sobhe-no.ir
1096
یکشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹
3
خبر

اکثر آمریکایی‌ها خواستار برکناری فوری ترامپ هستند

یادداشت

برای کدام ژنرال و کدام رییس‌جمهور؛ تشییع پیکری تاریخی!

محمدمهدی عباسی

خصومت و كينه، ميراث ترامپ برای جامعه آمريكاست

گسل ترامپ

روح‌الله فرقانی / دوگانگی رفتار سیستمی پلیس آمریکا با معترضان سفید‌پوست و سیاه‌پوست در حوادث این کشور و چرایی مسدود شدن صفحه توییتری دونالد ترامپ و اطرافیانش از موضوعاتی است که مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است که چرا این پارادوکس به وضوح دیده می‌شود و ترامپ هر وقت به کشورهای دیگر اظهارنظرهای تند می‌کرد و آن جوامع را به شورش دعوت می‌کرد توییتر او را مسدود نکردند، حال که برای کشور خودش دست به توییت می‌شود و هوادارانش را به اعتراض دعوت می‌کند او را مسدود می‌کنند، موضوعی که «فؤاد ایزدی» کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» می‌گوید: نباید فراموش کرد دو ساختمان در آمریکا حفاظت زیادی می‌شود؛ یکی ساختمان کنگره و دیگری کاخ سفید.

صبح نو

خبر

اکثر آمریکایی‌ها خواستار برکناری فوری ترامپ هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد اکثریت مردم آمریکا خواستار برکناری فوری «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا هستند.
بر‌اساس نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری «رویترز» و موسسه «ایپسوس»، ۵۷‌درصد از آمریکایی‌ها معتقدند درپی حمله ترامپ به کنگره آمریکا، وی باید هرچه سریع‌تر از مقام خود برکنار شود.
از این بین، ۳۰‌درصد معتقدند ترامپ باید با اتکا به متمم‌۲۵‌قانون اساسی آمریکا بر کنار شود. ۱۴‌درصد دیگر می‌گویند ترامپ باید استیضاح شود و ۱۳‌درصد دیگر خواستار استعفای او هستند. همچنین حدود هفتاد درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، بیان داشتند با اقدامات و سخنان تحریک‌آمیز ترامپ که به حمله هواداران او به ساختمان کنگره آمریکا منجر شد ، مخالف هستند. از سوی دیگر طبق نتایج این نظرسنجی، ۷۹‌درصد از آمریکایی‌ها از جمله حدود دو سوم هواداران حزب جمهوری‌خواه، مهاجمان کنگره را «نادان» و «مجرم» ، ۹‌درصد آن‌ها را «شهروندان نگران» و ۵‌درصد آن‌ها را «میهن پرست» توصیف کردند. چهارشنبه شب بود که همزمان با برگزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو‌بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

captcha
شماره‌های پیشین