sobhe-no.ir
1098
سه شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۹
15

اخبار کوتاه

به همت فرهنگسرای گلستان

اجرا و پخش زنده نمایش آیینی «حدیث درد» در فضای مجازی

تا پایان سال، رویدادهایی در حوزه موسیقی کشور برگزار خواهند شد

جشنواره‌های زمستانه موسیقی

جشنواره ملی «موسیقی‌ها و نغمه‌های محمدی»، جشنواره «هنر زنده است» و جشنواره «موسیقی کلاسیک ایرانی» از جمله رویدادهای هنری در حوزه موسیقی هستند که تا پایان سال جاری به کار خود خاتمه خواهند داد. در این گزارش به معرفی و اشاره به برخی ویژگی‌های این جشنواره‌ها می‌پردازیم.

صبح نو

به همت فرهنگسرای گلستان

اجرا و پخش زنده نمایش آیینی «حدیث درد» در فضای مجازی

نمایش« حدیث درد» روایتی است از زندگی و شهادت حضرت فاطمه ؟س؟ که با هدف شناخت و ترویج مکتب اهل بیت ؟ع؟ و آشنایی نسل جوان با الگوی دینی چون فاطمه زهرا ؟س؟ با 30 بازیگر در گروه سنی 14 تا 19 با همکاری مسجد قائم در فرهنگسرای گلستان اجرا می‌‌شود و به طور همزمان از طریق شبکه مجازی فرهنگسرای گلستان به نشانی golestan.farhangsara برای مخاطبان قابل مشاهده خواهد بود. 
مخاطبان می‌‌توانند طی روزهای چهارشنبه، 24 دی ، پنجشنبه، 25 دی و جمعه، 26 ساعت 18 و روز یکشنبه، 28 دی برابر با سالروز شهادت حضرت فاطمه ؟س؟ ساعت 15 به طور همزمان از طریق شبکه مجازی این فرهنگسرا بیننده این نمایش آیینی باشند.  متن داستان این نمایش براساس بخش‌‌هایی از سوره مبارکه انسان که در آن می‌‌خوانیم؛ اسیری پیش از این از سوی اهل‌بیت؟ع؟ اطعام شده بود و با گذشت 10 سال به مدینه سفر می‌‌کند تا به خیال خود از خلیفه مسلمین علی‌ابن‌ابیطالب ؟ع؟ قدردانی کند اما با حوادثی رو‌به‌رو می‌‌شود که فکرش را هم نمی‌کرد، تنظیم شده است. این نمایش با روایتی متفاوت و بهره‌گیری از منابع و کتاب‌‌‌های تاریخی معتبر شیعه، حوادث تاریخی پس از رحلت رسول اکرم ؟ص؟ تا شهادت حضرت فاطمه ؟س؟ را پیش روی مخاطبان به تصویر می‌کشد.

captcha
شماره‌های پیشین