sobhe-no.ir
1094
چهارشنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۹
2
خبر

صالحی خبر داد نصب یک هزار سانتریفیوژ IR2m

سرلشکر باقری: پاسخ جانانه‌ای به کوچک‌ترین خطای دشمن می‌دهیم

رزم پرنده‌های شکاری ایران

محبوبه نیاورانی / دیروز و امروز شاهد رزمایش گزینه‌‌‌های روی میز متخصصان جان بر کف ارتش برای حفظ امنیت و اقتدار کشور بودیم که طی آن از انواع پهپادهای رزمی، بمب‌افکن، رهگیر، شناسایی و مراقبتی، جنگالی، انتحاری و... با حضور فرمانده نیروهای مسلح رونمایی شد. نخستین تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با شرکت صدها فروند پهپاد از نیروهای چهارگانه ارتش در منطقه عمومی سمنان در حال برگزاری است که در این رزمایش بزرگ علاوه بر نمایش توانمندی علمیاتی انواع پهپادهای رزمی، شناسایی جنگ الکترونیک، سامانه‌‌‌های پهپادی نیروهای زمینی و پدافند هوایی و دریایی ارتش خود را در شرایطی شبیه جنگ واقعی محک زدند.

سردار حجازی با اشاره به تحرکات اخیر ضد ایرانی در منطقه :

رژیم صهیونیستی می خواهد رییس جمهور آینده آمریکا راه بازگشت نداشته باشد

صبح نو

سردار حجازی با اشاره به تحرکات اخیر ضد ایرانی در منطقه :

رژیم صهیونیستی می خواهد رییس جمهور آینده آمریکا راه بازگشت نداشته باشد

سردار محمد حجازی، جانشین نیروی قدس سپاه در آیین بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور جمعی از مسوولان کشوری و لشکری در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های سردار سلیمانی که بارها گفته‌شده و برای همه واضح است این بود که مردم نسبت به او علاقه زیادی داشتند و او محبوب دل‌ها بود و دلیل این موضوع هم تشییع پیکر با شکوه، بی‌سابقه و استثنایی بود که انجام گرفت و می‌توان گفت این فقط یک تشییع  نبود و به نوعی رفراندومی برای تأیید خط مقاومت بود.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان خاطره‌ای از عیادت شهید سلیمانی از مرحوم رمضان عبدالله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین گفت: شهید سلیمانی چندین بار به عیادت وی رفت و در یکی از دیدارها که من هم همراه ایشان بودم، حاج قاسم با خوشحالی به خانواده عبدالله تبریک گفت که حال او بهتر شده، تا به آن‌ها روحیه بدهد. سردار سلیمانی بعد از خروج از محل عیادت، شروع به گریه بلند و عمیق کرد و گفت که دلم آتش گرفت و جلوی خانواده نمی‌توانستم اینگونه باشم چرا‌که در روحیه آن‌ها تأثیر می‌گذاشت. 
وی با بیان اینکه دشمنان تصور نمی‌کردند که حاج‌قاسم چنین محبوبیتی در دل مردم منطقه داشته باشند و به ترامپ تحلیل داده بودند که خیلی‌ها کارهای شهید سلیمانی را قبول ندارند، عنوان کرد: او تصور می‌کرد وقتی این جنایت را انجام می‌دهد، عده‌ای در کشور برای او دست و هورا بکشند ولی تشییع میلیونی در منطقه و ایران اسلامی آن‌ها را در بهت فرو برد. ترامپ اگر می‌دانست چنان سیلی از ملت ایران دریافت می‌کند و با چنین عکس‌العملی از مردم منطقه مواجه می‌شود، این جنایت را مرتکب نمی‌شد و به اصطلاح «پوست خربزه زیر پای او گذاشتند» و ممکن است در روزهای آخر هم پوست خربزه زیر‌پای او بگذارند.
سردار حجازی تاکید کرد: البته الان ترامپ درگیر انتخابات است و ذهن او مشغول این است و اگر بخواهد اقدام رذیلانه‌ای انجام داده و تنش‌آفرینی کند، بعید است سیستم‌های آمریکایی مانند ارتش این کشور او را همراهی کنند. اما قطعا  رژیم صهیونسیتی و رژیم سعودی کاری می‌کنند که او را به ورطه‌ای بکشانند و او را غرق در تشنج و بحران در منطقه کنند و آن‌ها می‌خواهند دل‌شان را خنک کرده و انتقامی از ایران بگیرند و رییس‌جمهوری آینده آمریکا را در سراشیبی قرار دهند که راه بازگشت نداشته باشد و به سمتی سوق دهند که مجبور باشد که دنباله‌رو تصمیمات ترامپ باشد.
جانشین نیروی قدس سپاه افزود:‌ این تحلیل نیست و اطلاعات است که ما داریم که رژیم صهیونسیتی و کشورهای مانند سعودی تلاش می‌کنند تا در روزهای آخرِ ترامپ بحران و تنشی به بار بیاورند و به اهداف خود برسند. قطعا  سیاست‌هایی که دولت آینده آمریکا به ظاهر اعلام کرده، مورد مذاق سعودی و اذنابش و رژیم صهیونسیتی نیست و آن‌ها می‌خواهند مانع‌تراشی کنند. این تجربه را مد نظر خود قرار دهند و آیا ندیدند در شهادت سلیمانی چه خطایی کردند و چه کلاه بزرگی بر سر رژیم و رییس‌جمهوری آمریکا گذاشتند و اطلاعات غلط به او دادند و بارها سرِ سردمداران آمریکایی کلاه رفته و اطلاعاتی که یک منافق یا مزدوری و یا وطن‌فروشی به آن‌ها داده تا آن‌ها اینگونه عمل کنند. وی با تاکید بر لزوم هوشیاری، تصریح کرد: البته ما از سردمداران آمریکایی توقع بصیرت نداریم ولی می‌گوییم که جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح آماده و هوشیارند و تحرکات آن‌ها را نظارت و رصد می‌کنند. تحرکات آن‌ها در منطقه توجیهی ندارد و این تلاش‌ها که انجام می‌دهند، نوعی ماجراجویی و نوعی بحران‌سازی است و مراقب باشند که خودشان و طرفداران‌شان را به گرفتاری نیندازند و دردسری برای آن‌ها ایجاد نکنند.
سردار حجازی در پایان اظهار داشت: از خداوند می‌خواهیم که به ما توفیقی بدهد تا راه شهیدان را دنبال کنیم و رسالتی که بر دوش ما گذاشتند را به نحو احسن به نتیجه برسانیم و در برابر امام و شهیدان سرافراز باشیم.

captcha
شماره‌های پیشین