sobhe-no.ir
1136
چهارشنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۹
1
قالیباف: منفعت باید به مرزنشین‌ها برسد نه دلال‌ها

چهره به چهره با «کولبران»

آگاهی از وضعیت زندگی مردم در نقطه به نقطه کشور، مولفه‌‌ای است که کمک قابل‌توجهی به تمام مسوولان می‌‌کند. قانون‌گذاری و اجرای آن بدون شناخت مساله مند، رویایی بیش نیست و تصمیم‌سازی در قرنطینه و از پشت درهای بسته گرهی را از مشکل مردم باز نخواهد کرد. بازدید از اقصی‌نقاط کشور در ماه‌‌‌های گذشته از سوی مسوولان و به‌ویژه روسای قوا، بذر امید را در دل مردم کاشته است.باوجود هجمه‌ها و تخریب ها، محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی از این مهم بازننشسته و مجدانه با حضور در مناطق مختلف به‌دنبال آشنایی با وضعیت مردم به منظور پیگیری سیاست‌‌‌های «تقنینی» و «نظارتی» است. ایستگاه سوم رییس مجلس، کردستان است؛ استانی مرزی که به واسطه مشکلات اقتصادی و مواجه بودن با پدیده «کولبری» بارها مورد توجه رسانه‌ها و مردم قرار گرفته است.

سرمقاله

تلویزیون به کمک کادر درمان بیاید

پزشکیان و مطهری به انتقاد از نامزد‌های اصلاح‌طلبان و اعتدالیون پرداختند

شورش علیه نامزدهای اصلی

در میان گزینه‌های شناخته شده تر که نشاندار نامزدی اصلی جریان اصلاحات در انتخابات‌1400 هستند، برخی چهره‌های فرعی هم تلاش دارند تا سنگ بنای کاندیداتوری خود را مستقل از جریان اصلاح‌طلبی بگذارند؛ مسعود پزشکیان و علی مطهری از جمله این گزینه‌ها هستند که طی روزهای گذشته سخنانی را نیز علیه سایر نامزدهای دسته اول یا دسته دوم اصلاح‌طلبان مطرح کرده‌اند.

حزب اتحاد ملت ميان سیاست مشارکت حداکثری یا مشروط در انتخابات 1400 مردد است

انشقاق در صف اتحادی‌ها

در میان نحله‌‌‌های مختلف اصلاح‌طلبی، حزب اتحاد ملت متعلق به طیف چپ رادیکال بلاتکلیف‌‌ترین و دست‌به عصاترین گروه نسبت به انتخابات 1400 به شمار می‌‌آید. این بلاتکلیفی در شرایطی است که اتحاد ملتی‌ها در احوالات کنونی منقسم به دو قسم سیاست‌ورزی هستند؛ اول پیروان سیاست «نق‌زنی برای ‌گرفتن امتیاز از حاکمیت» و حامیان راستین مشارکت مشروط و دوم تشکیک‌آفرینان نسبت به نهاد انتخابات و نتایج منبعث از آن. در این بین البته مجادلاتی نهانی میان اعضای رسمی یا چهره‌‌‌های نزدیک به گفتمان اتحاد ملت بر سر نامزدهای بالقوه اصلاحات وجود دارد؛ گروهی حامی وزیر امور خارجه‌اند و گروهی دیگر حامی آقای معاون اول.

«صبح‌نو» از آخرین وضعیت شهرهای قرمز کرونایی گزارش می‌دهد

بار سفر نبندید

طبق آخرین به روز رسانی وضعیت رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌ها در اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت، همه شهرستان‌های استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، همچنین بیش از سه شهرستان نارنجی، بیش از 250‌شهرستان زرد و بیشتر از 150‌شهرستان هم آبی هستند و استان‌های پرتردیدی مثل خراسان‌رضوی، فارس، مازندران و گیلان ممنوع الورود شده‌اند. با این حال باید منتظر جدید‌ترین به‌روز رسانی این نقشه تا روز 25‌اسنفدماه بمانیم. در عین حال مردم هم برای سفر ترفندهای جدیدی پیدا کرده‌اند گویا كه انگار هیچ كسی نگران كرونا نیست.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره): مردم دغدغه واكسن نخواهند داشت

افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان سیار کشور

بیمارستان ۹۹ تختخوابی ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ با امکان استقرار و جمع‌شوندگی طی سه روز افتتاح شد. صبح دیروز در مراسمی با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟، معاونان وزارت بهداشت، مدیران عامل بنیادهای احسان و برکت و گروه اقتصادی تدبیر در مجموعه مصلای تهران، بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان متحرک کشور، رونمایی و افتتاح شد.

