sobhe-no.ir
111
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۵
15
رونمایی یک مستند با فشارهای خارج از دانشگاه لغو شد

رونمایی یک مستند با فشارهای خارج از دانشگاه لغو شد تعلیقِ#شب_ نامه

رونمایی مستند «شب‌نامه» که قرار بود روز گذشته در دانشگاه تهران انجام شود با فشارهای خارج از دانشگاه لغو و به سالن سوره حوزه هنری منتقل شد.

خبر

صبح نو

خبر

تعرفه اینترنت خودتان را محاسبه کنید
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از بارگذاری نرم‌افزار محاسبه تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) در جهت امکان کنترل تعرفه دریافت این سرویس برای کاربران خبر داد.
به گزارش مهر، این نرم‌افزار به منظور تسهیل و شفاف‌سازی نظارت مشترکان بر تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت از طریق فناوری‌های ADSL و WiFi و کسب اطلاعات لازم از تعرفه سرویسی که قصد خرید آن را دارند، طراحی شده است.
کاربران با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند تعرفه کف و سقف سرویس ADSL و WiFi مورد نظر خود را محاسبه کرده و درصورت مشاهده هرگونه مغایرت در نرخ ارائه خدمات توسط دارندگان پروانه ADSL و WiFi با مراجعه به سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی www.195.ir  یا تماس تلفنی با شماره ۱۹۵، شکایت خود را ثبت و پیگیری کنند. این نرم‌افزار در 2 نسخه ویندوزی و اندرویدی تهیه شده و در صفحه اصلی پایگاه اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی www.cra.ir  قابل دانلود است.
نسخه ویندوزی این نرم‌افزار در ویندوز ۷ و بالاتر قابل اجرا بوده و در نسخه‌های پایین‌تر ویندوز با نصب نرم‌افزار net.  قابل استفاده است.
تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ADSL و WiFi در مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعیین شده است.


درخواست‌های دولت آمریکا از یاهو
شرکت یاهو در زمینه ایمیل‌های خود با مشکلاتی بزرگ روبه‌رو شده است و در این میان مسوولان مجلس آمریکا نیز خواستار بررسی‌های دقیق درباره همکاری این شرکت با دولت آمریکا در زمینه سیستم پست الکترونیکی یاهو شده‌اند.
به گزارش ایتنا، بر اساس درخواست‌های نزدیک به ۵۰ عضو از مجلس آمریکا، اطلاعات کاربران سیستم پست الکترونیکی شرکت یاهو باید به دولت آمریکا گشوده شده و امکان شنود و رصد کردن آنها وجود داشته باشد.
هدف از این طرح، بررسی محتوای دارای پتانسیل فعالیت‌های تروریستی توسط شهروندان کشورهای دیگر اعلام‌شده است ولی بر سر این موضوع نیز دودستگی و درگیری‌های متعددی بین سیاستمداران آمریکایی درگرفته است.


فضای مجازی و تسهیل ارتباط میان انسان‌ها
آقای ابوالحسن فیروزآبادی، دبیرشورای عالی فضای مجازی در افتتاحیه «همایش فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی با رویکرد پیشگیری و ارتقای سلامت» گفته است تاکنون اینترنت افراد را به هم متصل می‌کرد ولی در آینده اینترنت، اشیاء را به هم متصل خواهد کرد
وی افزود: ۶ میلیارد نفر تحت پوشش شبکه‌های تلفنی قرار دارند. 5/3 میلیارد نفر نیز تحت پوشش شبکه تلفن همراه هستند که حتما در فضای مجازی حضور دارند. تا سال ۲۰۲۰ این رقم به پنج میلیارد نفر خواهد رسید.
وی اظهار کرد: به همین دلیل است که ذهنیت مردم امروزه تصویری شده و برای دسترسی به اطلاعات توانمندتر شده‌اند، ارتباطات گسترده شده و هر انسان به طور میانگین با ۲۰۰ نفر ارتباط دارد. این عدد به تدریج بزرگ‌تر نیز می‌شود که باعث تعاملی شدن انسان‌ها و تعاملی شدن انسان و اشیاء شده است. در نتیجه این وضعیت نقش نهاد در جامعه ضعیف‌تر شده است و نقش‌آفرینان مردم هستند.

captcha
شماره‌های پیشین