sobhe-no.ir
1113
شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
13
روایت روزنامه‌نگاران فرانسوی از انقلاب ایران

انقلاب به‌نام خدا

کلر بریه و پیر بلانشه، دو روزنامه‌نگار فرانسوی روزنامه لیبراسیون فرانسه روایت دیده‌ها و شنیده‌های خود از روزهای انقلاب اسلامی ایران را در قالب کتاب «ایران: انقلابِ به نام خدا» منتشر ‌کردند.

گزارش

بازدید معاون سیما از پروژه «سلمان فارسی»

صبح نو

گزارش

بازدید معاون سیما از پروژه «سلمان فارسی»


 شاه‌آبادی که به همراه جواد رمضان‌نژاد، رییس مرکز سیمافیلم و جمعی از مدیران سیما برای بازدید از پشت‌صحنه سریال سلمان فارسی به شهرک سینمایی نور رفته بود، ضمن قدردانی از زحمات یکساله آقای داوود میرباقری و عوامل سریال گفت: انصافا  سریال سلمان فارسی، اثری بزرگ، بین‌المللی و بین‌الادیانی است و باید به مردم ایران بشارت داد که ‌بار دیگر، اثری ارزشمند از آقای داوود میرباقری خواهند دید؛ اثری که مقاطع مهمی از تاریخ کشورمان از جمله تاریخ ورود اسلام به ایران را روایت می‌کند.
معاون سیما با اشاره به تنوع نماها، ایفای نقش بیش از 700 بازیگر اصلی، نقش‌آفرینی تعداد زیادی بازیگر خارجی، حضور هزاران هنرور و فعالیت بیش از 24 کارگاه گفت: بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های داخلی، مزیت درخور‌ توجه سریال عظیم سلمان فارسی است. وی در بازدید چهارساعته خود، با قدردانی از همۀ عوامل سریال درحال ساخت سلمان فارسی و حضور در صحنه فیلمبرداری، از بخش‌های مختلف شهرک سینمایی نور مانند مکه، کعبه و شعب ابی‌طا‌لب و نیز دکورهای شهر نمادین دمشق بازدید کرد و در جریان برنامه‌ریزی‌های ساخت‌‌وسازهای دکورها قرار گرفت. داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی نیز با تشکر از حضور معاون سیما و هیات همراه گفت حضور دوستان همیشه تأثیرگذار بوده و باعث می‌شوند ما با انرژی و قوت قلب بیشتر پیش برویم.
وی با اشاره به اهمیت زمان‌بندی در تداوم این پروژه ابراز امیدواری کرد كه ان‌شاءالله با همراهی دوستان، مساعدت‌های لازم انجام شود تا ساخت دکورهای سریال طبق زمان‌بندی پیش برود. میرباقری به وضعیت فعلی ساخت سریال سلمان فارسی هم اشاره کرد و گفت: ما از پارسال تاکنون، مشغول فیلمبرداری بخش میانی سریال هستیم که در بیزانس می‌گذرد.
 سلمان فارسی که در نوجوانی ایران را ترک می‌کند و مسیحی می‌شود، حدود 70 سال در شهرها، کلیسا و دیرهای مختلف بیزانس، سیر و سلوک می‌کند و ما هم‌اکنون مشغول فیلمبرداری این فصل هستیم. نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی اعلام کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده حدود سه ماه دیگر، فصل بیزانس به پایان می‌رسد. میرباقری گفت: ترجیح ما این است که بعد از فصل بیزانس، فیلمبرداری فصل اول که فصل ایران است را شروع کنیم. وی به زمان‌بندی چهارساله برای پایان کار اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد به‌موقع کار به پایان برسد.
معاون سیما سپس با حضور در محل ساخت برخی دکورهای شهر دمشق، در جریان برنامه‌ریزی‌های آینده برای ساخت‌وسازهای دکورها قرار گرفت.
سریال سلمان فارسی که مجری طرح آن موسسه فیلمسازی زلال‌فیلم و از محصولات مرکز سیما‌فیلم محسوب می‌شود، به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری در حال ساخت است. این سریال در سه مقطع ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی سلمان فارسی، یار ایرانی
 پیامبر اسلام؟ص؟می‌پردازد.

captcha
شماره‌های پیشین