sobhe-no.ir
1125
سه شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
15
دوبله آثار جهانی برای پخش در نوروز ۱۴۰۰ از تلویزیون

دست سیما برای نوروز پر می‌شود

هر سال در هفته‌های پایانی سال تلویزیون برای تدارک فیلم‌ها و سریال‌های ویژه نوروز فعالیت فشرده‌ای دارد. بخش زیادی از این محصولات تامینی هستند که از کمپانی‌های خارجی خریداری و پس از ترجمه، اصلاح و دوبله، روی آنتن می‌روند.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

قضاوت چهار استاد بین‌المللی در مسابقات قرآن 
«شوق تلاوت»
اعضای هیات داوران چهارمین دوره مسابقات «شوق تلاوت» ویژه رقابت نوجوانان حاضر در طرح ملی تلاوت معرفی شدند.
به گزارش  فارس اعضای هیأت داوران چهارمین دوره مسابقات قرآن شوق تلاوت ویژه رقابت نوجوانان حاضر در طرح ملی تلاوت معرفی شدند.
حسین مقدم‌کیا، دبیر جشنواره ملی تلاوت در این باره گفت: یکی از اهداف انتخاب هیأت داوران این است که به جز موضوع قضاوت، افرادی را انتخاب کنیم که بتوانند در بحث آموزش به بچه‌ها کمک کنند، از این رو تعدادی از اساتید تراز اول کشور که در حوزه آموزش کارنامه موفقی دارند برای این امر انتخاب شدند.
وی ادامه داد: در واقع یکی از اهداف ما از برگزاری مسابقات« شوق تلاوت» این است که این رقابت‌ها یک کارگاه آموزشی برای بچه‌ها باشد تا بتوانند ضمن محک خود در مسابقات از تجربیات و نکات اساتید بهره‌مند شوند.
دبیر طرح ملی تلاوت در خصوص اعضای هیأت داوران مسابقات گفت: در این دوره از رقابت‌ها آقایان غلامرضا شاه‌میوه‌اصفهانی به‌عنوان داور لحن؛ احمد ابوالقاسمی، داور صوت؛ محمدرضا پورزرگری، داور تجوید و حمید شاکرنژاد، داور بخش تلاوت این رقابت‌ها هستند. همچنین اجرای مسابقات را مهدی صفری بر عهده دارد.

جزئیات جشنواره بزرگ صالح تشریح شد
دبیر جشنواره بزرگ صالح با اشاره به برپایی این جشنواره در دو بخش مستند و فیلم کوتاه گفت: هنرمندان می‌توانند تا نیمه اردیبهشت سال آینده، آثار خود را برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.
 رسول صانعی، دبیر جشنواره بزرگ صالح در نشست خبری این جشنواره که دیروز چهارم اسفند برگزار شد، به جزئیات این جشنواره اشاره کرد و گفت: جشنواره بزرگ صالح با محوریت امامزاده صالح ؟ع؟ و اماکن مقدس در دو بخش فیلم کوتاه و مستند به همت آستان امامزاده صالح ؟ع؟ برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه جشنواره بزرگ صالح از امروز کلید خورد، افزود: هنرمندان به‌ویژه در سه بخش اساتید دانشگاه و دانشجویان مرتبط با علوم دینی، حوزویان و همچنین دبیران آموزش‌و‌پرورش می‌توانند تا نیمه اردیبهشت سال‌۱۴۰۰ آثار خود را برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.
صانعی ادامه داد: آثار در بخش مستند باید تا ۳۰‌دقیقه باشند و آثار از ۵ تا ۲۵‌دقیقه پذیرفته می‌شود. همچنین اختتامیه این جشنواره اواخر خردادماه به صورت حضوری پیش‌بینی شده است که در صورت محدودیت کرونایی این مراسم به صورت مجازی برگزار می‌شود.
وی درباره محورهای این جشنواره نیز افزود: جشنواره صالح در محورهای سیره، نحوه شهادت امامزاده صالح ؟ع؟ و تاریخ ساخت بقعه مبارکه، کرامات حضرت، تحلیل توحید و امامت و رابطه آن‌ها، برکات عبادات و توسلات برگزار می‌شود.

 مستند «دیوانگی» رونمایی می‌شود
مستند «دیوانگی» با محور پرداختن به زندگی و رویاهای رتبه دوم کنکور رونمایی می‌شود.
 آیین رونمایی از مستند «دیوانگی» که به ماجرای رتبه دو کنکور سراسری و چالش‌های پیش روی آن در دانشگاه شریف می‌پردازد، سه شنبه پنجم اسفند همزمان با روز مهندس از ساعت‌۱۵:۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود. بر‌اساس این گزارش داستان این مستند از این قرار است: «سید محمدصادق کشاورزی رتبه دو کنکور ریاضی سال‌۹۷ با مجموعه‌ای از تصورات و رویاها راجع به مسیر آینده زندگی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف می‌شود اما با گذشت زمان و با وجود کسب نمرات بالا درترم های نخست تحصیلی، تصویرش نسبت به دانشگاه و تعاریف جامعه درباره مفهوم موفقیت عوض می‌شود ...».
مستند «دیوانگی» از محصولات نخستین دوره شتابدهی مرکز نوآوری رسانا ست که توسط مجموعه هیرامدیا متشکل از جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تولید شده است. صدرا علی‌بک به‌عنوان کارگردان، محمدصادق باطنی به‌عنوان تهیه‌کننده، سیدآرمین حقیقت به‌عنوان نویسنده، محمدحسین رنجبران به‌عنوان مدیر تولید و محمد یعقوبی به‌عنوان دستیار تولید، عوامل اصلی این مستند هستند.

captcha
شماره‌های پیشین