«صبح‌نو» از ترافیک سریال‌سازی در vodها گزارش می‌دهد

فیلیمو vs سیما

میلاد نجفی / در سال‌های اخیر سامانه‌های آنلاین پخش محتوا به مرور جای‌شان را در بین کاربران فضای مجازی باز کردند. اما حالا به دلایل مختلف باید این پلتفرم‌ها را به رقیبی جدید برای رسانه ملی معرفی کرد. رقیبانی که با پشتوانه مالی قابل توجه و روی خوش سینماگران توانسته‌اند قدم‌های بلندی برای جذب مخاطبان ایرانی بردارند.

«صبح‌نو» از حریم‌سازی مرکزبزرگ فرهنگی تهران گزارش می‌دهد

حریم امن برای تئاترشهر

تئاترشهر را بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مجموعه تئاتر کشور می‌دانند. ساختمانی که ساخت آن از سال‌1346 تا 1351 به طول انجامید. این مجموعه در روز یکشنبه، هشتم بهمن‌ماه‌1351 با نمایش «باغ آلبالو» نوشته آنتوان چخوف و کارگردانی آربی آوانسیان و با بازی داریوش فرهنگ، سوسن تسلیمی، مهدی هاشمی، فریده سپاه‌منصور، فهیمه راستکار و پرویز پورحسینی به‌عنوان مدرن‌ترین سالن تئاتر تهران و ایران افتتاح شد. این مجموعه معماری زیبایی داشته و جزو میراث فرهنگی کشور محسوب می‌شود.

صبح نو

سرمقاله

تلویزیون به کمک کادر درمان بیاید

وزیر بهداشت روز گذشته با اشاره به موضوع سفرهای نوروزی و تشدید بیماری در کشور  افزود: «بنده از مردم تقاضا کرده بودم که بحث سفر برای نوروز منتفی شود، هر‌چند می‌دانم مردم خسته‌اند، اما مطمئن هستم در خانه می‌مانند تا بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم.» کرونا نه تنها تمام نشده، بلکه به واسطه شیوع نوع انگلیسی‌اش که چموش‌تر است، حساس‌تر هم شده است؛ این یعنی درعین حفظ آرامش و زندگی، باید همچنان نسبت به رعایت حداکثری پروتکل‌ها اهمیت داد. شرایط چنان شکننده است که وزیر بهداشت با زبانی صمیمانه و خودمانی از مردم خواهش می‌کند تا سفر نروند و تا جای ممکن در خانه بمانند. حالا در این وضعیت آیا فقط کادر درمان نقش دارند؟ کادر درمان مرحله پایانی و خط مقدم است، عقبه مبارزه با کرونا متشکل از ارگان‌های مختلف و مردم است. اما دربین ارگان‌های متعدد، یقیناً نقش رسانه ملی بیش از همه است. در تعطیلات نوروزی که در آستانه‌اش هستیم بخش زیادی از مردم یک تا دو هفته تعطیل‌اند. حالا وقتی توقع داریم آن‌ها به مسافرت نروند باید جایگزین‌های حداقلی برای پرکردن اوقات فراغت‌شان تدارک ببینیم. آیا به صرف پخش دو قسمت از «پایتخت» و مجموعه‌ای مثل «نون.خ»، مخاطب تأمین خواهد شد؟ لازم است مدیران سیما با برنامه‌ریزی ویژه برای تعطیلات امسال حداکثر توان‌شان را برای پربار کردن آنتن بکنند؛ این تأمین برنامه نباید محدود به شب عید و ساعت‌های سال تحویل باشد. لازم است درقالب برنامه‌های جذاب گفت‌وگومحور، پخش فیلم‌های روز و موسیقی درحد توان سبد پخش نوروزی سیما را پربار کرد. شاید با این تلاش‌ها، اندکی از فشار طاقت‌فرسای روی کادر درمان کاسته شود.

captcha
شماره‌های پیشین