sobhe-no.ir
1135
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
13
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با«مرتضی شاه‌کرم» نویسنده و کارگردان نمایش «برونسی»

قصه بنّایی که فرمانده تیپ شد

سمانه استاد / «عبدالحسین برونسی»، از اهالی کدکنِ خراسان است که در سال‌63 در عملیات بدر شهید شد. وی یکی از فرماندهان ایران در جنگ بین ایران و عراق بود. زندگی این شهید بزرگوار پستی و بلندی‌های بسیاری داشته که این پستی و بلندی‌ها را «مرتضی شاه‌کرم» در نمایشی به نام «برونسی» به روی صحنه آورد. شاه‌کرم پرتره‌ای از شهید برونسی ارائه داد که در حین سختگیر بودن، دلچسب و شیرین نیز هست. نمایش «برونسی» که جوایز زیادی از جمله طراحی لباس و بازیگری را در جشنواره مقاومت از آن خود کرده، تا پانزدهم اسفندماه در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه رفت. شاه‌کرم که خود متن این نمایش را نگاشته و نقش پدرِ شهید برونسی را نیز بازی می‌کرد، از بازی «مسعود شامی خاتونی»، «ایمان سلگی»، «فرید کیامرثی»، «پروا آقاجانی»، «محسن پوشایی»، «مائده جلالی»، «احمد صمیمی»، «سالار مسیب‌زاده» و «مجید رحمتی» نیز استفاده کرده بود.در این مجال «مرتضی شاه‌کرم» از چرایی انتخاب این شهید برای اجرا و بی‌مهری ارگان‌های مسوول در حمایت از این اثر دفاع مقدس به «صبح‌نو» چنین می‌گوید:

محمد احسانی به پشت صحنه برنامه‌ها رفت

هفت‌سین رنگارنگ نسیم پهن می‌شود

مدیر شبکه «نسیم» به همراه سایر مدیران این شبکه بازدیدی از پشت صحنه برنامه‌های نوروز ۱۴۰۰ داشت و در جریان روند تولید این برنامه‌ها قرار گرفت. به گزارش مهر، محمد احسانی، مدیر شبکه نسیم به همراه جمعی از مدیران این شبکه به پشت صحنه برنامه‌های نوروزی شبکه از جمله «هوش برتر»، «شوتبال» و «کودک شو» رفت که قرار است با شروع نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن برود.

صبح نو

محمد احسانی به پشت صحنه برنامه‌ها رفت

هفت‌سین رنگارنگ نسیم پهن می‌شود

مدیر شبکه «نسیم» به همراه سایر مدیران این شبکه بازدیدی از پشت صحنه برنامه‌های نوروز ۱۴۰۰ داشت و در جریان روند تولید این برنامه‌ها قرار گرفت. به گزارش مهر، محمد احسانی، مدیر شبکه نسیم به همراه جمعی از مدیران این شبکه به پشت صحنه برنامه‌های نوروزی شبکه از جمله «هوش برتر»، «شوتبال» و «کودک شو» رفت که قرار است با شروع نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن برود.

«هوش برتر» با تغییر مجری در فصل جدید
محمد احسانی ابتدا از پشت صحنه «هوش برتر» بازدید کرد و در جریان روند تولید فصل جدید این مسابقه قرار گرفت. سری جدید «هوش برتر» به تهیه‌کنندگی پیمان پورمقیمی با تغییراتی ساختاری روی آنتن می‌رود و براساس بازی‌های روز متفاوت شده است.
همچنین در این فصل دکور مسابقه کاملا عوض شده و بخشی از آن به یک ماز تو در تو اختصاص پیدا کرده است. این برنامه همچنین آیتم‌های مختلفی دارد و بخشی از آن به یک «دیوار مرگ» ختم می‌شود. در سری جدید مسابقه مجری این برنامه که پیش از این افشین زی‌نوری بود، تغییر کرده و آریا طاهری اجرای این سری از مسابقه را بر عهده گرفته است.
پیمان پورمقیمی در توضیحاتی در جمع مدیران شبکه نسیم در توضیح این مسابقه، اعلام کرد: در این سری به سمت بازی‌های امروزی رفته‌ایم و نوع ساختار و دکور براساس بازی‌های دیجیتال و گیم‌ها درآمده است. وی ادامه داد: در این سری، دیوار مرگ داریم و همه میزهای بازی تغییر کرده است و درواقع هیچ المانی از فصل‌های قبل دیده نمی‌شود.
پورمقیمی با اشاره به اینکه «هوش برتر» سوالاتی تخصصی‌تر از یک مسابقه اطلاعات عمومی داشته است، بیان کرد: با این حال قشر وسیعی در این سال‌ها مخاطب برنامه شد و از برنامه تخصصی بیشتر مخاطب داشت. در این سری هم ۸۵ نوع بازی داریم و امیدواریم بتوانیم به سرعت ضبط برنامه را به نوروز برسانیم.
 
