sobhe-no.ir
1098
سه شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۹
10
تا پایان سال در هرمزگان محقق می‌شود

برنامه‌ریزی برای ایجاد چهار هزار شغل

تساوی در دربی 94 این‌بار دیدنی بود

جذاب و تماشایی

تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال روز گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و به تساوی 2-2 رسیدند؛ دیداری نفسگیر، تماشایی و جذاب. دربی 94 اگرچه با تساوی به پایان رسید اما بازی هجومی هر دو تیم و خلق موقعیت‌‌‌های گلزنی فراوان باعث شد تا هواداران قرمز و آبی یکی از زیباترین دربی‌‌‌های سال‌‌‌های اخیر را شاهد باشند.

صبح نو

تساوی در دربی 94 این‌بار دیدنی بود

جذاب و تماشایی

تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال روز گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و به تساوی 2-2 رسیدند؛ دیداری نفسگیر، تماشایی و جذاب. دربی 94 اگرچه با تساوی به پایان رسید اما بازی هجومی هر دو تیم و خلق موقعیت‌‌‌های گلزنی فراوان باعث شد تا هواداران قرمز و آبی یکی از زیباترین دربی‌‌‌های سال‌‌‌های اخیر را شاهد باشند.

استقلال که در 9 مسابقه خود قبل از دربی فقط یک شکست داشت و در هشت دیدار دیگر صاحب پنج برد و سه مساوی شده بود، در شرایطی مقابل پرسپولیس قرار گرفت که امیدوار بود برای سومین بازی پیاپی به پیروزی دست پیدا کند تا صدر جدول را پس بگیرد و بالاتر از صنعت نفت بایستد، اما این اتفاق رخ نداد. در آن سوی میدان هم سرخ‌پوشان پایتخت که پس از شکست در فینال آسیا موفق نشده‌اند برد را تجربه کنند، با ‌انگیزه مضاعفی پای به دیدار با استقلال گذاشتند و سعی در ‌گرفتن سه امتیاز داشتند اما آنها برای رسیدن به برد در دربی باید بهتر از اینها ضربات آخر را می‌‌نواختند. تساوی در واقع ترمز هر دو تیم را کشید تا دیگر مدعیان کسب عنوان قهرمانی از نتیجه دربی ابراز خوشحالی کنند.
 
دربی خالی از تماشاگر
مسابقه معوقه استقلال و پرسپولیس در شرایطی برگزار شد که برای دومین بازی متوالی این دیدار هم تماشاگری به خود ندید. شیوع ویروس کرونا باعث شده تا هواداران فوتبال نتوانند به ورزشگاه‌ها بروند و بازی‌‌‌های تیم محبوب‌شان را تماشا کنند. از این رو بعد از مسابقه نیمه‌نهایی حذفی استقلال و پرسپولیس که بدون تماشاگر برگزار شد، برای دومین بار در تاریخ دربی بدون حضور هواداران است تا سکوهای خالی حسابی توی ذوق بزند. دربی نود‌وچهارم اما جذاب و هجومی آغاز شد، در‌حالی‌که فقط یک دقیقه و 7 ثانیه از بازی گذشته بود، ارسلان مطهری موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند تا دومین گل سریع تاریخ شهرآوردهای استقلال و پرسپولیس به ثمر برسد. رکورد سریع‌ترین گل شهرآوردهای تهران متعلق به علی سامره است. این بازیکن در دربی شماره 54 که در شهر تبریز برگزار شد، در ثانیه 49 موفق شد دروازه داوود فنایی را باز کند که اتفاقا آن گل نیز روی اشتباه یحیی گل‌محمدی، سرمربی امروز پرسپولیس به ثمر رسید.
 
