sobhe-no.ir
1092
دوشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۹
1
روایت قالیباف از ۴ دهه رفاقت با حاج قاسم

شهید سلیمانی همیشه دغدغه مردم را داشت‌

سالگرد سرداران جبهه مقاومت در عراق به تظاهرات ضد آمریکایی بدل شد

هزاران حاج قاسم و المهندس

روح‌الله فرقانی / نخستین مراسم سالروز شهادت «حاج قاسم سلیمانی» و«ابومهدی المهندس» دیروز در حالی با حضور میلیونی‌ها عراقی‌ها همراه بود که در نقاط دیگری از جهان همچون، سوریه،روسیه، فلسطین، لبنان، عمان، یمن و.. شاهد برگزاری این مراسم بودند که بعضا با تظاهرات و شعارهای ضد استکباری و ضد آل‌سعود همراه شد. البته در این بین عراقی‌ها از جمله کشورهای منطقه بودند که از بامداد یکشنبه اولین گام‌ها در راه خونخواهی، تجدید بیعت با شهدای مقاومت به خیابان‌ها آمدند تا با شعار «شهادت و حاکمیت» پیام محکمی به اشغالگران آمریکایی که این جنایت را مرتکب شده‌اند مبنی بر اینکه باید عراق را ترک کنند و قطعنامه پارلمان مبنی بر خروج نیروهای بیگانه از کشور باید هر چه زودتر اجرا شود.

یادبود شهدای مقاومت در فلسطین، لبنان، یمن،عمان، سوریه و روسیه

وفاداری جبهه جهانی مقاومت

همزمان با خروش میلیونی عراقی‌ها در بزرگداشت شهدای مقاومت، سوریه، روسیه، فلسطین، لبنان، یمن و عمان هم شاهد برگزاری برنامه‌های باشکوه مردمی شدند. یمن و سوریه از دیگر نقاطی بود که دیروز میزبان نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی و دیگر همرزمانش شد. مردم صعده یمن با سردادن شعارهایی علیه استکبار آمریکا و آل‌سعود، آن‌ها را شریک جنایات یمن دانستند و تنها راه پیروزی بر استکبار جهانی را مقاومت توصیف کردند.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع‌مقدس درباره جشنواره «سردار آسمانی»

حاج‌قاسم شخصیتی فرا ملی است

لی‌لا سلمانی / دومین دوره جشنواره ملی تئاتر «سردار آسمانی» در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه‌نویسی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و به میزبانی استان کرمان برگزار خواهد شد. سال گذشته و پس از شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، نخستین دوره این جشنواره به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی برگزار و با استقبال گسترده اهالی فرهنگ و هنر مواجه شد. مراسم افتتاحیه دومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی با حضور حمید نیلی، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، امیرحسین شفیعی، دبیر جشنواره و مدیران استان کرمان، ۱۰ دی در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد و امروز مراسم اختتامیه جشنواره در شهر کرمان با برپایی مراسم بزرگداشت رضا ایرانمنش برگزار می‌شود؛ در همین راستا با حمید نیلی، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در خصوص برگزاری این دوره از جشنواره و ترویج مکتب سلیمانی و مقاومت گفت‌وگو کرده‌ایم که متن کامل آن پیش‌روی شماست.

قدردانی فرمانده سپاه از فرماندهی شجاعانه سردار قاآنی

سپاه قدس، تاریخ استکبار را به پایان نزدیک خواهد کرد

سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همزمان با سالگرد شهدات سردار سپهبد قاسم سلیمانی و انتصاب سردار قاآنی به فرماندهی سپاه نیروی قدس سپاه در پیامی از فرماندهی عالی و شجاعانه سردار اسماعیل قاآنی قدردانی کرد.

سرمقاله

بهترین انتقام‌؛ اخراج آمریکا

گزارش «صبح‌نو» از گفت‌و‌گوی اینستاگرامی دو کارشناس محیط زیست را بخوانید

دولت به اصطلاح محیط ‌زیستی

زهرا اردشیری / این روزها داستان زمستان، پایداری هوا، وارونگی دما و آلودگی هوای شهر تهران و كلانشهرهای ایران با داستان ویروس کرونا درهم آمیخته شده است. شنبه شب یوسف رشیدی، متخصص آلودگی هوا و استادیار پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی و وحید نوروزی، کارشناس مدیریت شهری و کارشناس محیط‌زیست که سابقه طولانی حضور در کارگروه کاهش آلودگی هوای پایتخت داشته اند در یک لایو اینستاگرامی یک ساعته به موضوع آلودگی هوای کلان شهرها با موضوع «چرا مشکل آلودگی هوا حل نمی‌شود» پرداختند. وحید نوروزی، در این گفت‌وگوی یک ساعته وضع بحرانی امروز آلودگی هوای پایتخت را نتیجه بی‌توجهی به طرح جامع کاهش آلودگی هوا می‌داند که ۱۷‌سال پیش تصویب شد و حالا زخمی و نیمه کاره به حال خود رها شده است می‌داند. رشیدی هم عنوان می‌کند عملا اقدامی در زمینه کاهش آلودگی هوا صورت نگرفته است و تا زمانی‌که اقدام قاطع و اثربخشی در این زمینه انجام نشود، نمی‌توان انتظار بهبود کیفیت هوا را داشت. در این گفت‌وگو نوروزی که کمی تند و تیز تر صحبت می‌کند مسوول اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می‌داند و از عملی نشدن قول‌های دولتی حرف می‌زند که خود را حامی محیط‌زیست می‌دانست. اما رشیدی ترجیح می‌دهد کمی آرام‌تر به ادامه این بحث بپردازد و در پایان صحبت‌هایش از فشار افکار عمومی صحبت می‌کند و می‌خواهد رسانه‌ها و مردم همچنان خواسته‌های خودشان را مطرح کنند.

اصلاح‌طلبان به دنبال تحریف منش و نگرش سردار سلیمانی هستند

سلیمانیِ انقلابی

قابل پیش‌بینی بود که تخصص اصلاح‌طلبان در تحریف و مصادره شخصیت‌‌‌های ملی و دینی، این‌بار شهید قاسم سلیمانی را هدف قرار بدهد و جوری از آن شهید یاد کنند که تو گویی پای ثابت محافل اصلاح‌طلبی بوده است. طی روزهای سپری‌شده، روایت‌‌‌های عجیبی از خوی و مرام شهید سلیمانی توسط برخی چهره‌‌‌های نام‌آشنای اصلاحات ارائه شده است که با مشرب انقلابی آن بزرگوار قطعا و حقا در تعارض آشکار قرار دارد.

گزارش

آخرین تغییرات بودجه‌1400در مجلس پایان قصه رانت با حذف ارز 4200

تحریم کالاهای ترکیه توسط ارمنستان باید توسط ایران مغتنم شمرده شود

فرصت تجاری ایروان برای تهران

دیروز خبرهایی آمد مبنی بر اینکه کشور ارمنستان قصد دارد بخشی از کالاهای وارداتی خود از ترکیه را از ایران تامین کند. این موضوع بالقوه می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای شرکت‌های ایرانی فراهم آورد.

«صبح‌نو» از وضعیت پرداخت یارانه معیشتی به مردم گزارش می‌دهد

حمایت‌های نصفه و نیمه کرونایی

بیشتر از دو هفته است که اولین مرحله از یارانه معیشتی کرونا به حساب مشمولان واریز شده است؛ یارانه‌ای که البته حواشی زیادی به دنبال داشت و هنوز کسی به درستی به سوالات و اعتراضات مردم در این خصوص پاسخ نداده است. شاید اصلی‌ترین ایراد آن به شروطی برگردد که برای شناسایی مشمولان ایجاد شده است.

گزارش «صبح‌نو» از فیلم‌هایی که فرم جشنواره فجر را پر کرده‌اند

چینش رقابت در فجر سی‌ونهم

امسال جشنواره فیلم فجر با دوره‌های دیگر از جهات مختلف تفاوت دارد. به واسطه کرونا برگزاری این دوره از جشن سینمای ایران از ماه‌ها پیش با اما و اگر همراه شده بود تا این‌که دبیر این رویداد در نشست خبری از برگزاری قطعی دوره سی‌ونهم در بهمن‌ماه خبر داد، اما این پایان اما و اگرها نبود. جشنواره در شکل اجرا هم تفاوت‌هایی کرده است.

گزارش «صبح‌نو» از فیلم‌هایی که فرم جشنواره فجر را پر کرده‌اند

چینش رقابت در فجر سی‌ونهم

امسال جشنواره فیلم فجر با دوره‌های دیگر از جهات مختلف تفاوت دارد. به واسطه کرونا برگزاری این دوره از جشن سینمای ایران از ماه‌ها پیش با اما و اگر همراه شده بود تا این‌که دبیر این رویداد در نشست خبری از برگزاری قطعی دوره سی‌ونهم در بهمن‌ماه خبر داد، اما این پایان اما و اگرها نبود. جشنواره در شکل اجرا هم تفاوت‌هایی کرده است.

شماره‌های پیشین