«شوتبال» با اجرای حامد آهنگی
برنامه «شوتبال» که در فصل‌های قبل به شکل لیگ برگزار شده قرار است در ویژه‌برنامه نوروزی بدون فضای رقابتی و در قالبی سرگرم‌کننده برگزار شود.
حامد آهنگی، مجری ویژه برنامه نوروزی «شوتبال» درباره این برنامه در توضیحاتی که در جمع مدیران شبکه نسیم انجام شد، بیان کرد: امیدواریم سال ۱۴۰۰ پر از اتفاقات خوب باشد و هر چه زودتر از شر این ویروس رها شویم، چون به لحاظ اقتصادی و روحی و روانی تاثیر منفی گذاشت و خیلی از عزیزان را در عرصه هنر و ورزش از دست دادیم. آهنگی ادامه داد: این «شوتبال» با سری‌های قبل که فضای رقابتی آن خیلی جدی بود، کاملا متفاوت است. برخی از دوستان در زمان برگزاری لیگ‌ها تا به حال دوربین ندیده بودند و اولین بارشان بود جلوی دوربین می‌آمدند و حتی ذوق داشتند و با جدیت رقابت را دنبال کرده و برد و باخت برایشان مهم بود، به همین دلیل حتی نمی‌توانستیم با آنها شوخی کنیم.
وی در بخش دیگر درباره مسابقه نوروزی گفت: با این حال در این سری دوستان هنرمند و ورزشکار حضور دارند و در عین حال که گپ می‌زنیم، بینندگان هم می‌توانند لذت ببرند؛ بینندگانی که سعی دارند عیددیدنی نروند تا یک‌وقت مشکلی برای سلامتی‌شان پیش نیاید. ما با این دوستان می‌گوییم و می‌خندیم و بازی می‌کنیم و این بازی‌ها آنقدر سرگرم‌کننده هستند که گاهی به تیمی که نیاز دارد کمک هم می‌کنیم. این بازی‌ها آنقدر شاد هستند که کودک درون هنرمندانی که همه‌شان هم
 ۴۰ سال به بالا هستند، فعال می‌شود.
 
«کودک‌شو» در مرحله فینال
پایان بازدید یک‌روزه مدیران شبکه نسیم به لوکیشن برنامه «کودک‌شو» در فرهنگسرای بهمن رسید و مدیران از استودیوهای مختلف این مسابقه بازدید ‌کردند.
رضا نصیری، کارگردان «کودک‌شو» نیز در توضیحاتی از این مسابقه بیان کرد: ما در نوروز مهمان هنرمند نیاورده‌ایم و خود مردم مهمان برنامه هستند که به فینال رسیده‌اند. با این حال آیتم‌هایی هم با نام 
خاطره بازی داریم چراکه حدود ۲۷۰ هنرمند پیش از این به «کودک‌شو» آورده‌ایم و بخش‌هایی از این برنامه‌ها را هم می‌بینیم. وی درباره حضور هنرمندان در ویژه برنامه نوروز اظهار کرد: تصمیم تیم برنامه‌ساز و شبکه هم بر همین بود که چون در ایام نوروز چهره‌ها در همه برنامه حضور پیدا می‌کنند برنامه ما کمی مردمی‌تر باشد. نصیری تصریح کرد: آیتم‌ها و مسابقات ما تغییر 
کرده است و شروع مسابقه با فینال است که از روز ۲۹ اسفند روی آنتن می‌رود.
وی در ادامه درباره چالش‌های کرونایی اظهار کرد: ما تماشاگران را حذف کردیم و سعی کردیم با آیتم‌های متنوع هیجان برنامه کاهش پیدا نکند و به همین دلیل هم ریزش مخاطب نداشتیم. نصیری همچنین درباره پایان این فصل و شروع فصل جدید بیان کرد: این فصل تا عید فطر ادامه دارد و بعد از آن تیم به نوعی استراحت نیاز دارد تا طی این توقف به یک طراحی جدید هم برای فصل‌های بعد برسیم. مدیر شبکه نسیم در پایان این بازدید یک‌روزه درباره ویژه برنامه‌های نوروزی عید توضیح دوباره‌‌ای داد و به پخش «خندوانه» و قسمت ویژه «دورهمی» اشاره کرد. 
 

captcha
شماره‌های پیشین