sobhe-no.ir
1096
یکشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹
1
«صبح‌نو» از اثرات مثبت قانون جدید مالیات بر خانه‌های خالی گزارش می‌دهد

افزایش 30 درصدی خانه‌های استیجاری

چهارم دی‌ماه جاری بود که آقای حسن روحانی، رییس‌جمهوری قانون اصلاحیه ماده‌۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم را که در تابستان و پاییز امسال روند طولانی تصویب در مجلس و تأیید در شورای نگهبان را طی کرد، به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد. بنا بر نظر کارشناسان این اصلاحیه بخش عمده‌ای از کاستی‌های قانون سابق مالیات‌های مستقیم را برطرف کرده و می‌تواند بازدارندگی نسبتا زیادی داشته باشد.ماجرا از آنجا شروع شد که در سال‌۹۴ شورای وقت مسکن وزارت راه و شهرسازی لایحه‌ای برای اصلاح قانون مالیات بر خانه‌های خالی به هیات دولت فرستاد که براساس آن، قانون مالیات بر خانه‌های خالی از عهده دولت خارج شده و به‌طور کامل به شهرداری‌ها و تحت عنوان عوارض بر خانه‌های خالی واگذار شود که این لایحه پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم، با مخالفت کمیسیون اقتصاد مواجه و به وزارتخانه بازگشت داده شد.

ویژگی اصلی رییس جمهور آینده باید کارآمدی باشد

باهنر: بحث کاندیدای نظامی انحرافی است

وقتی طرف مقابل به تعهدات خود در برجام عمل نمی‌کند، معنی ندارد که جمهوری اسلامی به همه تعهدات خودش عمل کند

اول رفع تحریم، بعد بازگشت به برجام

با سخنان اخیر رهبر انقلاب در باب لزوم رفع تحریم‌ها، باید تکلیف دولت آینده آمریکا یکسره شده باشد که اگر خواستار بازگشت ایران به تعهدات برجامی خود و عدول از غنی‌‌‌سازی 20 درصد است، باید فارغ از بازگشت به برجام ابتدا تحریم‌ها را علیه ملت ایران بردارد.حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای، رهبر انقلاب چندی پیش در سخنانی تلویزیونی، خطوط سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران درباره برجام و مذاکرات احتمالی را ترسیم ‌کردند. ایشان با اشاره به برخی گمانه‌‌زنی‌ها مبنی بر بازگشت دولت آینده آمریکا به برجام، تصریح ‌کردند: مساله ما این نیست که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد؛ مطالبه منطقی و عقلایی ما رفع تحریم‌هاست. ایشان در عین حال درباره منطق سخنان‌شان مبنی بر اینکه رفع تحریم‌ها باید بر بازگشت آمریکا به برجام تقدم داشته باشد، تصریح ‌کردند: اگر تحریم‌ها برداشته نشد، برگشت آمریکا به برجام ممکن است؛ حتی اگر به ضرر ما تمام بشود. رهبر انقلاب اضافه ‌کردند: وقتی طرف مقابل به تعهدات خود در برجام عمل نمی‌کند، معنی ندارد که جمهوری اسلامی به همه تعهدات خودش عمل کند.

حباب سکه ترکید و ارز در سراشیبی قرار گرفت

نزول دلار

روز گذشته قیمت سکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشت و ترس از ریزش بیشتر قیمت‌ها باعث افزایش فروشنده‌ها از صبح روز گذشته در بازار شده است. دلار نیز با کاهش چشمگیر وارد کانال 24 هزار تومان شد.

محمد صوفی و شاهین شرافتی از فصل جدید «رادیو هفت» به «صبح‌نو» می‌گویند

یک ساعت حال خوب

لی‌لا سلمانی / برنامه «رادیو هفت» به تهیه‌کنندگی وکارگردانی مشترک محمد صوفی و منصور ضابطیان بعد از 6 سال وقفه و دوری از آنتن تلویزیون در شب یلدای 99 دوره جدید خود را آغاز کرد؛ این اتفاق خوشایند ما را بر آن داشت تا با محمد صوفی، یکی از سازندگان این برنامه نوستالژیک و پرمخاطب و شاهین شرافتی، مجری سه‌شنبه‌شب‌های این برنامه گفت‌وگویی خواندنی را ترتیب دهیم که در ادامه می‌خوانید.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

این فیلم نزد ارشاد امانت بود

فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتابچیان و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه پس از حدود دو سال گیرودار، وارد چرخه اکران شد؛ اما در همان روز اول نسخه‌های قاچاق فیلم توزیع شد.

سرمقاله

حس ناامنی

خصومت و كينه، ميراث ترامپ برای جامعه آمريكاست

گسل ترامپ

روح‌الله فرقانی / دوگانگی رفتار سیستمی پلیس آمریکا با معترضان سفید‌پوست و سیاه‌پوست در حوادث این کشور و چرایی مسدود شدن صفحه توییتری دونالد ترامپ و اطرافیانش از موضوعاتی است که مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است که چرا این پارادوکس به وضوح دیده می‌شود و ترامپ هر وقت به کشورهای دیگر اظهارنظرهای تند می‌کرد و آن جوامع را به شورش دعوت می‌کرد توییتر او را مسدود نکردند، حال که برای کشور خودش دست به توییت می‌شود و هوادارانش را به اعتراض دعوت می‌کند او را مسدود می‌کنند، موضوعی که «فؤاد ایزدی» کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» می‌گوید: نباید فراموش کرد دو ساختمان در آمریکا حفاظت زیادی می‌شود؛ یکی ساختمان کنگره و دیگری کاخ سفید.

شماره‌های پیشین