sobhe-no.ir
1
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۵
8

صبح نو

تجارت ناتمام: زنان، مردان، کار، خانواده نویسنده: آن‌مری اسلاتر انتشارات: Random House/ ۲۰۱۵

کتاب «تجارت ناتمام: زنان، مردان، کار، خانواده» نوشته آن‌مری اسلاتر، استاد حقوق دانشگاه پرینستون، رییس سابق دانشگاه روابط عمومی و بین‌الملل وودرو ویلسون و مدیر سابق سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکاست. مقاله ۲۰۱۲ او در آتلانتیک با عنوان «چرا هنوز هم نمی‌شود همه‌چیز را با هم داشت» مبنای فکری نگارش این کتاب‌اش بوده است. این مقاله که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بازدید داشت و ۱۱۹ هزار بار در فیسبوک توصیه شده بود، توانست بلافاصله نام اسلاتر را به‌عنوان نظریه‌پردازی خبره در سیاست جنسیتی آمریکا مسجل کند. او در این دو اثر عنوان می‌کند قبل از آن‌که زنان بخواهند به تساوی واقعی با مردان دست یابند، باید فرهنگ و سیاست آمریکا تغییرات اساسی بیابد.
اسلاتر در این مقاله و در کتاب ۲۰۱۵ خود، به تصمیم‌اش برای ترک سمت خود در یکی از بالاترین پست‌های مدیریتی در دنیای سیاست آمریکا پرداخته و این تصمیم را به موضوع همیشگی «تعادل میان کار و خانواده» نسبت می‌دهد؛ «من همواره تصور می‌کردم اگر زمانی شغلی در وزارت خارجه یا کاخ سفید بیابم، تا آن‌جا که بشود در شغل مورد علاقه‌ام خواهم ماند. در عین حال، وقتی در ژانویه ۲۰۱۱ مدت مرخصی عمومی دوساله‌ام از دانشگاه پرینستون داشت تمام می‌شد، با سرعت هرچه تمام‌تر به خانه برگشتم».
در سال ۲۰۰۸ با ورود دوباره دموکرات‌ها به کاخ سفید و انتصاب هیلاری کلینتون به وزارت خارجه، اسلاتر نخستین زن آمریکایی بود که به سمت مدیر سیاست‌گذاری وزارت خارجه منصوب می‌شد. بااین‌حال، پس از مدتی او متوجه «غیرممکن بودن» ایجاد تعادل میان کاری به سختی یک پست مهم در وزارت خارجه و رسیدگی به خانواده و فرزندان شد. «اوباما مهمانی بزرگی در موزه تاریخ طبیعی آمریکا ترتیب داده بود. من شامپاین می‌نوشیدم و با مهمانان خارجی گپ می‌زدم. در عین حال نمی‌توانستم از فکر پسر ۱۴ ساله‌ام که تازه سه هفته بود به کلاس هشتم رفته بود و داشت یاد می‌گرفت تکالیف مدرسه را دور بزند، کلاس را به هم بریزد، و با هر بزرگ‌تری که سر راهش قرار می‌گیرد برخورد کند، خلاص شوم. در تمام تابستان به‌زحمت با هم حرف زده بودیم…. همسرم که همیشه هرکاری برای حمایت از کار من کرده، تمام هفته از دو پسر ۱۴ و ۱۲ ساله‌مان مراقبت می‌کند. من فقط آخر هفته‌ها به خانه می‌روم». پس از ترک پست و بازگشت به ایالت و شهر خود در کالیفرنیا، اسلاتر با دو واکنش عمده مواجه شد. نخستین واکنش‌ها با این فرض صورت می‌گرفت که تصمیم او از سر ناچاری یا «کم‌آوردن» بوده است، اما آزاری که این دست مفروضات برای اسلاتر در پی داشت به اندازه دسته دوم واکنش‌ها مبنی بر این‌که حس مادری و احساس وظیفه نسبت به فرزندان، وضعیتی «غیراستاندارد» است، در نظر اسلاتر اثر منفی نداشت. این در حالی است که اسلاتر با وجود ترک سمت خود در وزارتخانه، همچنان یک زن پرکار است؛ «من تدریس تمام‌وقت دارم، ستون مطالب منظم و نامنظم در سیاست خارجی می‌نویسم، در سال ۴۰-۵۰ سخنرانی دارم، به‌طور منظم در تلویزیون و رادیو حاضر می‌شوم و در حال نوشتن یک کتاب دانشگاهی جدید هستم، اما واکنش‌هایی از زنان هم‌سن‌وسال خودم دریافت می‌کنم که از ناامیدی تا سرزنش در آن در آن دیده می‌شود».
تازه بعد از دریافت این واکنش‌ها بود که اسلاتر واقعیت را دریافت: «در تمام زندگی‌ام، آن طرف معامله بوده‌ام. همیشه آن زنی بودم که لبخندی درشت به لب داشت، حتی وقتی زنان دیگر می‌گفتند می‌خواهند بروند بگردند یا این‌که دنبال شغل کم‌دردسرتری هستند شاید بتوانند وقت بیشتری را با خانواده سپری کنند». او ادامه می‌دهد: «من نقش آن زنی را بازی کردم که به‌خاطر پایبندی به ارزش‌های فمینیستی خرسند بود و با شمار زیادی از دوستان دانشگاهی که جای خود را در بالاترین درجات حرفه‌ای تخصصی‌شان باز کرده بودند، رفت‌وآمدی داشت. من زنی بودم که در سخنرانی‌هایم به زنان جوان می‌گفتم می‌توانید همه‌اش را داشته باشید و می‌توانید همه کاری انجام دهید. در واقع، من آن زنی بودم که ندانسته میلیون‌ها زن دیگر را برای این‌که نتوانسته‌اند مثل مردها از نردبان ترقی بالا بروند و هم‌زمان خانواده هم داشته باشند (و البته خوشگل هم بمانند)، سرزنش کرده‌ام».
بخشی از شرایط حاکم بر زندگی زنان شاغل و متأهل در آمریکا به شکاف عمیقی برمی‌گردد که فمینیسم و راست مذهبی در این کشور ایجاد کرده‌اند. جناح راست آمریکا از دیرباز مخالف مرخصی زایمان برای زنان بوده تا به‌این ترتیب، زنان ناچار شوند در خانه‌ها بمانند. از طرفی، فمینیست‌ها هم وظایف زنانه و مادرانه را در انتهای لیست خود قرار داده‌اند. اسلاتر معتقد است «زنان می‌خواستند ذهن‌واره مادرانگی زن را بشکنند و آن‌وقت، به‌جای مبارزه برای امکانات مراقبت از کودک، با تبعیض در محل کار به مبارزه پرداختند».
این در حالی است که تعادل میان کار و خانه برای زنان متمول یا رده بالای شغلی همچون اسلاتر، با زنان رده‌ها و طبقات پایین‌تر اجتماع متفاوت است. اسلاتر تجربه یک زن تک‌والد که به‌خاطر تعطیلی زمستانه مدارس پسرش و نیاز به مراقبت از او، از کارش در سوپرمارکت اخراج شده بود را در مقابل تجربه خود که همسری تحصیل‌کرده که مراقبت از فرزندان را برعهده گرفته بود و همکاری‌های رییس‌اش، کلینتون، قرار داده و از این طریق قصد دارد تا غیرممکن‌بودن تعادل کار و خانه برای بیشتر زنان آمریکایی را نتیجه‌گیری کند.

captcha
شماره‌های پیشین