sobhe-no.ir
1
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۵
8

صبح نو

اخبار

واگذاری امور«زنان ویژه» به کلینیک‌های مددکاری
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی درصدد است تا پیگیری وضعیت زنان آسیب‌دیده را پس از ترخیص به کلینیک‌های مددکاری واگذار کند تا با حمایت کلینیک‌ها مانع ورود مجدد زنان به دامن آسیب شود. آقای حبیب الله مسعودی فرید اظهار کرد: بسیاری از زنان ویژه پس از ترخیص جا و مکانی ندارند و در بسیاری از مواقع به همین دلیل در مراکز بهزیستی باقی می‌مانند. به این ترتیب با اختصاص ودیعه مسکن به آن‌ها با نظارت بهزیستی دارای مسکن شده و فرایند پیگیری پس از ترخیص برای آن‌ها ادامه می‌یابد؛ درحال حاضر نیز در نظر داریم با واگذاری پیگیری‌های پس از ترخیص زنان ویژه به کلینیک‌های مددکاری، این فرآیند را در کشور بهبود بخشیم.
وی با بیان این‌که میانگین سنی زنان ویژه حاضر در مراکز بهزیستی کمتر از 30 سال است، درباره خدمات بهزیستی به زنان آسیب دیده نیز اظهار کرد: در حال حاضر 24 مرکز در کشور به زنان آسیب دیده ارائه خدمت می‌کنند.

آغاز رقابت‌های 300 بانوی قرآنی کشور
سی‌ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش بانوان در مجموعه فرهنگی، رفاهی زیباکنار استان گیلان آغاز شد. این رقابت‌ها در رشته‌های قرائت، حفظ ۱۰، ۲۰ و کل قرآن به همراه رشته‌های مدیحه‌سرایی، دعاخوانی و معارف طی پنج روز- از 3 آبان- در مجموعه فرهنگی رفاهی زیبا کنار گیلان برگزار می‌شود.
در این دوره از رقابت‌ها ۳۰۰ شرکت کننده بانو حضور دارند که در رشته‌های اعلام شده با هم به رقابت می‌پردازند. البته در بخش مردان رقابت بین ۴۵۰ نفر بود که با توجه به عدم برگزاری رشته‌های اذان و ابتهال در بخش بانوان تعداد شرکت‌کنندگان خانم در مسابقات امسال کمتر از مردان است. پوشش زنده مسابقات برای نخستین‌بار توسط شبکه قرآن از نکات قابل توجه است و طی آن آیین افتتاحیه، اختتامیه و مسابقات رشته معارف به صورت زنده از این شبکه پخش می‌شود.
برگزاری مسابقات خانم‌ها به صورت مستقل اتفاقی است که امسال برای نخستین‌بار رخ داده است.

ساماندهی فعالیت مزون‌ها در شبکه‌های اجتماعی
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با بیان اینکه ساماندهی فعالیت مزون‌ها در دستور کار جدی کارگروه ساماندهی مد و لباس قرار دارد، گفت: در گام اول تمام مزون‌ها باید صفحات خود را در شبکه‌های مجازی اصلاح کنند و از هیچگونه عکس نامتعارف استفاده نکنند.
آقای حمید قبادی درباره ساماندهی مزون‌های لباس در فضای مجازی، گفت: مزون‌ها آمادگی داشته باشند از آن‌ها دعوت می‌شود تا برای تکمیل پرونده مراجعه کنند، ساماندهی مزون‌ها به صورت جدی در دستور کار، کارگروه ساماندهی مد و لباس قرار دارد.
وی ادامه داد: مهلت‌های مکرری داده شده و این مهلت آخر است قطعاً به کسانی که پیش از این درخواست کتبی دادیم و از آن‌ها درخواست کردیم که برای تکمیل پرونده حضور پیدا کنند طبعاً مراحل بعدی که در دستورالعمل باید به تأیید اعضای کمیسیون صدور مجوزهای وزارت ارشاد برسد و مراحل فراتر از کارگروه صورت
خواهد گرفت.

4 درصد زنان بالای 15 سال مصرف‌کننده مواد دخانی هستند
عضو ستاد کشوری کنترل دخانیات گفت: طبق آمار رسمی وزارت بهداشت 12 درصد جمعیت بالای 15 سال کشور مصرف کننده مواد دخانی هستند، 22 تا 23 درصد مردان بالای 15 سال و 4 درصد زنان بالای 15 سال مصرف کننده مواد دخانی می‌باشند. دکتر حسن آذری پورماسوله با اعلام این خبر اظهار کرد: در همه استان‌های کشور یک کلینیک ترک سیگار حداقل در مرکز استان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول فعالیت است و در برخی استان‌ها بیش از یک کلینیک در حال فعالیت می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه امسال ترک دخانیات در نظام شبکه ادغام شده و امید می‌رود پایداری کلینک‌های ترک سیگار بیشتر شود، افزود: ترک سیگار تاکنون به عنوان فعالیت جمعی در مراکز بهداشتی نگاه می‌شد و الزام صددرصدی در نظام شبکه برای اقدام در این زمینه وجود نداشت.
عضو ستاد کشوری کنترل دخانیات در وزارت بهداشت، گفت: راه برای کسانی که ترک می‌کنند بسته نیست و هر چند بار که بخواهند می‌توانند مراجعه کرده و اقدام به ترک سیگار کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین