sobhe-no.ir
1113
شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
14
یوسف منصوری کارگردان برنامه «ساعت سینما» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»

یک سال کار پژوهشی کردیم

«ساعت سینما» یکی از برنامه‌های مرتبط با حوزه سینماست که اولین قسمت آن حدود چهار ماه پیش از شبکه چهارم روی آنتن رفت. برنامه‌ای متفاوت به مقوله سینما که ابعاد جامعه‌شناسی، روانشناسی و... فیلم‌های سینمایی دنیا را مورد بررسی قرار می‌دهد. نگاه متفاوت برنامه به فیلم‌های مطرح دنیا باعث شد تا به سراغ یوسف منصوری، کارگردان و تهیه‌کننده این برنامه برویم و از او درباره تفاوت‌های «ساعت سینما» با دیگر برنامه‌های سینمایی رسانه ملی بپرسیم که در ادامه می‌خوانید:

خبر ویژه

«خاطرات زیرزمینی» انقلاب تصویر شد

آخرین خبر

افتتاح هفتمین نمایشگاه هنرهای تجسمی «کلکسیونر»

خبر روز

«باران شادی» زنده‌یاد چشم آذر مجوز گرفت

صبح نو

خبر ویژه

«خاطرات زیرزمینی» انقلاب تصویر شد

حجت عیدی، کارگردان انیمیشن «خاطرات زیرزمینی» درباره این مجموعه که از ابتدای دهه فجر روی آنتن رفته است به «مهر» گفت: سال گذشته فصل اول مجموعه «خاطرات زیرزمینی» تولید شد و روی آنتن رفت و امسال هم فصل دوم آن را برای ایام فجر تدارک دیدیم. تولید این انیمیشن زیر نظر مرکز صبا انجام می‌شود و در ۱۳قسمت ۱۸دقیقه‌ای ساخته شده است.
او ادامه داد: در این مجموعه قهرمانی به نام روزبه داریم که به‌دلیل شغل پدرش از شهرستان به تهران می‌آید و در خانه پدربزرگش ساکن می‌شوند. پدربزرگ وی در زمان انقلاب خبرنگار بوده و شهید شده و روزبه که نوجوان است یک اتاق مخفی در خانه پدربزرگش پیدا می‌کند.
به گفته عیدی این خاطرات ارتباط مستقیمی با وقایع انقلاب دارد که اتفاقاتی مثل ۱۷‌شهریور‌۵۷، ورود امام خمینی ؟ره؟ به کشور و دیگر رویدادهای مهم انقلاب را در برمی‌گیرد و این اتفاقات با توجه به مخاطب نوجوان
 تصویر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین