sobhe-no.ir
1127
شنبه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
6
چرا ضدانقلاب به‌دنبال ماهیگیری از آب گل‌آلود است؟

امنیت در سراوان

اتفاقات در مرز سراوان حالا به کانون سوء‌استفاده ضدانقلاب تبدیل شده است؛ ضدانقلابی که در همه برهه‌ها با شایعه‌‌‌سازی و جعل خبر به‌دنبال بر‌هم‌زدن آرامش کشور بوده‌اند. حالا سراوان دستمایه‌‌‌ای شده است برای موج‌سواری و بهره‌گیری و بر‌هم‌زدن فضای کشور.

اکبر ترکان از چهره‌های نزدیک به ريیس‌جمهوری، شیوه مدیریتی او را اعلی‌حضرتی خواند

غریبه با همکاران، جدا مانده از مردم

صبح نو

چرا ضدانقلاب به‌دنبال ماهیگیری از آب گل‌آلود است؟

امنیت در سراوان

اتفاقات در مرز سراوان حالا به کانون سوء‌استفاده ضدانقلاب تبدیل شده است؛ ضدانقلابی که در همه برهه‌ها با شایعه‌‌‌سازی و جعل خبر به‌دنبال بر‌هم‌زدن آرامش کشور بوده‌اند. حالا سراوان دستمایه‌‌‌ای شده است برای موج‌سواری و بهره‌گیری و بر‌هم‌زدن فضای کشور.

در پی تیراندازی در مرز سراوان در صبح روز 4 اسفند، معاون امنیتی‌-انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با تشریح این حادثه اظهار كرد: ‌این حادثه ساعت 8 صبح در مرز شمسر شهرستان سراوان توسط سوخت‌برها در آن طرف مرز رخ داد که با تیراندازی افراد ناشناس یک نفر از سوخت‌برها کشته و تعدادی زخمی شدند.
محمدهادی مرعشی افزود: گذرگاه‌های قانونی و مشخص‌شده توسط خود مردم محلی برای استفاده از طرح رزاق و سهمیه سوخت واگذارشده به آنها ساماندهی شده است و همه باید به رعایت قانون و روند اجرای آن و تردد در مرزها احترام بگذارند.
وی با بیان اینکه با تحریک و فضا‌‌سازی گروهک تروریستی جیش‌الظلم و تحرکات برخی سودجویان در حوزه شهرستان سراوان، درگیری مرزی به‌وجود آمد، گفت: در این درگیری دو نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.
وی با ابراز اینکه «تجمع ‌افراد سوخت‌بر در گذرگاه مرزی و عدم‌خویشتن‌داری آنان، سبب هجوم و حمله‌ صبح ديروز به پاسگاه مرزی کشورمان شده است»، گفت: با حمله افراد به پاسگاه مرزی و سوء‌استفاده بعضی سودجویان سوخت‌بر، برخی با آتش‌زدن یک دستگاه موتورسیکلت، اقدام به سنگ‌پرانی به‌سمت پاسگاه كردند.
مرعشی به تحریک و فضا‌‌سازی گروهک تروریستی جیش‌الظلم با پخش کلیپی در خصوص زیرسؤال بردن طرح رزاق اشاره کرد و گفت:‌ گروهک‌های ضد‌انقلاب و معاند از قبل با ترسیم نقشه و ترغیب افراد سودجو دست به این اقدام خرابکارانه زده‌اند.
همچنین سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه با اشاره به این حوادث، اظهار كرد: تمامی ناآرامی‌ها به پایان رسیده و کل استان در امنیت کامل قرار دارد و اوضاع تحت کنترل کامل ماموران انتظامی است.
 
امنیت سیستان و بلوچستان
احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز روز پنجشنبه ‌در نشست با سران طوایف سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ‌دشمنان درصدد به خطر انداختن امنیت سیستان و بلوچستان هستند و برای این 
هدف شوم ‌دست به هر کاری می‌زنند، اظهار كرد: ‌دشمنان نظام از این روند به‌شدت عصبانی هستند و طرح و برنامه‌های مختلفی را برای توقف و جلوگیری از توسعه استان به کار می‌گیرند.
وی با اشاره اینکه در حوادث اخیر سراوان عده‌ای ‌تحت تاثیر اخبار جعلی رسانه‌های معاند قرار ‌گرفتند، افزود: ‌اکنون در فضایی هستیم که عقلانیت حاکم نیست بلکه احساسات و هیجان غلبه دارد، باید جوانان خود را مراقبت کنیم که احساساتی وارد بازی دشمن نشوند.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اگر خدای‌نکرده اتفاق ناخوشایندی بیفتد، 
خشک و تر، شیعه و سنی، اصول‌گرا و اصلاح‌‌‌طلب و مردم و مسوولان با هم می‌سوزند، دشمن در حال آتش‌اندازی است و ما نباید بی‌تفاوت باشیم باید هوشیار باشیم و مردم قوم خود را هوشیار کنیم.
موهبتی با بیان اینکه حتما از مظلوم دفاع می‌کنیم و اگر مظلومی توسط ماموری کشته شود حتما دادسرای نظام برخورد می‌کند و از طرفی در مقابل اغتشاش گران هم کوتاه نمی‌آییم، تاکید کرد: امید داریم که پیام و مطالب این نشست به‌خوبی منتقل شود چراکه نقش‌آفرینی مردم این استان که از بدو پیروزی انقلاب در تمام صحنه‌ها حضوری فعال و چشمگیر داشتند، از یاد رفتنی نیست.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اگر کسی خطایی بکند، قطعا با آن برخورد می‌شود، افزود: در کمال تاسف در حادثه مرزی سراوان سه نفر کشته شدند که دو نفر از آنها در پاکستان و یک نفر در ایران بود اما رسانه‌های بیگانه به گونه‌ای این موضوع را نشان دادند که انگار یک قتل عام در سراوان اتفاق افتاده است.
 
ورود دادستان نظامی سیستان و بلوچستان
علیرضا موسایی، دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان در این‌باره گفت: درباره حوادث رخ‌داده در گذر مرزی شمسر شهرستان سراوان، از همان لحظات ابتدایی، پرونده‌ای در دادسرای نظامی استان تشکیل شد که به طور ویژه در دست رسیدگی است.
وی تأکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان با رعایت عدالت و انصاف به موضوع رسیدگی می‌کند و قطعا احقاق حق خواهد شد. موسایی در مورد حمله به پاسگاه کورین هم توضیح داد: تعرض مسلحانه به این مرکز انتظامی توسط اشرار مسلح و معاندان نیز با حساسیت و دقت لازم و به طور ویژه دنبال خواهد شد.
 
مطالبه گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی
درگیری‌ها و حوادث سراوان حاشیه‌‌هایی را آفرید. طی درگیری‌های کورین سیستان و بلوچستان، استوار مجید رجایی‌نجف‌آباد، از اهالی شهرستان فاروج و در حال حفاظت از پاسگاه انتظامی توسط گروه‌های تروریستی به شهادت رسید.
این شهید در حالی در روز پدر دعوت حق را لبیک گفت که از او فرزندی سه‌ساله و کودکی در راه، به یادگار مانده ‌است. کاربران توییتر با هشتگ «استوار مجید رجایی» بر مطالبه انتقام خون این شهید و برخورد با تروریست‌ها تاکید کرده‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین