sobhe-no.ir
1135
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

  تایید  
تایید شد. در پی تکذیب خبر نگهداری تعداد زیادی واحد مسکونی خالی توسط بانک‌های غیردولتی توسط یک مقام آگاه بانکی، خبر نگهداری تعداد زیادی واحد مسکونی خاکی توسط بانک‌های غیردولتی توسط نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تایید شد. این نایب‌رییس گفت: هشت بانک بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی در اختیار دارند اما طرح مالیات بر خانه‌های خالی با احتکار مسکن مقابله می‌کند. وی افزود: اگر احتکار واحد‌های مسکونی به وسیله بانک‌ها یا دستگاه‌های دولتی و نهاد‌ها انجام شود، دو برابر میزان مالیات محتکران مسکن حقیقی از آن‌ها مالیات گرفته می‌شود و اگر مدیر یا کارمند دستگاه‌ها برای ارائه اطلاعات به سامانه املاک همکاری نکند، به انفصال از خدمت محکوم می‌شود. گفتنی است كه مقام آگاه بانکی که خالی بسته بود، گفته بود: هرکس به آمارهای رسمی بورس و وزارت اموراقتصادی و دارایی و بانک مرکزی و همچنین گزارش‌ بانک‌‌‌های غیردولتی از قبیل ملت، صادرات، تجارت و رفاه مراجعه کند، درخواهد یافت که اتفاقاً این بانک‌ها در فروش اموال مازاد عملکرد موفقی داشته‌اند. در پی این اظهارات، یک کارشناس واقعی گفته بود: ببین چقدر دارند که آنقدرش را فروخته‌اند، اینقدرش مانده است.
 
 شتر  
خون شتر آنتی‌بادی دارد. به گزارش پایگاه‌های خبری علمی، محققان بلژیکی کشف ‌کردند که خون شتر حاوی آنتی‌بادی برای مبارزه با ویروس کروناست. در پی انتشار این خبر، جمعی از کارشناسان طب سنتی با اشاره به اینکه حالا همین را ما می‌گفتیم برایمان ویدئو و شعر فکاهی درست می‌‌کردند، از محققان بلژیکی خواستند درباره سایر مایعات شتر نیز تحقیق کنند.
 
 جای تعجب   
گران‌شدن خودرو طبیعی است. یک مدیر خودرویی گفت: وقتی لبنیات گران می‌شود، خودرو را هم باید گران کنیم. به گزارش پایگاه‌های خبری، سعید لیلاز، فعال سیاسی و قائم‌مقام ایران‌خودرودیزل گفت: طی دو سال گذشته سطح عمومی قیمت‌ها بالا رفته است و در یک چنین اتمسفری طبیعی است که قیمت خودرو نیز افزایش پیدا کند. وی افزود: آیا افزایش قیمت فقط در مورد خودرو اتفاق افتاده است؟ پس دولت نباید قیمت خودرو را سرکوب کند. در پی انتشار این اظهارات، جمعی از کارشناسان اقتصادی با اشاره به اینکه از قیاس ایشان خلق را خنده آمده است، گفتند: حضور شخصی با چنین سطحی از تفکر و استدلال در سطوح بالای مدیریتی یک مجموعه صنعتی اتفاقا هیچ جای تعجب ندارد. یکی از این کارشناسان گفت: اساسا حضور چهره‌های سیاسی بازنشسته با هر سطحی از تفکر و استدلال در سطوح بالای مدیریتی هیچ جای تعجب ندارد و اگر غیر از این بود، احتمال داشت ما تعجب کنیم.

captcha
شماره‌های پیشین