sobhe-no.ir
1098
سه شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۹
10
تا پایان سال در هرمزگان محقق می‌شود

برنامه‌ریزی برای ایجاد چهار هزار شغل

تساوی در دربی 94 این‌بار دیدنی بود

جذاب و تماشایی

تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال روز گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و به تساوی 2-2 رسیدند؛ دیداری نفسگیر، تماشایی و جذاب. دربی 94 اگرچه با تساوی به پایان رسید اما بازی هجومی هر دو تیم و خلق موقعیت‌‌‌های گلزنی فراوان باعث شد تا هواداران قرمز و آبی یکی از زیباترین دربی‌‌‌های سال‌‌‌های اخیر را شاهد باشند.

صبح نو

تا پایان سال در هرمزگان محقق می‌شود

برنامه‌ریزی برای ایجاد چهار هزار شغل

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ تا پایان امسال بیش از چهار هزار شغل را در استان هرمزگان به بهره‌برداری می‌‌رساند.
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: تا پایان سال‌جاری 1354 طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و روستایی استان هرمزگان به بهره‌برداری می‌‌رسد که ایجاد چهار هزار و 62 شغل خرد و خانگی را به دنبال دارد. مرتضی نیازی خاطرنشان کرد: تا به امروز 968 طرح با دو هزار و 904 شغل به بهره‌برداری کامل رسیده و 386 طرح دیگر نیز در شرف افتتاح 
است.
به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، شهرهای بشاگرد، میناب، قشم و سیریک و 64 روستای استان هرمزگان تحت‌پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور این بنیاد قرار دارند. وی از فعالیت هشت مجری و تسهیلگر بنیاد برکت در استان هرمزگان خبر داد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری کل برای راه‌‎اندازی طرح‌های اشتغالزایی در مناطق محروم استان 910 میلیارد ریال است.
نیازی در تشریح رسته‌‌‌های شغلی‌ایجاد ‌شده در مناطق محروم استان هرمزگان بیان کرد: بیش از نیمی از کسب‌وکارهای ایجادشده در زمینه مشاغل فنی و خدماتی است و پرورش دام سبک، تولیدی پوشاک، صنایع‌دستی، کشت گیاهان دارویی، صنایع دستی و پرورش شتر و آبزیان به‌ترتیب بیشترین سهم را از شغل‌های برکت در هرمزگان به خود اختصاص می‌دهند. 
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: 48 درصد از کارآفرینان بنیاد برکت در استان هرمزگان را زنان تشکیل می‌دهند. وی تاکید کرد: بنیادبرکت تا به امروز 90 هزار طرح اجتماع‌محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده که باعث ایجاد 270 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق شده است.
نیازی یادآور شد: برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی 81 هزار میلیارد ریال هزینه شده است. وی تصریح کرد: بنیاد برکت در 275 شهرستان و 7 هزار و 480 روستا در 31 استان کشور در زمینه ایجاد مشاغل خرد و خانگی فعالیت می‌کند.
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اظهار كرد: ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ از طریق بنیاد برکت و با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمند‌‌سازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان‌امام؟ره؟ یک‌هزار و 687 طرح را در حوزه‌های توانمند‌‌سازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات با اعتبار دو ‌هزار و 549 میلیارد ریال در مناطق محروم استان هرمزگان به بهره‌برداری رسانده یا در دست
 اقدام دارد.

captcha
شماره‌های پیشین