sobhe-no.ir
1122
شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
2
خبر

محمود صادقی: مسوولیت ضعف‌های دولت روحانی را نمی‌پذیریم

شورای وحدت با جداکردن راهش از شورای ائتلاف، بازی از پیش باخته ای را برای خود رقم زده است

چالش‌های شورای وحدت برای «وحدت»

نوع مواجهه تاکتیکی و تشکیلاتی دو جناح سیاسی کشور در قبال انتخابات ریاست‌‌جمهوری به مرور دارد روشن‌‌تر و مشخص‌‌تر می‌شود. اصول‌گرایان نیز از مدت‌ها پیش آستین‌ها را برای انتخابات بالا زده‌اند. محور اصلی گفت‌وگوها و رایزنی‌‌‌های انتخاباتی در جناح اصول‌گرایان، به عهده شورای ائتلاف است؛ اما درعکس سروری این بین، برخی چهره‌ها در قالب شورای وحدت، مشغول زدن ساز ناکوک هستند و برخلاف نام خود، کثرت را بازتولید می‌کنند.

آخرین خبر

دلایل پذیرش قطعنامه

بازتاب روز

ادعای لندن: این ایران است که برجام را نقض می‌کند!

خبر برتر

گروه ۱+۵ وجود ندارد

صبح نو

خبر

محمود صادقی: مسوولیت ضعف‌های دولت روحانی را نمی‌پذیریم

محمود صادقی، نماینده نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان و نماینده سابق مجلس در نوزدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در پاسخ به سؤالات دانشجویان گفت: ما سرانجام به این تصمیم رسیدیم که دوباره مثل گذشته یک نهاد اجماع‌ساز داشته باشیم برای یک مشارکت فعال؛ اما در انتخاباتی که آزاد و قانونی و رقابتی و عادلانه باشد و ما بتوانیم کاندیداهای‌مان را برای برنامه‌ای راهگشا داشته باشیم.   وی اظهار داشت: اصلاح‌طلبان علاوه بر ۳۲حزب شورای هماهنگی از ظرفیت‌های خارج از احزاب هم استفاده می‌کنند. ۱۵‌شخصیت حقیقی به علاوه ۳۲‌حزب شدند نهاد اجماع‌ساز که یک جبهه یا اعتلاف از احزاب اصلاح‌طلب است و بنا دارد برای ورود به انتخابات هماهنگی داشته باشند.
صادقی گفت: ضرورت مشارکت مردم یعنی چه؟ آیا فقط مردم بیایند رأی بدهند یا حق انتخاب هم دارند؟ تکلیف و حق دو روی سکه انتخابات است. رهبری می‌فرمایند: حتی آنانی که ما را قبول ندارند بیایند به‌خاطر ایران رأی بدهند.اصلاح‌طلبان به دو روی سکه انتخابات تاکید دارند.  وی در باره این سؤال که با وجود نهاد اجماع‌ساز هنوز
 اختلاف نظرهایی وجود دارد، چقدر احتمال می‌دهید با یک کاندیدای واحد وارد انتخابات شوید، گفت: وجود اختلاف دیدگاه امر غیرقابل انکاری است و این بر می‌گردد به سابقه تاریخی اصلاح‌طلبان در طی زمان تحولاتی به‌وجود آمده و این سبب دسته‌بندی شد؛ چپ قدیم و چپ جدید، راست سنتی و راست مدرن به‌وجود آمد و همین سبب وجود اختلاف شد و در عین حال باعث تنوع طیف شد. در انتخابات‌۱۴۰۰ راهبرد رسمی اعلام شده اصلاح‌طلبان در چارچوب نهاد اجماع‌ساز هماهنگ با هم عمل می‌کنند. 

 چشم و گوش آقای هاشمی باز شد 
صادقی در ادامه درباره سوالی درباره کاهش سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان و همچنین رویکردهای دوگانه اصلاح‌طلبان در حمایت از روحانی؛ تصریح کرد: آقای هاشمی سال‌۸۴ تا ۹۲ فرق کرده بود و تقریبا چشم و گوشش باز شده بود و به ضرورت و گفتمان اصلاح‌طلبان نزدیک شده بود. دولت روحانی در چهار سال اول را قبول داشت اما در چهار سال دوم را نه در دولت اول تورم حدود ۴۰درصدی تک رقمی شد و در حوزه سیاست و ... پیشرفت داشتیم اما در دولت دوم ناهماهنگی‌ها در تیم اقتصادی و خروج آمریکا از برجام باعث شد ناکامی‌ها به‌وجود آید.  وی اظهار داشت: مشکلات زمانی اتفاق افتاد که رویکرد دولت از رویکرد اصلاح‌طلبان فاصله گرفت به هر ترتیب ضعف‌هایی داشت دولت روحانی که ما مسوولیت آن را 
نمی‌پذیریم. 
 

captcha
شماره‌های پیشین