sobhe-no.ir
111
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۵
1
«یتیم‌خانه ایران» ساخته ابوالقاسم طالبی روی پرده رفت

کشف حلقه مفقوده تاریخ

تازه‌ترین فیلم سینمایی ابوالقاسم طالبی کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون با عنوان «یتیم‌خانه ایران» روی پرده رفت.

گزارش «صبح نو» تایید شد

حکیمی‌پور، شاه‌کلید پرونده یاشار سلطانی

رونمایی یک مستند با فشارهای خارج از دانشگاه لغو شد

رونمایی یک مستند با فشارهای خارج از دانشگاه لغو شد تعلیقِ#شب_ نامه

رونمایی مستند «شب‌نامه» که قرار بود روز گذشته در دانشگاه تهران انجام شود با فشارهای خارج از دانشگاه لغو و به سالن سوره حوزه هنری منتقل شد.

مدیر صفحه «بچه شیعه باس...» در گفت‌و‌گو با «صبح نو»:

از حمله به عقاید و صفحاتمان خوشحالم!

حالا چند روزی می‌شود که طرح‌هایشان از این گروه به آن گروه و از این کانال به آن کانال، دست‌‌به‌دست می‌شود. چند طرح‌ خبرساز با تیتر ثابت «بچه شیعه باس...» که معمولاً با «شگفتی»، «تأسف» و تمسخر روبه‌رو شده و خیلی‌ها را متعجب کرده است. حتی این طرح‌ها در بعضی کانال‌ها منجر به ساخت موج‌های جدیدی علیه خانواده‌های مذهبی شده است و صدای بعضی کاربران مذهبی را هم درآورده است؛ اما صاحب این طرح‌ها می‌گوید اینکه بعد از 2 سال و بین این همه طرح، فقط سراغ 6-7 طرح خاص از صفحه او آمده‌اند، یعنی او کارش را درست انجام داده است. دفاعیات صاحب صفحه و طرح‌های «بچه شیعه باس...» را در گفت‌و‌گو با «صبح نو» بخوانید.

برخلاف ادعاهای مطرح شده

اعاده دادرسی مهدی هاشمی مطرح نیست

در مردادماه سال گذشته، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که مهدی هاشمی، فرزند آیت‌الله علی اکبر هاشمی که منتسب به قدرت‌های اقتصادی و حتی سیاسی بود با محکومیت 10ساله راهی زندان شود، اما این اتفاق در میان همه فشارهایی که به قوه قضائیه می‌آمد، افتاد تا اقتدار این قوه نظام بار دیگر به رخ همگان کشیده شود.

گزارشی از غلط نویسی چهره‌های مشهور در رسانه‌های مجازی

حظوری بانشاد!

در میان تمام مضراتی که برای فضای مجازی ذکر می‌کنند؛ فایده عیان شدن سواد نوشتاری برخی مردم را نمی‌توان کتمان کرد. در بحث گفت‌وگو و ادبیات شفاهی ظاهراً زیاد مهم نیست که املای کلمه‌ای را بدانید یا نه، همینکه درست تلفظش کنید گلیمتان را از آب بیرون کشیده‌اید؛ اما فضای مجازی دیگر اجازه مخفی کردن سطح سواد نوشتاری‌تان را نمی‌دهد. برخی که مثلاً زرنگ‌ترند جملات بزرگان را کپی می‌کنند و برخی دیگر اشعار شاعران را از یک منبع قابل اعتماد؛ اما امان از وقتی که کسی بخواهد خودش سخنوری کند.

گفت‌وگو با کارگردان نمایش «عاشقانه برای عباس»

داستان مدافعان حرم روی صحنه تئاتر

باید خاک صحنه خورد؛ این مثلی است که سال‌های سال از زبان هنرمندان پیشکسوت هنرهای نمایشی شنیده‌ایم و معنایش ناظر به اهمیت هنر تئاتر در ایجاد بازیگران مستعد است؛ با این حال آنچه در عمل اتفاق افتاده کم‌لطفی نسبت به دست‌اندرکاران این حیطه است. این کم‌لطفی‌ها درباره نمایش‌هایی که مضامین دینی یا ارزشی دارند دوچندان می‌شود.

سرمقاله

دولت ما نمی توانیم

شماره‌های پیشین