sobhe-no.ir
111
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۵
16
بیان معنوی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان

اصلاً نمی‌شود کم گذاشت

توئیت گاه:

قاعدتاً نباید این‌طور می‌شد

تفاوت از زمین تا آسمان است

عینستاغرام امید مهدی‌نژاد

صبح نو

بیان معنوی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان

اصلاً نمی‌شود کم گذاشت

 قربان صدقه امام حسین (ع) رفتن، دیگر ساده نیست! چون می‌گویند: «شما که این‌همه می‌گفتی من فدایت شوم، حالا بفرمایید؛ این گوی و این میدان! ببینیم در این عرصه چه قدمی بر می‌دارید!» البته نمی‌خواهد خودتان را فدا کنید، ولی بیایید در این راه قدم بردارید. اصلاً دیگر نمی‌شود ادعا کرد و فرار کرد. نمی‌شود با ذکر امام حسین (ع)  تفریحی برخورد کرد، دیگر مسأله جدی شده است. مگر می‌شود برای اربعین کم گذاشت؟
 اگر به همین اربعین، بیشتر بها بدهیم، قدرت اسلام، بیشتر خواهد شد و دشمنان کمتر به امت اسلامی، ضربه خواهند زد، و بیشتر از ما حساب خواهند برد. در فرج هم همین قاعده «و نَصَرهُ بِالرُّعْبِ» محقق می‌شود و خدا با رعبی که در دل دشمنان می‌اندازد، آخرین امام را کمک می‌کند. (الْبَاقِرَ علیه السلام یَقُولُ: الْقَائِمُ مِنَّا مَنْصُورٌ بِالرُّعْبِ؛ کمال‌الدین/1/331) و اربعین مهم‌ترین تجلیگاه قدرتی است که رعب را به دل دشمن می‌اندازد. دشمنان ما وقتی جمعیت میلیونی اربعین را می‌بینند، می‌پرسند: این‌ها با شعار «یا لَثاراتِ الْحُسَیْن (ع)»کجا دارند می‌روند؟! این‌ها که هنوز امام‌شان پشت پرده غیبت است، این‌ها که در غیاب امامشان چنین قدرتی دارند، در حضور امامشان چه‌کار خواهند کرد؟
 مردم جهان هم وقتی خبر پیاده‌روی اربعین را بشوند، پیگیری خواهند کرد که این‌همه جمعیت برای چه در کربلا جمع می‌شوند؟ به آنها گفته می‌شود که پدر امام زمان‌شان هزار سال قبل به اینها فرموده است که اربعین در کربلا جمع شوید. حالا اگر خود امام زمان‌شان بیاید، چه‌کار خواهند کرد؟

 

captcha
شماره‌های پیشین