sobhe-no.ir
1089
چهارشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۹
1
ساترا پخش فیلم مساله‌دار را ممنوع کرد

ورود مشکوک فرقه انگلیسی به سینما

همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، تریلر فیلم «THE LADY OF HEAVEN» با عنوان «بانوی بهشت» از سوی صفحات یاسرالحبیب منتشر شد که به وقایع تاریخی حساس و مهم تاریخ اسلام می‌پردازد؛ اما این یک فیلم ساده نیست و محتوای آن نکات قابل‌تامل زیادی دارد.

نخستین واکسن کرونا که از سوی محققان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تولید شده، وارد مرحله تست انسانی شد

واکسن ایرانی در بــرابــر ویروس خارجی

نهم دی‌ماه یکبار دیگر در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران به سربلندی و افتخار ثبت شد. دیروز نه تنها میلیون‌ها ایرانی که جهانیان تست انسانی واکسن کرونایی که توسط جوانان دانشمند کشورمان تولید شده است را به نظاره نشستند. گام بلندی که در شرایط تحریم کشور برداشته شد تا تمام دولت‌ها و قدرت‌هایی که سعی دارند شرایط زندگی برای مردم ایران را دشوار کنند، حیران از این دستاورد بزرگ باشند.دیروز نخستین واکسن ایرانی کرونا در فاز نخست مطالعات بالینی آزمایش شد. این واکسن از سوی محققان ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟در دست تهیه بود. نکته جالب دیگر در این رویداد بزرگ علمی و پزشکی کشور این بود که خانم طیبه مخبر، فرزند رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ نخستین ایرانی‌ای بود که این واکسن روی وی تست شد. همچنین آقای علی عسکری، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟نیز دومین فردی بود که این واکسن برای او تزریق شد. صبح دیروز رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ نیز در توییترش نوشت: «لحظه تاریخی تزریق انسانی فاز یک مطالعات بالینی واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟: «نفر اول فرزند دکتر مخبر» آقای حجت نیکی‌ملکی در ادامه نوشته خود تاکید کرد: «با اعتماد به دانشمندان و مدیران جهادی ایران اسلامی، به یاری خدا و مدد از حضرت زهرا ؟س؟ و استعانت از روح بلند حاج قاسم سلیمانی عزیز.»

وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد:

یک قرن سابقه ایران در ساخت واکسن

معاون علمی رییس‌جمهوری خبر داد

توسعه تولید واکسن کرونا در کشور با سه روش موجود در دنیا

سرمقاله

چگونه دلار 50 هزار تومان نشد

«ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه صبح‌نو تاکید کرد:

آمادگی جنبش‌های مقاومت برای انتقام سخت

روح الله فرقانی / آزادی «فلسطین» از دست رژیم صهیونیستی یکی از محورهای اصلی مقاومت در مبارزه با استکباری است که سردار شهید سلیمانی تلاش‌ها و اقدامات موثری برای آزادی این سرزمین از یوغ اشغالگران قدس انجام داده است، کمااینکه رهبران گروه‌های مبارز فلسطینی و همچنین سیدحسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود به نقش محوری سردار سلیمانی در جبهه غزه و مبارزه با رژیم صهیونیستی اشاره ‌کردند و اقدامات او را در شکست جنگ‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین موثر دانستند. این تلاش‌ها و مبارزات تا آنجا ادامه یافت که رهبران مقاومت فلسطین پس از شهادت این سردار بزرگ، عنوان «شهید قدس» را بر او نهادند. برای تبیین و بررسی بیشتر رشادت‌ها و اقدامات سردار شهید سلیمانی، با «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران به گفت‌وگو پرداختیم.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با نویسنده و کارگردان مستندنمایشی که مواجهات خود با یک قهرمان ملی را روایت می‌کند

زیست عاشورایی حاج قاسم

​​​​​​​لی‌لا سلمانی / حسین پارسایی، نویسنده و کارگردان مستند نمایش «سرباز» معتقد است حاج قاسم چهره‌ای شاخص بوده و این اثر بی‌نیاز به چهره دیگری است؛ همچنین «سرباز» فقط یک صفت، یک نمایش یا یک مستند نیست بلکه یک تفکر انقلابی و ولایی است.