رکورد مطهری
نکته جالب توجه درباره گل ارسلان مطهری این است که او در امر گلزنی در دربی حالا به یک رکورد دست یافته. او با گلی که وارد دروازه پرسپولیس کرد، هر سه گل آخر استقلال در شهرآوردهای لیگ برتر را به ثمر رسانده است؛ اتفاقی که پس از 21 سال مجددا تکرار شد. مهدی هاشمی‌نسب در زمان حضور در پرسپولیس، در سه دربی متوالی 45، 46 و 47 هر سه گل پرسپولیس را وارد دروازه استقلال کرد و حالا مطهری نیز در این زمینه به هاشمی‌نسب رسید. پرسپولیس در دربی 45 موفق شد از سد استقلال عبور کند، دربی 46 نیز با تساوی یک‌-یک به پایان رسید و در دربی 47 نیز سرخپوشان در شرایطی دو بر یک برنده شدند که گل اول پرسپولیس را هاشمی‌نسب وارد دروازه کرد تا این بازیکن سه گل متوالی پرسپولیس در شهرآوردهای لیگ برتری را به ثمر رسانده باشد. حالا ارسلان مطهری نیز موفق شده است سه گل متوالی استقلال در دربی‌هایی که در لیگ برتر برگزار شده است را به ثمر برساند تا به هاشمی‌نسب برسد.
 
بازی هجومی پرسپولیس
پرسپولیس بعد از دریافت گل، بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داد. واکنش استقلال اما دفاع و ضدحمله بود. در یکی از ضدحمله‌ها ارسلان مطهری صاحب توپ شد و با عبور از سیدجلال حسینی، در حال شکل‌دهی یک حمله برای تیمش بود که مهاجم آبی‌پوشان توسط کاپیتان پرسپولیس سرنگون شد و کرمانشاهی نیز به نشانه خطا در سوت خود دمید ولی کارتی را به حسینی نشان نداد. این مساله با اعتراض شدید کادرفنی استقلال همراه شد. رضا کرمانشاهی که قبلا به عمران‌زاده تذکر جدی داده بود، برای دومین‌بار به کنار نیمکت استقلال آمد تا با یک کارت زرد محمود فکری، سرمربی آبی‌پوشان را جریمه کند؛ مساله‌‌ای که با اعتراض‌‌‌های شدیدتر فکری همراه شد و پرویز مظلومی، سرپرست استقلالی‌ها ، فکری را به آرامش دعوت کرد تا داور او را از روی نیمکت تیمش اخراج نکند؛ هرچند در ادامه بازی محمود فکری آنقدر به قضاوت کرمانشاهی معترض شد که حتی کنایه یحیی گل‌محمدی را هم باعث شد. سرمربی پرسپولیس در اعتراض به اعتراض‌های بیش از حد محمود فکری و دستیارانش خطاب به ناظر بازی گفت که داور سوت را به نیمکت این تیم بدهد تا آن‌ها بازی را قضاوت کنند.
 
نیمه دوم نفسگیر
پرسپولیس در نیمه دوم بازی اما هجومی‌‌تر هم کار کرد. مالکیت توپ را در اختیار گرفت و در نهایت موفق شد به گل تساوی برسد. ارسال بلند پرسپولیسی‌ها به یک‌سوم دفاعی استقلال، با اشتباه مدافعان استقلال همراه بود که توپ به مهدی عبدی رسید. عبدی با فریب مدافعان استقلال توپ را به گوشه دروازه رشید مظاهری فرستاد تا نتیجه بازی یک بر یک شود. اما گل تساوی بخش پرسپولیس باعث نشد تا تیم گل‌محمدی عقب بنشیند. آنها بازی هجومی خود را آنقدر ادامه دادند که در نهایت موفق شدند گل دوم را هم وارد دروازه استقلال کنند. پاس در عرض احسان پهلوان به محوطه جریمه استقلال با ضربه وحید امیری تبدیل به گل دوم پرسپولیس شد؛ گلی که به زیبایی تمام به ثمر رسید. به طور طبیعی باید استقلال روی دروازه پرسپولیس فشار وارد می‌‌کرد تا گل خورده را جبران کند اما باز هم بازی هجومی پرسپولیس،  استقلال را به لاک دفاعی فرو برده بود؛ اتفاقی که مورد دلخواه محمود فکری نبود و او بارها بر سر بازیکنان خود فریاد می‌‌زد و از آنها می‌‌خواست که از لاک دفاعی خارج شوند. استقلال به تدریج بر جریان بازی مسلط شد و حتی در دقایق پایانی نزدیک بود شیخ‌دیاباته خود را به عنوان گلزن دربی معرفی کند. اشتباه در خط‌دفاعی پرسپولیس نزدیک بود دوباره کار دست این تیم بدهد که شوت مطهری به مقابل دروازه خالی پرسپولیس توسط دیاباته تبدیل به گل شد، اما کمک داور دوم آفساید مهاجم آبی‌پوش را گرفت؛ اما استقلال در لحظات پایانی دربی 94 از باخت گریخت. استقلال در دقایق پایانی موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. مهدی قائدی با حضور در محوطه جریمه حریف، شوتی روانه دروازه حریف کرد و موفق شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند.
 
