sobhe-no.ir
1131
چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
13
«صبح‌نو» از اجراهای روی صحنه گزارش می‌دهد

تماشاگر، نفسِ تئاتر است

تئاتر در این روزهای کرونایی بیشتر از باقی رشته‌ها و شغل‌ها دستخوش تغییر شده و در بلاتکلیفی به سر برده است. با ورود ویروس کرونا به کشور، تماشاخانه‌ها برای مدتی نامعلوم تعطیل شدند و نمایش‌هایی که ماه‌ها تمرین کرده و منتظر اجرا بودند، در بلاتکلیفی به سر بردند. در ماه تیر تماشاخانه‌ها به شکلی محدود و با نیمی از ظرفیتش باز شده و باز همین اجراهای نصفه و نیمه در مهر تعطیل شدند. گروه‌های آماده، آمادگی خود را برای اجرا از دست داده و تمرین در این روزهای کرونایی تنها راهی بود که می‌شد به کمک آن امید به اجرا بردن نمایشی را در خود حفظ کرد. پس از این تعطیلی طولانی‌مدت، تماشاخانه‌ها بالاخره در بهمن باز شده و گروه‌ها کم‌کم اجراهای خود را به روی صحنه بردند.

گزارش

ماجرای کرونای ایرانی در «روی خط خبر»

صبح نو

گزارش

ماجرای کرونای ایرانی در «روی خط خبر»


برنامه «مخاطب خاص» و «روی خط خبر» با رویکرد اطلاع‌رسانی و با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت از رادیو سلامت پخش می‌شوند.
برنامه «روی خط خبر» به تهیه‌کنندگی محسن کریمی اختصاص به اتفاقات مهم در حوزه سلامت اجتماعی دارد و چهارشنبه، ۱۳ اسفند روانه آنتن می‌شود.
این برنامه رادیویی چهارشنبه‌ها ساعت ۲۰ به مدت یک ساعت روانه آنتن سلامت می‌شود و برنامه سازان برنامه «روی خط خبر» هر هفته تلاش می‌کنند به اتفاقات مهم در حوزه سلامت اجتماعی که در هفته جاری رخ داده است، بپردازند و در این‌باره با کارشناسان صحبت کنند.
این برنامه رادیویی به حوزه‌های پزشکی، محیط زیست و… هم می‌پردازد. روز چهارشنبه، ۱۳ اسفند به موضوعاتی همچون مالیات از خودروها و خانه‌های لوکس طبق مصوبه اخیر مجلس، آغاز فعالیت‌های مدنی در منطقه حفاظت‌شده البرز مرکزی و کرونای جهش‌یافته ایرانی پرداخته خواهد شد.
همچنین «مخاطب خاص» به تهیه‌کنندگی مرتضی میلانی دیگر برنامه‌ای است که روی آنتن می‌رود. میلانی درباره این برنامه بیان کرد: برنامه «مخاطب خاص» از تیر ۹۸ با محوریت چالش‌های نظام سلامت روی آنتن رفته و سعی کرده‌ایم در این برنامه فارغ از بحث پیگیری موضوعات روز سلامت، با نگاه کارشناسانه به مباحث و مشکلات در نظام سلامت نگاه کرده و آنها را تحلیل کنیم. برنامه «مخاطب خاص» روزهای شنبه، ساعت ۲۰ به مدت یک ساعت پخش می‌شود و پنجشنبه‌ها تکرار این برنامه است.
میلانی یادآور شد: ما در برنامه «مخاطب خاص» غالبا متمرکز بر تصمیم‌گیری‌ها در نظام سلامت هستیم. همچنین از زمانی که با بیماری کرونا رو‌به‌رو شدیم، برنامه به این سمت گرایش پیدا کرده است. در واقع به همه موارد از دارو گرفته تا تصمیم‌گیری‌‌‌های مجلس برای نظام سلامت خواهیم پرداخت.
وی گفت: درباره مباحث با کارشناسان صحبت می‌کنیم و می‌توان گفت این برنامه بازوی کمکی برای نظام سلامت است.
این تهیه‌کننده تاکید کرد: هدف این برنامه با ساختار میزگرد با رویکرد اطلاع‌رسانی و با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت و پیگیری آن از مسوولان مربوطه است. گوینده برنامه «مخاطب خاص» فیروزه آدابی و کارشناس مجری، جواد نوفرستی است.

captcha
شماره‌های پیشین