sobhe-no.ir
1131
چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
2
تجمع انتخاباتی ممنوع شد

تبلیغات ریاست جمهوری فقط مجازی

آیا رییس پیشین مجلس، گزینه نهایی عمل‌گرایان خواهد شد

وحدت راست‌ سنتی و مدرن؟

حسام رضایی / حضور یا عدم حضور لاریجانی در انتخابات به‌عنوان نامزد، مهم‌ترین چالش انتخاباتی اصلاح‌طلبان است؛ اصلاح‌طلبانی که اگر به گزینه‌ای ائتلافی نظیر او «نه» بگویند، شانس پیروزی‌شان اندک و ستاره اقبال‌شان برای تداوم در قوه اجرایی کشور کم فروغ خواهد شد. با این حال عده‌ای دیگر از اصلاح‌طلبان، لاریجانی را هیچ جوره هضم نمی‌کنند و معتقدند برای حفظ هویت اصلاح‌طلبی، نباید تن به ائتلاف‌گرایی بدهند.

گزارش

آماده‌باش 5000 نیروی گارد ملی آمریکا برای جلوگیری از حمله مجدد به کنگره

صبح نو

گزارش

آماده‌باش 5000 نیروی گارد ملی آمریکا برای جلوگیری از حمله مجدد به کنگره

با نزدیک‌شدن به تاریخ ادعایی ۴ مارس (14اسفند) که گروه راست‌ افراطی موسوم به «کیوانان» بر این باورند «دونالد ترامپ» در این تاریخ بار دیگر رییس‌جمهور ایالات متحده خواهد شد، پنج هزار عضو گارد ملی آمریکا در نزدیکی کنگره آمریکا در «واشنگتن دی‌سی» به حالت آماده‌باش درآمدند.
کیو-ا نان، یک تئوری توطئه فراگیر و بی‌اساس است که تأکید دارد که دونالد ترامپ در حال جنگ با نخبگان شیطان‌پرستی است که کودکان را آزار جنسی می‌دهند و در دولت و بازار و رسانه‌ها رخنه کرده‌اند.
پیروان این جنبش بر این باورند که در نهایت این مبارزه به یک روز حساب ختم می‌شود که در آن افرادی چون هیلاری کلینتون دستگیر و اعدام می‌شوند.
بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، پلیس کنگره ایالات متحده از چهار هزار و ۹۰۰ نیروی گارد ملی آمریکا درخواست کرده است تا حداقل تا ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) در پایتخت بمانند تا از تکرار احتمالی حمله 6 ژانویه طرفداران ترامپ به کنگره جلوگیری کنند.
طبق این گزارش، هنوز مشخص نیست که آیا آشکارا تهدیدی علیه کنگره صورت گرفته یا خیر، اما تاریخ چهارم مارس برای طرفداران توطئه «کیو-ا نان» بسیار حائز اهمیت است زیرا قبل از آنکه طبق متمم ۲۰ قانون اساسی آمریکا، تاریخ تحلیف ریاست‌جمهوری آمریکا را به ۲۰ ژانویه انتقال دهد، مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در تاریخ ۴ مارس برگزار می‌شد.
حامیان جنبش کیو-ا نان که ادعاهای جعلی ترامپ مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را باور دارند، مدعی هستند که ترامپ می‌تواند در روز تاریخی مراسم تحلیف (چهارم مارس) که پنجشنبه هفته جاری است، ادعای ریاست‌جمهوری کند.
ترامپ که ادعای وی مبنی بر به سرقت رفتن انتخابات از او و هوادارانش به شورش‌های کنگره در تاریخ ۶ ژانویه (۱۷ دی) منجر شد و در همین راستا پروژه استیضاح و تعلیق وی از توییتر کلید خورد، همچنان نیز باوجود آنکه ریاست‌جمهوری وی به پایان رسیده است، از هر فرصتی برای تحریک هواداران خود به شورش بهره می‌گیرد.
طبق این گزارش، وی طی سخنرانی روز یکشنبه خود بار دیگر احتمال پیروزی برای «بار سوم» در‌صورتی که تصمیم به مشارکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری را اتخاذ کند، مطرح کرد که در حقیقت ادامه ادعاهای گذشته خود درباره پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بود.
وی در سخنرانی خود در نشست حزب جمهوری‌خواه (CPAC) به طور ضمنی به حضور خود در انتخابات ریاست‌‌جمهوری ۲۰۲۴ هم اشاره کرد و گفت: «ممکن است تصمیم بگیرم آنها(دموکرات‌ها) را برای بار سوم شکست دهم.»
هتل ترامپ در واشنگتن نیز به ادعاهای تغییر احتمالی در ریاست‌جمهوری آمریکا دامن می‌زند، به طوری که فوربس اخیرا  گزارش کرد که قیمت اتاق‌ها در این هتل برای شب‌های سوم و چهارم مارس بسیار بیشتر از قیمت معمول در این هتل است.
ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال‌کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانون‌گذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند. حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز ‌کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند. ​​​​​​​

captcha
شماره‌های پیشین