اعتراض تند یحیی به رسول‌پناه
سرمربی پرسپولیس در مصاحبه حضوری بعد از اتمام بازی دوباره از مدیریت پرسپولیس گلایه کرد. گل‌محمدی در توضیح جریان بازی گفت: یک گل زودهنگام خوردیم و کنترل بازی بعد از دریافت گل دست‌مان بود، نیمه دوم توانستیم جبران کنیم و جلو بیفتیم اما از موقعیت‌ها استفاده نکردیم و می‌توانستیم در 6قدم هم گل بزنیم و خیلی عجیب بود. او درباره شایستگی تیمش برای پیروزی هم گفت: از لحاظ فوتبالی و ایجاد موقعیت حق‌مان واقعا برد بود و می‌توانستیم بازی را حتی با اختلاف یک گل ببریم اما در وقت اضافه نتوانستیم تمرکز داشته باشیم و قائدی هم یک بازیکن تاثیرگذار و تعیین‌کننده است که توانست از این موقعیت بهره ببرد. وقتی گزارشگر شبکه سه از یحیی درباره ماجراهای مدیریتی پرسپولیس پرسید، او گفت: اتفاقاتی که قبل از فینال آسیا رخ داد، برنامه‌ریزی‌شده بود تا پرسپولیس را ضعیف کنند. صحبت‌‌‌های من در لفافه نیست و بازیکنانی را به راحتی از دست دادیم و اراده‌ای برای حفظ آن‌ها نبود. مدیرعامل آقای رسول‌پناه و هیات‌مدیره بازیکنان را یکی‌یکی از دست دادند و توجیه‌شان این بود که رفتن بازیکنان مشکلی نیست؛ یک حرف مسخره! الان هم آقای رسول‌پناه رییس هیات‌مدیره است و به ریش ما می‌خندد؛ و موضوع داوری. گل‌محمدی درباره قضاوت کرمانشاهی گفت: آن لحظه که غلامی فوروارد ما را گرفت، باید اخراج می‌شد، این نظر من است و کارشناسان باید نظر دهند اما جز آن مشکلی وجود نداشت.
 
تمجید فکری از شاگردانش
محمود فکری، سرمربی استقلال پس از دیدار با پرسپولیس گفت: خسته‌نباشید به هر دو تیم می‌گویم. بازی خوبی در دو نیمه بود و موقعیت‌های خوبی ایجاد شد. بازی چهار گل داشت و در مجموع مساوی شدیم. فکر می‌کنم تماشاگران از این بازی راضی بودند؛ بازی‌ای که خوب بود و موقعیت‌های زیادی داشت. جا دارد از همه بازیکنان‌مان تشکر کنم. در نیمه دوم گل خوردیم ولی تلاش‌شان ستودنی بود که بازی را به تساوی کشیدند. او درباره تعویض‌های تیمش گفت: تعویض ما براساس این بود که باتوجه به جلو بودن‌مان در بازی، نتیجه را حفظ کنیم. ما می‌خواستیم برنده بازی باشیم. اشتباهات ما فرصت زیادی به تیم حریف داد. سرمربی استقلال درباره عملکرد داوری بازی گفت: آقای کرمانشاهی در نیمه اول استرس داشت. در نیمه اول به بازیکن ما کارت داد که همان صحنه را می‌توانست به سید جلال کارت زرد بدهد. دربی 94 با تساوی به پایان رسید تا تکلیف دوئل گل‌محمدی و فکری به بازی برگشت بکشد؛ زمانی که البته معلوم نیست این دو مربی روی نیمکت سرمربیگری تیم‌‌‌هایشان نشسته باشند.

captcha
شماره‌های پیشین