به همت سازمان فرهنگی‌-هنری شهرداری برگزار شد

رونمایی از پوئم‌سمفونی «سرباز»

آیین رونمایی از پوئم‌سمفونی «سرباز» با اشعاری از علی‌محمد مودب، خوانندگی امیرحسین سمیعی، رهبری ارکستر آرش امینی، آهنگسازی آرمان مهربان از تازه‌ترین آثار تولیدشده امور موسیقی سازمان فرهنگی‌-هنری شهرداری تهران روز سه‌شنبه، 9 دی‌، با حضور تعدادی از مدیران فرهنگی برگزار شد. همزمان با رونمایی از این اثر موسیقایی، ویژه برنامه‌های سازمان فرهنگی‌-هنری شهرداری تهران به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز تشریح شد.

با نامه رییس‌جمهور به مجلس برای اصلاح لایحه بودجه، کمیسیون تلفیق به کلیات این لایحه رای مثبت داد

گام اول برای اصلاح بودجه

باوجود انتقادات فراوان به بودجه 1400، روز گذشته کمیسیون تلفیق به کلیات بودجه رای مثبت داد تا با رویکرد تعاملی با دولت، سند دخل و خرج آینده کشور به نفع معیشت مردم اصلاح شود؛ بنابراین تصویب کلیات به معنای تایید لایحه تقدیمی نیست بلکه کمکی است به دولت تا به اصلاح جزئیات آن بپردازد.

اصلاح‌طلبان برای فرافکنی ناکارآمدی خود، به پروژه تخریب و تحریف‌شان شدت بیشتری بخشیده‌اند

«هر روز، یک بحران» برای مجلس انقلابی

هر طور شده می‌خواهند ترمز مجلس یازدهم که متعهد به کار برای مردم شده را بکشند؛ همان‌هایی که نه توانستند در دولت سهامی عام، از بی‌تدبیری‌ها کم کنند و نه موفق شدند در مجلس دهم با لفاظی «فراکسیون امید»، ناامیدی سایه افکنده بر عملکرد اصلاحات را درمان کنند؛ حساب شورای شهر تهران که جز تغییر نام چند خیابان به نام سمپات‌های اصلاحات، اقدام خاصی برای عمران پایتخت انجام نداده هم جدا. داریم از اصلاح‌طلبان صحبت می‌کنیم؛ نیروهایی که هر چه به انتخابات ریاست‌‌جمهوری نزدیک می‌شویم، کاسه عصبیت‌شان از مجلس یازدهم پُرتر و در عوض، چنته‌شان برای اقناع افکار عمومی خالی‌تر از قبل می‌شود.

کارشناس مدیریت شهری به «صبح‌نو»: مدیریت شهری در کمترین حالت سه وظیفه مهم در رابطه با آلودگی هوا را بر عهده دارد

آلودگی هوا، معضل نادیده سیاسی‌کارها

زهرا اردشیری / همه ما خوب یادمان است، دوره قبلی مدیریت شهری را، زمستان که می‌رسید و هوا آلوده می‌شد، اعضای فعلی مدیریت شهری منتقدانی بودند که پس چرا هیچ کاری نمی کنید و چرا هوا ناپاک است و بقیه ماجرا. حتی مدتی هم برج‌های منطقه‌22 را نشانه گرفتند که اصلا تقصیر این برج‌هاست و راه باد تهران بسته شده است، بعدها که با نتایج علمی و تحقیقات انجام شده به آن‌ها ثابت شد که اشتباه کرده‌اند گفتند اصلا مدیریت شهری نباید اجازه بدهد تهران آلوده شود. اما حالا که خودشان بر این صندلی تکیه زده‌اند اصلا در خاطرشان نیست که روزی این حرف‌ها را زده‌اند و اصلا آلودگی هوا از دغدغه‌های‌شان بوده است. حالا دیگر صحبتی هم از آن نمی‌کنند فقط چند‌وقت پیش موضوع مازوت و نیروگاه‌ها را مطرح کردند و گفتند مقصر مازوت است و ما هیچ‌کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. وحید نوروزی، کارشناس مدیریت شهری و کارشناس محیط‌زیست این حرف شورای شهری‌ها را قبول ندارد. او می‌گوید مدیریت شهری در کمترین حالت سه وظیفه مهم در رابطه با آلودگی هوا را بر عهده دارد.

شماره‌های پیشین