sobhe-no.ir
1122
شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
1
پرسپولیس 5 گل به گل‌گهر زد و قهرمان نیم‌فصل شد

چشمک به قهرمانی پنجم

شورای وحدت با جداکردن راهش از شورای ائتلاف، بازی از پیش باخته ای را برای خود رقم زده است

چالش‌های شورای وحدت برای «وحدت»

نوع مواجهه تاکتیکی و تشکیلاتی دو جناح سیاسی کشور در قبال انتخابات ریاست‌‌جمهوری به مرور دارد روشن‌‌تر و مشخص‌‌تر می‌شود. اصول‌گرایان نیز از مدت‌ها پیش آستین‌ها را برای انتخابات بالا زده‌اند. محور اصلی گفت‌وگوها و رایزنی‌‌‌های انتخاباتی در جناح اصول‌گرایان، به عهده شورای ائتلاف است؛ اما درعکس سروری این بین، برخی چهره‌ها در قالب شورای وحدت، مشغول زدن ساز ناکوک هستند و برخلاف نام خود، کثرت را بازتولید می‌کنند.

آمریکا به دنبال بازگشت پوچ به برجام بدون رفع تحریم هاست

نمايش بایدن

در آستانه پنجم اسفند، وزارت خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی تحرکات دیپلماتیک خود را شدت بخشیدند و در خروجی رایزنی‌های خود در بیانیه مشترک با تکرار مواضع طلبکارانه قبلی از ایران خواستند تا ضمن پایبندی کامل به برجام از هرگونه اقدام در جهت تعلیق پروتکال الحاقی خودداری کنند. این بیانه درحالی منتشر شده است که ایران از حدود دوماه قبل در قالب قانون مجلس شورای اسلامی به طرف‌های غربی هشدار داده بود که اگر تحریم‌ها تا پنج اسفند برداشته نشود، از حق قانونی خود طبق بندهای‌26 و 3 برجام استفاده خواهد کرد که کاهش سطح همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از جمله آن‌هاست. البته در این میان آمریکا سعی کرده با اقدامات سطحی و نمایشی ایران را برای بازگشت به تعهدات هسته‌ای ترغیب کند اما حرف قطعی ایران در این زمینه، «رفع کامل تحریم‌ها» است.

سرمقاله

آب سرد بایدن روی غرب گرایان

در چهارمين مجمع عمومي نواصول گرايان چه گذشت؟

وحدت به علاوه كارآمدی

عصر روز چهارشنبه، 29 بهمن، چهارمین مجمع عمومی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی با سخنرانی برخی چهره‌‌‌های سیاسی در مسجد امام‌صادق؟ع؟واقع در میدان فلسطین تهران برگزار شد و اعضای شورای مرکزی این جمعیت برای مدت سه سال انتخاب شدند.

«صبح‌نو» از جدیدترین مامور ناسا در مریخ گزارش می‌دهد

فرود «استقامت» بر سیاره سرخ

ناسا بامداد روز جمعه اعلام کرد که کاوشگر «استقامت» با موفقیت بر سطح سیاره مریخ فرود آمد. تصاویر زیادی در 24ساعت گذشته از خوشحالی کارمندان ناسا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. «استقامت» بزر‌گ ترین و پیچیده‌ترین کاوشگری است که تاکنون به سیاره مریخ ارسال شده است. این کاوشگر که ماموریتی دو ساله دارد برای جست‌وجوی علائم حیات و آماده‌سازی مقدمات برای دیدارهای آتی انسان‌ها بر سطح این سیاره سرخ اعزام شده است.

«صبح‌نو» از حجم خسارات زمین لرزه در شهر سی‌سخت گزارش می‌دهد

سی‌سخت‌؛ 48‌ساعت پس از زلزله

وكیل محمد باقر قالیباف از محكومیت یاشار سلطانی خبر داد. پیش از این میرلوحی و نجفی هم به واسطه اتهام های خود محكوم شده بودند

محكومان

متهم اصلی در انتشار خبر نادرست مربوط به املاك نجومی و اتهامات دیگر علیه مدیریت جهادی شهر تهران بالاخره بعد از ماه‌ها رسیدگی قضایی حكم برخی اتهامات خود را گرفت. وکیل محمدباقر قالیباف درباره حكم صادرشده برای یاشار سلطانی گفت: یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب نسبت به موکل در توییت‌های منتشره، به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد. آقای علی‌اصغر قهرمانی درباره نتیجه شکایت محمدباقر قالیباف از یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب گفت: جلسه رسیدگی دادگاه در آذر امسال تشکیل و دو طرف دفاعیات خود را ارائه دادند. وی ادامه داد: با توجه به دو فقره شکواییه تقدیمی اینجانب، مندرجات پرونده، کیفرخواست صادره از دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، پرینت مطالب منتشرشده توسط یاشار سلطانی در فضای مجازی و دفاعیات غیر موثر او و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده، دادگاه محترم بدوی وقوع بزه و انتساب آن به متهم را محرز و مسلم تشخیص داده است.

یک منتقد در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد:

«دادستان» با دغدغه عدالت

زهرا رمضانی / پخش سریال «دادستان» مسعود ده‌نمکی از شبکه سوم سیما طی چند روز گذشته با حواشی زیادی همراه بوده است؛ سریالی که به موضوع عدالت می‌‌پردازد و این کارگردان تلاش کرده تا با نمایش سکانس‌‌هایی از حمله داعش به بهارستان بر جذابیت‌‌‌‌های بیشتر این اثر بیفزاید؛ اما در عمل نوع نگاه کارگردان به موضوع عدالت باعث شد تا «دادستان» در همان قسمت‌‌‌‌های اولیه با واکنش‌‌‌‌های انتقادی از سوی منتقدان همراه شود؛ البته پاسخ تند این کارگردان به منتقدانش دلیلی بر پرحاشیه‌شدن آخرین ساخته ده‌نمکی شده است، تا جایی که فضای مجازی چند روزی پر شده بود از واکنش‌‌‌‌های مختلف به این اثر.

بوشهری باهوش، ایران را خوشحال کرد

جایی میان ابرها

باورکردنی نبود اما مهدی طارمی در دقیقه یک دروازه یوونتوس را باز کرد تا میلیون‌ها ایرانی در سراسر جهان احساس غرور کنند. شاید خوش‌بین ترین هوادار ایرانی هم تصور نمی‌کرد که در همان دقیقه اول بازی، ستاره ایرانی پورتو قفل دروازه یوونتوس را بشکند اما مهدی طارمی با همان سماجت همیشگی‌اش عطش گلزنی خود را نشان داد و از اشتباه دفاع یووه بهترین بهره را برد و در ثانیه‌63 گلزنی کرد تا نام خود را به لیست بازیکنان گلزن ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا اضافه کند و حالا گل طارمی نیمی از راه صعود را برای پورتویی ها هموار ساخته است؛ جایی که او و همبازی‌هایش موفق شدند بانوی پیر را دو بر یک مغلوب کنند.

پیشنهاد عجیب و غریب دریافت واکسن خارج از نوبت هنرمندان

خودبرتربینیِ درمانی

یک‌سال از شیوع ویروس کرونا در کشور ما می‌‌گذرد. در این مدت ده‌ها هزار نفر از هموطنان جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است كه تمام كادر درمانی كشور تلاش می‌كنند تا ضمن كمك به بیماران در راه تولید واكسن هم قدم‌های محكم و مطمئن بردارند. حالا هم كه واكسن خارجی به ایران رسیده و خبرها از تزریق عمومی واكسن ایرانی از اواخر بهار 1400 حكایت دارند اما برخی گروه‌ها به دنبال واكسن برای خود هستند، در حالی كه گروه‌های در اولویت دیگری برای دریافت واكسن وجود دارند. نمونه چنین مساله‌ای درخواست نظام پزشكی برای تزریق واكسن به هنرمندان است كه بازتاب‌های گسترده‌ای در فضای مجازی و بین مردم داشته است.

شماره‌های پیشین