sobhe-no.ir
1089
چهارشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۹
8
نخستین واکسن کرونا که از سوی محققان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تولید شده، وارد مرحله تست انسانی شد

واکسن ایرانی در بــرابــر ویروس خارجی

نهم دی‌ماه یکبار دیگر در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران به سربلندی و افتخار ثبت شد. دیروز نه تنها میلیون‌ها ایرانی که جهانیان تست انسانی واکسن کرونایی که توسط جوانان دانشمند کشورمان تولید شده است را به نظاره نشستند. گام بلندی که در شرایط تحریم کشور برداشته شد تا تمام دولت‌ها و قدرت‌هایی که سعی دارند شرایط زندگی برای مردم ایران را دشوار کنند، حیران از این دستاورد بزرگ باشند.دیروز نخستین واکسن ایرانی کرونا در فاز نخست مطالعات بالینی آزمایش شد. این واکسن از سوی محققان ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟در دست تهیه بود. نکته جالب دیگر در این رویداد بزرگ علمی و پزشکی کشور این بود که خانم طیبه مخبر، فرزند رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ نخستین ایرانی‌ای بود که این واکسن روی وی تست شد. همچنین آقای علی عسکری، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟نیز دومین فردی بود که این واکسن برای او تزریق شد. صبح دیروز رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ نیز در توییترش نوشت: «لحظه تاریخی تزریق انسانی فاز یک مطالعات بالینی واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟: «نفر اول فرزند دکتر مخبر» آقای حجت نیکی‌ملکی در ادامه نوشته خود تاکید کرد: «با اعتماد به دانشمندان و مدیران جهادی ایران اسلامی، به یاری خدا و مدد از حضرت زهرا ؟س؟ و استعانت از روح بلند حاج قاسم سلیمانی عزیز.»

خبر

۱۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا جان باختند

وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد:

یک قرن سابقه ایران در ساخت واکسن

معاون علمی رییس‌جمهوری خبر داد

توسعه تولید واکسن کرونا در کشور با سه روش موجود در دنیا

صبح نو

معاون علمی رییس‌جمهوری خبر داد

توسعه تولید واکسن کرونا در کشور با سه روش موجود در دنیا

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درخصوص تزریق انسانی اولین نمونه واکسن کرونای تولید کشور، گفت: در تلاش هستیم واکسن‌های تولید شده برای کرونا توسط محققان کشور را با هر سه روشی که در حال حاضر در دنیا استفاده می شود، توسعه دهیم.
آقای سورنا ستاری یکی دیگر از مقامات دولتی حاضر در مراسم تست واکسن ایرانی کرونا بود.  وی در خصوص تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید واکسن کرونا افزود: قرار شده است اطلاعات مربوط به تولید واکسن کرونا از طریق وزارت بهداشت اعلام شود. در حال حاضر ۶‌شرکت دانش بنیان در زمینه تولید واکسن‌ کرونا در کشور فعال هستند. وی با بیان اینکه در حال حاضر واکسن‌ کرونا در دنیا با سه روش تولید می‌شود، ادامه داد: امروز یکی از واکسن‌های تولید شده مورد حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟تزریق انسانی شد. در تلاش هستیم واکسن‌های تولید شده از هر سه روش 
را توسعه دهیم.
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه جهت‌گیری‌های دانشگاه‌ها تغییر یافته است، افزود: در حال حاضر دانشگاه به محلی برای توسعه فناوری تبدیل شده و جایی است که تکنولوژی و نوآوری در آن زاده می‌شود. وی بیان کرد: در حال حاضر در  دانشگاه‌ها مدل مناسبی برای تجاری‌سازی نوآوری‌ها پیاده‌سازی شده است. شرکت‌های دانش‌بنیان در حال توسعه فناوری و محققان نیز در این حوزه مشغول فعالیت هستند. ستاری ادامه داد: این روند وظیفه ما را برای حمایت‌های بیشتر از زیست‌بوم ایجاد شده سنگین‌تر خواهد کرد.

captcha
شماره‌های پیشین