sobhe-no.ir
1135
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
6
خبر

شناسایی 8313‌بیمار جدید در 24‌ساعت هر دقیقه بیش از پنج ایرانی كرونا گرفتند

گزارش «صبح‌نو» درباره گام‌های جدید تولید واكسن كرونا در ایران را بخوانید

120 داوطلب جدید، امروز واكسن ایرانی می‌گیرند

اگرچه روزهای ترسناك و تلخی برای همه می‌گذرد اما اگر وعده‌های مسوولان محقق شود، سال آینده می‌تواند روزهای آرامش و راحتی بسیاری داشته باشد. در شرایط كرونایی كه میلیون‌ها نفر بیمار شده و ده‌ها هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند، ماجرای واكسن و داروی مورد نیاز برای كرونا همچنان اصلی‌ترین مطالبه مردم در كشورهای مختلف جهان است. مردم ایران هم در این عرصه انتظار دارند تا داروها و واكسن‌های مورد نیاز برای مقابله با كرونا زودتر تهیه و تامین شود.

صبح نو

خبر

شناسایی 8313‌بیمار جدید در 24‌ساعت هر دقیقه بیش از پنج ایرانی كرونا گرفتند

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۸هزار و ۳۱۳‌بیمار کووید۱۹ در کشور در فاصله ظهر روز یکشنبه تا ظهر روز دوشنبه خبر داد. دکتر سیماسادات لاری در ادامه سخنان خود نیز گفت: ۷۲۵نفر از بیمارانی که در مدت یاد شده در کشور شناسایی شدند، لازم بود در مراکز درمانی بستری شوند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۹۸‌هزار و ۵‌نفر رسید. لاری ادامه داد: متاسفانه در مدت زمان یاد شده هم، ۹۹‌بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۰‌هزار و ۷۸۶‌نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: سه هزار و ۸۰۴‌نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. به گفته لاری، خوشبختانه تا کنون یک‌میلیون و ۴۴۹‌هزار و ۳۵۰‌نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. لاری افزود: تا‌کنون ۱۱‌میلیون و ۳۳۷‌هزار و ۹۴۲‌آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

مراقب آرایشگاه باشید
با توجه به روزهای آخر سال که بیشتر مردم به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند توصیه‌هایی نیز برای این مساله وجود دارد. سخنگوی وزارت بهداشت نیز در این رابطه گفته است: آرایشگاه‌ها از جمله اماکن پرخطری هستند که عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی در آن‌ها می‌تواند منجر به تشدید شیوع ویروس کووید۱۹ شود. لاری در ادامه افزود: توصیه ما به مردم این است که در صورت دارا بودن بیماری‌های زمینه‌ای مانند قلبی_عروقی، فشار خون و دیابت یا نقض سیستم ایمنی تا حد امکان از رفتن به آرایشگاه خودداری کنید. لاری ادامه داد: همچنین ضروری است که در صورت داشتن علائم سرماخوردگی مانند تب، سرفه، گلودرد یا تنگی نفس از حضور در آرایشگاه به‌طور جدی پرهیز شود. قبل از مراجعه به آرایشگاه به صورت تلفنی یا اینترنتی نسبت به اخذ نوبت حضور اقدام کنید و ضروری است از حضور در آرایشگاه‌هایی که تهویه هوای مناسب ندارند، به طور جدی پرهیز کنید. لاری گفت: در سالن انتظار آرایشگاه حتما ماسک بزنید و در فاصله حداقل یک‌متر از دیگران بنشینید. همچنین از حوله، شانه، قیچی و موچین شخصی استفاده کنید. در صورت نیاز به استفاده از تجهیزات مشترک توجه کنید که قبل از هرگونه استفاده، وسایل مورد نظر ضدعفونی شوند. همچنین از آرایشگر خود بخواهید در تمام مدت کار از شیلد صورت، عینک حفاظتی، ماسک و روپوش استفاده کند. در عین حال از خوردن غذا در محیط آرایشگاه به‌طور جد خودداری کنید. وی تاکید کرد: همچنین ضروری است که پرداخت وجه به صورت آنلاین یا از طریق دستگاه کارت‌خوان انجام شود. مردم می‌توانند هرگونه سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط آرایشگاه‌ها را از طریق‌۱۹۰ گزارش کنند.

captcha
شماره‌های پیشین