sobhe-no.ir
1098
سه شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۹
14

خبر

حسین اسدی‌زاده از مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» به «صبح‌نو» می‌گوید

مقاومت دربرابر 6هزار نفر

لی‌لا سلمانی / مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» به کارگردانی «حنظله تاج‌الدینی» و تهیه‌کنندگی حسین اسدی‌زاده به روایت چگونگی شکل‌گیری گردان «دستمال‌سرخ‌ها» و شهادت شهید اصغر وصالی و شهید علی تیموری از فرماندهان این گردان و جنایات گروهک تروریستی منافقان پس از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اشاره دارد. این مستند تولید شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است. مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» در بخش شهیدآوینی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» و جشنواره مردمی «عمار» حضور داشت؛ این مستند به لحاظ محتوا جزو کارهای قابل اعتناست؛ با حسین اسدی‌زاده، تهیه‌کننده این فیلم گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

خبر ویژه

‌ترامپ ؛ بدترین ‌‌رییس‌جمهوری آمریکا

آخرین خبر

انتشار کتاب آزادی سیاسی از منظر قرآن کریم

خبر روز

اعلام داوران نخستین جشنواره موسیقی‌ها و نغمه‌های محمدی

صبح نو

خبر ویژه

‌ترامپ ؛ بدترین ‌‌رییس‌جمهوری آمریکا

آرنولد شوارتزنگر، ویدیویی عمیقا شخصی منتشر کرد که در آن شورش‌های خشن و مرگبار ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن را به ظهور آلمان نازی تشبیه کرد. شوارتزنگر گفت: به این ترتیب خودش اثر کریستال‌ناخت یا «شب شیشه‌های شکسته» آلمان نازی را حس کرد. او این واقعه را به‌عنوان «شبی از کشتار یهودی‌ها در سال‌۱۹۳۸ که توسط گروهی نازی معادل گروه پراد بویز آمریکا صورت گرفت» توصیف کرد.
او گفت: چهارشنبه شب شیشه‌های شکسته اینجا در ایالات متحده روی زمین ریخته بود، اما شورشی‌ها فقط پنجره‌های کنگره را نشکستند. آن‌ها ایده‌هایی را خرد کردند که ما نادیده می‌گرفتیم و بنیادهایی را زیر پا گذاشتند که کشورمان بر پایه آن‌ها بنا نهاده شده است. شوارتزنگر در ادامه از دونالد ترامپ انتقاد کرد و هشدار داد که آمریکایی‌ها باید نسبت به عواقب «خودخواه و بدبین بودن» آگاه باشند. ترامپ از طریق گمراه کردن مردم با دروغ یک کودتا راه انداخت. رییس‌جمهوری ترامپ، یک رهبر شکست‌خورده است.

captcha
شماره‌های پیشین