sobhe-no.ir
1128
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
14
گزارش «صبح‌نو» از مجموعه «هنر و زندگی» را بخوانید

فلسفه در روزهای کرونا

سمانه استاد / در این روزهای کرونایی مرگ بیش از پیش به ما نزدیک شده است. روزی نیست که خبر نبودن آشنایی دور یا دوستی نزدیک ما را نیازارد. گاهي جای خالی هنرمندی که روزی بر صفحه سینما ما را در قصه‌ای فرو می‌برده، آزارمان می‌دهد و روزی دیگر جای خالی ورزشکاری که درخشش در زمین، مغرورمان می‌کرد. گاه فرو می‌رویم در غم و زندگی را هیچ می‌پنداریم و گاه امیدی می‌یابیم، جرات پیدا می‌کنیم، از خانه خارج می‌شویم و کنار این ویروس یک‌ساله زندگی می‌کنیم.

خبر ویژه

سامان صفاری بازیگر سریال «روزهای آبی» شد

آخرین خبر

«چوب‌خط» سریال کمدی شبکه سه شد

خبر روز

«درباره زمان» چاپ شد

صبح نو

خبر روز

«درباره زمان» چاپ شد

کتاب «درباره زمان» نوشته سید موسی دبیاج توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.
به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب «درباره زمان» نوشته سید موسی دبیاج به‌تازگی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است. سید‌موسی دیباج، نویسنده این‌کتاب، دارای مدرک دکتری فلسفه از آمریکاست و هم‌اکنون به‌عنوان عضو هیأت علمی در گروه فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران به تدریس و پژوهش اشتغال دارد.
مطالب این‌کتاب در ۱۰‌فصل تدوین شده که به‌ترتیب عبارت‌اند از: سرآغاز پرسش، نظریه اصل و آغاز زمان، زمان و نسبیت، حدوث زمانی و حدوث شیئی، صیرورت جوهری زمان، اجزاء مقموم زمان، امتداد و مختصات در زمان و مکان، زمان و حرکت، ماهیت و هستی زمان و حیات انسان و وحدت انسان و فصل ضمیمه زمان در نظریه پدیدارشناسی.این‌کتاب با ۲۳۱‌صفحه، شمارگان  ۵۰۰‌نسخه و قیمت ۶۰‌هزار تومان منتشر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین