sobhe-no.ir
1113
شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
2
خبر

انفجار مهیب، «حیفا» را لرزاند

رییس‌مجلس، پیام رهبر انقلاب را به مسکو می‌برد

رییس‌مجلس، پیام رهبر انقلاب را به مسکو می‌برد

کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو چندی پیش در توییتی درخصوص سفر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی به روسیه، نوشت: جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف، رییس محترم مجلس شورای اسلامی ایران، در راس هیاتی بلندپایه بنا به دعوت جناب آقای ویچیسلاو والودین، رییس محترم دومای دولتی روسیه، از تاریخ 19 لغایت 21 بهمن1399 به مسکو سفر خواهند كرد.

یادداشت

پارادوکس‌های سیاست خارجی بایدن

حنیف غفاری

صبح نو

خبر

انفجار مهیب، «حیفا» را لرزاند

شهر بندری حیفا در فلسطین اشغالی به دلیل قرار ‌گرفتن پالایشکاه و تأسیسات نفتی و از همه مهم‌تر، مخازن آمونیاک رژیم صهیونیستی در این شهر به یکی از نگرانی‌های این رژیم تبدیل شده است؛ نگرانی‌ای که این روزها بیشتر از گذشته دیده می‌‌شود چراکه انفجارهای متعدد، هراس بیشتری در اراضی اشغالی و ساکنان آن ایجاد کرده است. اسرائیلی‌ها در این هراس هستند که مبادا نیروهای مقاومت لبنان در پی انتقام باشند. انفجاری که قلب تاسیسات نفتی و هسته‌‌ای رژیم صهیونیستی را نشانه رفته و هنوز اظهار نظری درباره آن منعکس نشده است.  پس از آنکه در ماه گذشته یک نقص‌فنی غیرعادی در پالایشگاه حیفا منجر به وقوع یک انفجار و دو فقره آتش‌سوزی در این پالایشگاه شد، روز پنجشنبه هم رسانه‌‌‌های رژیم صهیونیستی از شنیده‌شدن صدای انفجارهای شدید در یکی از کارخانه‌‌‌های پتروشیمی در شهر حیفا خبر دادند.
شاهدان می‌گویند صدای انفجارها از منطقه مجتمع پتروشیمی حیفا بوده و این مساله نگرانی ساکنان این شهر فلسطین اشغالی را به همراه داشته است. این نگرانی‌ها بعد از تهدید‌های حزب‌الله لبنان طی سال‌های گذشته مبنی بر اینکه در صورت حملات اسرائیل به لبنان این مخازن مورد حمله قرار خواهند گرفت، تشدید شده‌اند. روزنامه جروزالم‌پست، چاپ فلسطین اشغالی پنجشنبه‌شب گزارش داد که صدای این انفجار از منطقه‌ای در نزدیکی یک کارخانه مواد شیمیایی در حیفا شنیده شده است. ابن روزنامه به نقل از ساکنان این شهر اشغالی نوشت که وقوع این انفجار آن‌ها را غافلگیر کرده است چراکه مقامات صهیونیست و مسوولان مجتمع پتروشیمی حیفا از قبل به آن‌ها در این‌باره اطلاعی نداده‌‌اند. این منبع افزود كه این انفجارها موجب نگرانی و وحشت هزاران تن از ساکنان این شهر شد. جروزالم‌پست نوشت که انفجارهای مشابهی پیش از این نیز در این مجتمع صنعتی رخ داده است و از آنجایی که این منطقه در مرکز منطقه مسکونی حیفا قرار دارد، زندگی ده‌ها هزار نفر را مختل کرده است. شهر بندری حیفا به دلیل قرار ‌گرفتن پالایشگاه و تأسیسات نفتی و از همه مهم‌تر مخازن آمونیاک رژیم صهیونیستی در این شهر به یکی از نگرانی‌های این رژیم تبدیل شده و بعد از تهدید‌های حزب‌الله لبنان طی سال‌های گذشته مبنی بر اینکه در صورت حملات رژیم اسرائیل به لبنان، این حزب این مخازن را هدف قرار خواهد داد، به نگرانی مقامات صهیونیست افزوده و از این مخازن به عنوان بمب‌های هسته‌ای در قلب حیفا یاد می‌شود.
 

captcha
شماره‌های پیشین