sobhe-no.ir
1135
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
15
«صبح‌نو» نحوه مواجهه با شبهات دفاع مقدس را بررسی کرد

نگاه نقادانه؛ لازمه حرکت به سمت پیشرفت

ایجاد سوال در ذهن نسل جوان جامعه درباره فضای انقلاب و دفاع مقدس و حتی نقد در مورد آن دوران شاید بسیار عادی باشد، ولی آن چیزی که بسیار مهم است، نحوه مواجهه ما با این نقدها و سوالات خواهد بود.

اخبار کوتاه

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر شد

روایتی ممتاز

صبح نو

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر شد

روایتی ممتاز

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر شد
روایتی ممتاز
 در مراسم «دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر شد.
دراین مراسم از تقریظ رونمایی شد. دراین تقریظ آمده است:
 بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم 
بسیار جذاب تهیّه شده است؛ هم خود سرگذشت این جوان آزاده کُرد جذاب است و هم نوع نگارش صریح و کوتاه و بی‌حاشیه کتاب. با اینکه نیروهای مبارز کُرد طرف‌دار جمهوری اسلامی را از نزدیک دیده و شناخته‌ام، آنچه از فداکاری‌های آنان در این کتاب آمده، برایم کاملا جدید و اعجاب‌آور است. نقش مادر و همسر هم حقا برجسته است. دلاوری و شجاعت راوی و خانواده‌اش ممتاز است و نیز برخی عناصر دیگر کردی که از آنان نام برده شده است. در کنار این درخشندگی‌ها، رفتار قساوت‌آمیز و شریرانه کسان دیگری که 
به دروغ از زبان مردم شریف کُرد سخن می‌گفتند نیز به خوبی تشریح شده است. کتاب جامعی است؛ تاریخ، شرح حال، شناخت قوم کُرد، شناخت حوادث تلخ و شیرین منطقه کردی در اوایل انقلاب ... در آذر‌‌۹۹ مطالعه شد. 
این مراسم روز دوشنبه ۱۸‌اسفندماه در شهر سنندج، با حضور جمع محدودی از پیشکسوتان جهاد و مقاومت و فعالان حوزه ادبیات و هنر دفاع مقدس و مسوولان استانی، با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی برگزار شد. کتاب «عصرهای کریسکان»، خاطرات آقای امیر سعیدزاده (سعید سردشتی) از فعالیت‌های دوران پیش از انقلاب و مجاهدت‌های دفاع مقدس تا رنج‌های اسارت در زندان‌های کومله و دموکرات است که به قلم کیانوش گلزار راغب تدوین و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین