sobhe-no.ir
1136
چهارشنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۹
10
رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره): مردم دغدغه واكسن نخواهند داشت

افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان سیار کشور

بیمارستان ۹۹ تختخوابی ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ با امکان استقرار و جمع‌شوندگی طی سه روز افتتاح شد. صبح دیروز در مراسمی با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟، معاونان وزارت بهداشت، مدیران عامل بنیادهای احسان و برکت و گروه اقتصادی تدبیر در مجموعه مصلای تهران، بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان متحرک کشور، رونمایی و افتتاح شد.

گزارش

رییس قوه‌قضاییه: اعلام‌نکردن تخلف به معنای ترک فعل است

صبح نو

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره): مردم دغدغه واكسن نخواهند داشت

افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان سیار کشور

بیمارستان ۹۹ تختخوابی ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ با امکان استقرار و جمع‌شوندگی طی سه روز افتتاح شد. صبح دیروز در مراسمی با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟، معاونان وزارت بهداشت، مدیران عامل بنیادهای احسان و برکت و گروه اقتصادی تدبیر در مجموعه مصلای تهران، بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان متحرک کشور، رونمایی و افتتاح شد.

آقای محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ در این مراسم گفت: با توجه به حادثه‌خیزبودن کشور و احتمال وقوع سیل و زلزله، می‌طلبید که امکانات به‌روز سیاری را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم به سرعت به مردم خدمت‌رسانی پزشکی و درمانی کنیم. وی درخصوص امکانات این بیمارستان سیار گفت: این بیمارستان دارای ۹۹ تخت بستری، دو اتاق عمل و جراحی، اتاق زایمان، دستگاه سونوگرافی، ماموگرافی، اورژانس، داروخانه و همه تجهیزات یک بیمارستان تخصصی است.
او با بیان اینكه این بیمارستان در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی به سرعت در محل وقوع حاضر شده و خدمات می‌دهد، افزود: این بیمارستان مجهز به امکان تله‌مدیسین و دوراپزشکی است و می‌تواند ازطریق اتصال به دیتاسنتر سامانه ۴۰۳۰ خدمات فوق‌تخصصی را از بیمارستان‌های مادر دریافت کند.
مخبر با بیان اینکه حداقل به ۱۰ بیمارستان دیگر با این ظرفیت نیاز داریم که در مناطق مختلف مستقر و به سرعت به داد مردم برسند، گفت: همه امکانات بیمارستان آماده و مانند این است که در مدت کوتاهی بیمارستانی را از تهران به نقاط دیگر ببرید. وی خاطرنشان کرد: این مجموعه دارای ۱۴ تیپ بیمارستانی و درمانی به وسعت 3هزار مترمربع است و تا چهار روز بدون احتیاج به برق و شارژ مجدد خدمات ارائه می‌کند و قابلیت جمع‌شوندگی و استقرار طی سه روز را دارد و با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی ساخته شده است. مخبر با بیان اینکه قیمت ساخت این بیمارستان یک‌سوم مشابه خارجی تمام شده، افزود: این بیمارستان از نظر کیفیت، قیمت تمام‌شده و ارائه خدمات قابل مقایسه با نمونه خارجی نیست. رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ گفت: بسیاری از تجهیزاتی که در این بیمارستان به کار برده شده است، آمادگی و قابلیت ثبت اختراع دارد و جوانان نخبه دانش‌بنیان در این زمینه تلاش فراوانی ‌کردند. مخبر ادامه داد: با ارزیابی این بیمارستان و تجهیز شدن آن می‌توانیم تعداد بیشتری از این بیمارستان‌ها را احداث کنیم. به گفته وی، همانطور که همه بیمارستان‌ها بخشی برای بیماران کرونایی دارند این بیمارستان نیز بخش و آزمایشگاه‌هایی برای بیماران کرونا دارد. رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ درخصوص نخستین واکسن ایرانی کرونا گفت: به ملت ایران قول می‌دهم در مدت دو ماه آینده چیزی به اسم دغدغه واکسن در کشور وجود نخواهد داشت. وی افزود: خبر خوش از واکسن «کووایران برکت» این است که در فاز یک مطالعات بالینی دستاوردها فوق‌انتظار ما بود و تست انسانی دراین مرحله به‌طور صددرصد موفق بود. او با بیان اینکه واکسنی ایمن تاکنون تولید شده است، تاکید کرد: اواسط اردیبهشت تا نهایت هفته اول خرداد واکسن «کووایران برکت» به صورت انبوه تولید و در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.
 
همراهی با وزارت بهداشت
قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت و درمان نیز در این مراسم گفت: از لحظه آغاز شیوع کرونا درکشور، با همراهی جهادی دکتر مخبر و مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟، هیچ‌وقت در وزارت بهداشت احساس تنهایی نکردیم. وی افزود: در هر زمینه‌ای کشور به مشکل برخورد، ستاد بلافاصله ورود کرد و کمبودها را چه در زمینه ماسک و کیت تشخیص و تجهیزات پزشکی و تله‌مدیسین و چه درزمینه واکسن کرونا برطرف کرد و همیشه درهمه زمینه‌ها پیشتاز بود.
معاون درمان وزیربهداشت خاطرنشان کرد: کشور ما با توجه به بحران‌ها و بلایای طبیعی متعدد به امکانات سیاری مانند این بیمارستان بزرگ، به شدت نیاز داشت؛ ما در وزارت بهداشت دنبال وارد‌کردن مشابه این بیمارستان بودیم اما ستاد اجرایی این خدمت بزرگ راهم به جامعه پزشکی انجام داد که حقا باید از این خدمت افتخارآمیز قدردانی کنم.
درحاشیه این مراسم اهدای یک میلیون بسته معیشتی در مناطق محروم با اولویت آسیب‌دیدگان کرونا، ۳۰ هزار قطعه پوشاک درمناطق زلزله‌زده و توزیع مکمل غذایی برای ۱۰ هزار مادر باردار در نقاط کم‌برخوردار کشور توسط بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی آغاز شد.

تزریق دوباره اسپوتنیك آغاز شد
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت از آغاز تزریق دوز دوم واکسن «اسپوتنیک‌وی» روسی به دریافت‌کنندگان این واکسن در کشور خبر داد. آقای کیانوش جهانپور اعلام کرد: پس از 28 روز از تزریق مرحله اول واکسن، به دریافت‌کنندگان دوز دوم واکسن تزریق می‌شود. واکسن کرونای «اسپوتنیک‌وی» روسیه به عنوان اولین واکسن کرونای خارجی در کشور مورد استفاده قرار گرفته و در مرحله اول تزریق، کادر درمان و نیروهای بخش‌های مراقبت ویژه این واکسن را تزریق ‌کردند.

captcha
شماره‌های پیشین