sobhe-no.ir
1126
چهارشنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
10
از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ع) برای بازسازی منازل زلزله‌زده صورت می‌گیرد

کمک بلاعوض ۱۰ میلیونی به دنا

چند هفته مانده به آغاز تعطیلات سال نو، برخی بی‌توجه به هشدارهای کرونا به سفر فکر می‌کنند

تصمیمات ضد و‌ نقیض برای نوروز‌۱۴۰۰

ویروس کرونا روز‌به‌روز در شهرهای کشور در حال پیشروی است و هر روز به طیف شهرهای قرمز و نارنجی افزوده می‌شود. شرایط سفر هم در ایام کرونا هر لحظه در حال تغییر است. رنگ شهرها تغییر می‌کند و امکان سفر به آن‌ها وجود ندارد. کمتر از یک ماه دیگر نیز به پایان سال‌۹۹ و آغاز سفرهای نوروزی‌۱۴۰۰ مانده است. خیلی از مردم بلاتکلیف هستند به‌ویژه آن‌هایی که عید نوروز سال‌۹۹ را به امید پایان شیوع ویروس گذراندند و قصد داشتند تا نوروز‌۱۴۰۰ آن را جبران کنند. باوجود این، اظهارات متفاوتی درباره سفرهای نوروزی از سوی استانداری‌های مختلف و ستاد ملی کرونا مطرح می‌شود.

صبح نو

از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ع) برای بازسازی منازل زلزله‌زده صورت می‌گیرد

کمک بلاعوض ۱۰ میلیونی به دنا

رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ع؟ از کمک بلاعوض ۱۰ میلیونی برای باز‌‌سازی منازل زلزله‌زده استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
به گزارش «صبح‌نو»، آقای محمد مخبر صبح دیروز در سفری یک روزه وارد فرودگاه یاسوج شد و مورد استقبال نماینده ولی‌فقیه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت. وی بلافاصله عازم مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا شد و ضمن بازدید از مناطق آسیب‌دیده و تخریب‌شده، با مردم این منطقه از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد. رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ع؟ در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: از نخستین لحظه وقوع زمین‌لرزه هفته گذشته، تمام نیروهای امدادی و جهادی ستاد اجرایی فرمان امام ؟ع؟ برای کمک به مردم بسیج شدند و در اولین ساعات، قرارگاه جهادی ستاد در سی‌سخت راه‌اندازی شد. وی افزود: چندین محموله حامل هزاران بسته غذای آماده، پتو، چادر، بخاری، اقلام بهداشتی و ضدکرونایی به این منطقه ارسال و بین مردم توزیع کردیم، دو آشپزخانه مجهز برای طبخ 
سه هزار غذای گرم در هر وعده و یک کاروان سلامت برای ارائه خدمات رایگان پزشکی و دارویی در سی‌سخت مستقر و راه‌اندازی کردیم. مخبر افزود: با توجه به برودت هوا در این شهرستان، از دیروز بیش از صد کانکس برای اسکان موقت زلزله‌زده‌ها و صد سرویس بهداشتی مجزا در سی‌سخت به ارزش دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام ؟ع؟ ارسال و مستقر شد.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ع؟ خاطرنشان کرد: اگر احساس کنیم که منطقه به تعداد کانکس بیشتری نیاز دارد، باز هم خواهیم فرستاد. مخبر با اشاره به تخریب بخش زیادی از منازل مردم گفت: اولویت اول باز‌‌سازی خانه‌هایی است که ۱۰۰ درصد تخریب شده‌اند و به این منظور ستاد اجرایی فرمان امام ؟ع؟ ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض به صاحبان این منازل اعطا می‌کند. وی افزود: باز‌‌سازی خانه‌هایی که در خانواده آنها دو معلول یا بیشتر وجود دارند را به طور کامل و صددرصد برعهده می‌گیریم، ضمن اینکه مبلغی را هم در اختیار بنیاد مسکن و گروه‌های جهادی برای باز‌‌سازی و مرمت خانه‌های مردم قرار خواهیم داد. مخبر خاطرنشان کرد: پس از عادی‌شدن شرایط زندگی مردم در این منطقه، بسته‌های لوازم خانگی هم به خانواده‌های آسیب‌دیده اهدا می‌کنیم. رییس ستاد اجرایی فرمان 
امام ؟ع؟ درخصوص طرح‌های اشتغالزایی ستاد در استان نیز گفت: اجرای هزار طرح با ظرفیت ایجاد سه هزار شغل جدید و سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار ستاد قرار دارد؛ ضمن اینکه به زودی خبرهای خوبی در زمینه راه‌اندازی و احیای کارخانه‌های نیمه‌تعطیل و نیمه‌کاره این شهرستان برای مردم خواهیم داشت.

captcha
شماره‌های پیشین