sobhe-no.ir
1126
چهارشنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
1
نمایندگان مردم در نامه به رهبر انقلاب : بهترین راه برای خدمت به معیشت مردم، خنثی‌سازی تحریم‌هاست

گام مجلس برای هم صدایی

واکنش «فارابی» به نامه سرگشاده رییس مرکز توسعه سینمای کودک:

سرنوشت «سیمرغ و پروانه‌ها» چه می‌شود؟

چندی پیش بود که پوران درخشنده، رییس مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان ایران طی یادداشتی از بنیاد سینمایی فارابی درباره وضعیت سینمای کودک و حمایت‌های فارابی از آن انتقاداتی مطرح کرده بود؛ اما حالا با بیانیه مفصل فارابی این چالش وارد مرحله جدیدی شده است.

سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه:

آمریکا چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد

نامه بیش از سه هزار استاد دانشگاه به ملت ایران

پروتکل الحاقی یادآور نگاه ارباب -رعیتی به ایرانیان و دانشمندان میهن بود

سرمقاله

حالا ؛ روغن

چرا روابط پاستور - بهارستان تیره شده است؟

مجلس مطالبه گر، دولت طلبکار

اختلاف نظر شاید امری طبیعی در عرصه سیاسی باشد و نهادهای قدرت در سیاستگذاری کلان برای کشور از این مهم مبری نباشند؛ اما جایی که مسیر تعامل باز نباشد، اختلاف می‌تواند شکافی باشد برای تضعیف نظام سیاسی مستقر. حالا اختلاف نظر بین مجلس یازدهم و دولت، کار را به جایی رسانده است که رهبر انقلاب باید تذکر داده و دو طرف را به تعامل فرابخوانند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به قانون مصوب مجلس در خصوص کاهش تعهدات برجامی، گفتند: مجلس قانونی را تصویب و دولت هم از آن استقبال کرد و تا دیروز نیز کارهایی را که باید انجام می‌شد، انجام دادند و ان‌شاء‌الله فردا نیز یک مورد دیگر از این قانون انجام خواهد شد.

«صبح‌نو» همزمان با ولادت حضرت علی(ع) شعرهایی در وصف ایشان را مرور می‌کند

ای حیدر شهسوار، وقت مدد است

گزارش «صبح‌نو» درباره تصویب رقم معیشتی کارگران را بخوانید

حداقل دستمزد برای حداکثر هزینه

رقم سبد معیشتی کارگران بالاخره در نشست کمیته دستمزد مشخص شد. بر این اساس سبد معاش خانوار متوسط، ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان نرخ‌گذاری شد و نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان، پای این رقم را امضا ‌کردند. این عدد به عنوان مبنای مذاکرات مزدی به شورای‌عالی کار ارجاع خواهد شد.

خبر

احدیان ، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت شد

«صبح‌نو» از شرایط گروه‌های نمایشی در این‌روزها گزارش می‌دهد

زیست کرونایی اهالی تئاتر

سمانه استاد / یک سال پیش در چنین روزهایی کرونا ویروس، جدید، غریب و نا شناخته بود. ناشناختگی، ترسناک ترش می‌کرد و زندگی بیشتر از جریان اصلی‌اش خارج می‌شد. اما زمان کم‌کم یادمان داد چطور با او مقابله کنیم، چطور حواس‌مان به زندگی باشد و حالا حضورش را پذیرفته‌ایم با همه تغییرات که ایجاد کرده است. این نادیدنیِ یک ساله، تغییرات زیادی در زندگی همه اقشار جامعه به‌وجود آورد و یکی از مهم‌ترینِ این تغییرات در زندگی هنرمندان به‌خصوص اهالی جامعه تئاتر رخ داد. با ورود کرونا، اولین مکان‌هایی که به سوی تعطیلات نامعلوم سوق داده شد، سالن‌های تئاتری بود و هنرمندانی که همچون دیگر مردم نمی‌دانستند باید چه کنند و تا کی منتظر شوند تا دانشمندان روش مقابله را یاد بگیرند و مسوولان دستورات آن‌ها را پیاده سازند.

از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ع) برای بازسازی منازل زلزله‌زده صورت می‌گیرد

کمک بلاعوض ۱۰ میلیونی به دنا

شماره‌های پیشین