sobhe-no.ir
1135
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
1
درحالی که موضع ایران رفع کامل تحریم‌هاست، طرح «گام در مقابل گام» با چه هدفی ارائه شد

نقشه کمپین مذا کراتی؟

انتخابات 1400 حالا در روزهای پایانی سال، فضای سیاسی و رسانه‌‌ای کشور را تحت‌الشعاع قرار داده است و جریان‌ها و گروه‌‌‌های سیاسی با تحلیل‌ها و تفسیرهایشان، جامعه را نسبت به این موضوع هوشیار کرده‌اند. معرفی چهره‌‌‌های شناخته‌شده و شناخته‌نشده و بحث درباره آنها ماه‌هاست در جریان بوده و فضای کشور کاملا انتخاباتی شده است.

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر شد

روایتی ممتاز

موشک‌های یمنی به بزرگ‌ترین بندر نفتی جهان رسیدند

ضیافت دربار سعودی زیر باران موشکی

آل‌سعود با هزینه‌کردن ده‌ها میلیون دلار برای دفاع از امنیت هوایی خود که به‌صورت سامانه‌‌‌های پاتریوت به‌سوی آسمان شلیک می‌کرد هم نتوانست از گزند پهپادهای تیزبین یمن در امان بماند. این پهپادها حتی نقطه‌‌‌ای از شبه‌جزیره عربستان را دیروز آماج حملات موشکی و پهپادی خود قرار دادند که حدودا ۷۰ کیلومتر با پایگاه تروریست‌های ارتش آمریکا در بحرین فاصله دارد؛ نمایشی از قدرت مقاومت که نشان می‌دهد انصارالله ظاهرا به نقاط‌کور رادارها یا زمان خواب نیروهای پدافند سعودی دست یافته است. آل‌سعود در حالی از قدرت موشک‌‌‌های مقاومت یمن در هراس است که امروز، سه‌شنبه هم برای فرار از مشکلات داخلی و به ظاهر نشان دادن اقتدار امنیتی، میزبان «عبدالله دوم» پادشاه اردن، «محیی‌الدین یاسین» نخست‌وزیر مالزی و «سلمان بن‌حمد بن‌عیسی» ولیعهد بحرین است. با وجود این و برای همراهی با مردم مظلوم یمن، هشتگ «با هم برای یمن» ترند شد.

گزارش «صبح‌نو» درباره گام‌های جدید تولید واكسن كرونا در ایران را بخوانید

120 داوطلب جدید، امروز واكسن ایرانی می‌گیرند

اگرچه روزهای ترسناك و تلخی برای همه می‌گذرد اما اگر وعده‌های مسوولان محقق شود، سال آینده می‌تواند روزهای آرامش و راحتی بسیاری داشته باشد. در شرایط كرونایی كه میلیون‌ها نفر بیمار شده و ده‌ها هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند، ماجرای واكسن و داروی مورد نیاز برای كرونا همچنان اصلی‌ترین مطالبه مردم در كشورهای مختلف جهان است. مردم ایران هم در این عرصه انتظار دارند تا داروها و واكسن‌های مورد نیاز برای مقابله با كرونا زودتر تهیه و تامین شود.

برای كوتاه‌كردن دست سودجویان تصمیم جدید ابلاغ شد

فروش مرغ قطعه‌ای ممنوع

ورودی تالاب انزلی کاهش ‌یافته و انتقال سندآن هم دردسر جدیدی شده است

اراده جمعی برای نابودی یك تالاب

تالاب ارزشمند انزلی، مهاركننده سیلاب‌ها، مطبوع‌كننده هوا، پناهگاه پرندگان و آبزیان، رویشگاه لاله‌ها و نیلوفرهای آبی ، پالایش‌دهنده آلاینده‌ها ، تامین‌كننده آب كشاورزی مزارع پیرامون و تفرجگاه انسان‌ها در هزاران سال گذشته حالا در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.به گفته كارشناسان محیط‌زیست و منابع طبیعی، رسوبات حوضه آبخیز تالاب انزلی به علت ضعف عملیات آبخیزداری و تخریب بیش از اندازه پوشش گیاهی و جنگل تراشی، سالانه بالغ بر 585‌هزار تن خاك به صورت رسوب به این تالاب سرازیر می‌شود. ورود بیش از یك میلیارد و 200‌میلیون تن گل و لای ناشی از رسوبات حاصل از شست‌و‌شوی چهار هزار كیلومتر مربع خاك حوضه‌های آبریز 11‌رودخانه منتهی به تالاب و كم‌آبی‌های اخیر، شریان‌های حیاتی تالاب انزلی را كه زمانی عمقش به 11‌متر می‌رسید، مسدود كرده است .

سرمقاله

تصمیمی نادرست برای سینما

صبح نو

سرمقاله

تصمیمی نادرست برای سینما

چندروزی بود که صحبت از افزایش قیمت بلیت سینما در سال آینده به رقم 30هزار تومان منتشر شده بود. روز گذشته مرتضی شایسته، دبیر شورای صنفی نمایش گفت:« نامه‌ای برای افزایش تقریبی قیمت بلیت سینماها برای حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی رفته است که اگر تصویب شود، به‌صورت رسمی اعلام می‌شود.» با این حساب باید احتمال افزایش قیمت بلیت سینماها در سال‌1400 را جدی دانست. اما پشت افزایش قیمت بلیت، چه ایده و تفکری وجود دارد؟ اجازه بدهید کمی به عقب بازگردیم؛ چند روز پیش بود که خبرهایی مبنی‌بر تغییر کاربری برخی از سالن‌های سینما منتشر شد. پرواضح است که با اوضاع بسیار نامناسب سینما در سال کرونایی، برخی از سینماداران موفق به ادامه حیات حرفه‌ای نباشند و به تغییر کاربری اقدام کنند. اما آیا افزایش قیمت بلیت به سامان یافتن این سالن‌ها و بهبود اوضاع صاحبان فیلم‌ها کمکی خواهد کرد؟ در شرایطی که اوضاع تولید و اکران سینما در جهان به واسطه شیوع کرونا آسیب جدی دیده و حتی کمپانی‌های مطرح با مشکلات عدیده 
مواجه شده‌اند و به همین خاطر طرح‌های تشویقی برای ترغیب تماشاگران ارائه می‌شود، درکشور ما ایده افزایش قیمت بلیت مطرح می‌شود. احتمالا  طراحان این طرح از شرایط اقتصادی جامعه اطلاع دقیقی ندارند و نمی‌دانند به واسطه کرونا و شرایط اقتصادی،
 در همین وضع فعلی هم سینما در سبد خانوار جزو اولویت‌ها نیست؛ آن‌وقت چگونه گران شدن بلیت به ترغیب آن‌ها برای رفتن به سالن‌ها کمک خواهد کرد؟ این را بگذارید درکنار تدارک سنگین 
vodها برای تولید و پخش شبانه سریال‌های مختلف که خرید اشتراک یک ماهه آن‌ها برابر است با بلیت دو فیلم برای یک نفر! آیا سینما با این تصمیم و درچنین رقابتی موفق خواهد بود؟ بعید است.

captcha
شماره‌های پیشین