sobhe-no.ir
1125
سه شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
10
از هفته آینده صورت می‌گیرد

جزئیات پوشش رایگان درمان و داروی بیماران صعب‌العلاج

گزارش «صبح‌نو» درباره دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز را بخوانید

هم مشتری ناراضی هم تولیدکننده ناراضی

چند روزی است قیمت گوشت قرمز در بازار افزایش پیدا کرده، این در حالی است که پیش از این مسوولان از افزایش تولید و دپوی دام در کشور خبر می‌دادند. این تناقض و گرانی گوشت در بازار دلایل بسیاری دارد؛ عدم عرضه از سوی دامداران و انتظار کشیدن برای فروش در ایام عید، گرانی قیمت دام زنده و گران بودن نهاده‌ها و نیز کاهش واردات نسبت به سال گذشته از جمله دلایلی است که مسوولان این حوزه به رسانه‌ها عنوان کرده‌اند.

صبح نو

از هفته آینده صورت می‌گیرد

جزئیات پوشش رایگان درمان و داروی بیماران صعب‌العلاج

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه طرح نسخه‌نویسی الکترونیک را به تدریج پیش می‌بریم تا کار تکمیل شود، اعلام کرد که از هفته آینده هزینه درمان و داروی بیماران صعب‌العلاج، مزمن و پرهزینه سالمندی از طریق سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک رایگان خواهد بود.
آقای مصطفی سالاری با اشاره به توقف صدور دفترچه‌های بیمه کاغذی درمان از ابتدای هفته جاری اظهار کرد: زحمت اجرا و استقرار برنامه‌های توقف صدور دفترچه‌های بیمه و نسخه‌نویسی الکترونیک به تنهایی روی دوش تأمین اجتماعی نیست و برای همه زحمت دارد، اظهار کرد: کار را بسیار تدریجی شروع کرده‌ایم. وی افزود: از ابتدای آبان‌ماه امکان نسخه‌نویسی الکترونیک را فراهم کرده بودیم و توقف صدور دفترچه‌های بیمه 
یک گام دیگر است. به تدریج پیش می‌رویم تا کار تکمیل شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه همه نهادهای مربوط از جمله 
نظام پزشکی و انجمن داروسازان با ما همکاری و تعامل داشتند تا بتوانیم این کار را از اول اسفند اجرایی و عملیاتی کنیم، گفت: باید در کنار پزشکان و داروسازان دوشادوش یکدیگر کار را پیش ببریم. سالاری همچنین ضمن اعلام اینکه از هفته آینده داروی بیماران صعب‌العلاج، مزمن و پرهزینه سالمندی از طریق سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک رایگان خواهد بود گفت: این افراد نزد یکی از پزشکان طرف قرارداد ثبت‌نام الکترونیکی انجام می‌دهند و ما دارو و هزینه درمان‌شان را ۱۰۰درصد می‌پردازیم. قبلاباید اسناد را می‌بردند و ارائه می‌کردند و بوروکراسی‌هایی داشت، اما اکنون دیگر لازم نیست و پرداختی ندارند که بخواهند بعدا دنبال وصولش بروند. وی افزود: این طرح هم از مزیت‌های نسخه‌نویسی الکترونیک است و به عبارت دیگر برای بیماران مزمن و صعب‌العلاج با تشکیل پرونده در تأمین اجتماعی هزینه داروها و درمان کامل پرداخت می‌شود.
سالاری درباره برخی مشکلات احتمالی مانند در دسترس نبودن سامانه یا قطعی اینترنت برای نسخه‌نویسی الکترونیک گفت: کندی و قطعی هم ممکن است پیش بیاید. ما تلاش می‌کنیم مشکلات را رفع کنیم تا مردم اذیت نشوند. هر گامی که برداریم در ابتدای راه ممکن است سختی‌هایی داشته باشد اما باید حرکت کنیم و نسخه‌نویسی الکترونیک را به تدریج استقرار دهیم که قطعاخیر و برکت بسیاری دارد.
از روز شنبه هفته جاری، دوم اسفند‌99 صدور دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی ممنوع شده است و همه افراد زیرپوشش این سازمان می‌توانند با ارائه کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه درمانی در اختیار خود، از خدمات تشخیصی و درمانی مورد تعهد سازمان برخوردار شوند. بر این اساس در زمان مراجعه به پزشک و مؤسسات تشخیصی و درمانی الزامی به ارائه دفترچه درمانی از سوی بیمار نیست. همچنین تمامی بیمه‌شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی برای تسهیل دریافت خدمات درمانی می‌توانند با مراجعه به سایت
‌eservices.tamin.ir نسبت به ایجاد حساب کاربری و تکمیل مشخصات هویتی و درج شماره تلفن همراه(موبایل) خود در درگاه مذکور اقدام کنند.

captcha
شماره‌های پیشین