sobhe-no.ir
1088
سه شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۹
6
«احمد دستمالچیان» سفیر اسبق ایران در لبنان در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» عنوان کرد:

شهید سلیمانی، جریان مقاومت را تکثیر کرد

گروه‌های مقاومت عراق حملات راکتی به منطقه سبز را کار خود آمریکا می‌دانند

استیصال آمریکا در عراق

روح‌الله فرقانی / چهار روز دیگر تا سالروز شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش که توسط تروریست‌‌‌های آمریکایی به شهادت رسیدند، باقی نمانده که انتقام سخت مقاومت، تروریست‌‌‌های آمریکایی در عراق و منطقه را به وحشت انداخته‌است؛ وحشتی که موجب شده است تا آمریکایی‌ها عملیات‌‌‌هایی ساختگی و مشکوک در منطقه سبز بغداد و لانه جاسوسی خودشان در عراق با شلیک چند راکت انجام دهند تا مگر از شدت پیگیری نیروهای مقاومت که در پی انتقام قاطع و سخت از نظامیان تروریست آمریکایی هستند، بکاهند؛ این اقدامات مشکوک آمریکایی‌ها حتی با پیام‌‌‌های توهین‌آمیز دونالد ترامپ و وزیر خارجه‌اش، پمپئو، همراه شده است و درگیری‌‌‌های انجام‌نشده آینده را هم متوجه ایران كرده است؛ جنگی روانی که از سوی رسانه‌‌‌های غربی در حال دامن‌زدن است تا مگر به این وسیله در جهنمی که مقاومت به زودی برای آنها خواهد ساخت، گرفتار نشوند.

صبح نو

«احمد دستمالچیان» سفیر اسبق ایران در لبنان در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» عنوان کرد:

شهید سلیمانی، جریان مقاومت را تکثیر کرد

همزمان با سالروزشهادت سردارشهید قاسم سلیمانی و همرزمانش گفت‌وگویی داشتیم با «احمد دستمالچیان» سفیر اسبق ایران در لبنان تا بیشتر با ابعاد شخصیتی و زندگی این سردار شهید در فراسوی مرزها آشنا شویم و نقش او را در خودباوری کشورهای اسلامی دربرابر استکبار و استعمار را بررسی کنیم:
 
تحلیل شما از نقش سردار شهید سلیمانی در خودباوری کشورهای اسلامی در برابر استکبار چیست؟
نقش شهید سردار سلیمانی در اول خودباوری مردم برای اینکه در برابر استکبار بایستند بسیار می‌شود سخن گفت، اما همانقدر اشاره کنم که ایشان پایه‌گذار یک مکتب بود که از دل آن مکتب می‌توانست بسیاری از جریان مقاومت هزاران انسان‌های عاشق مبارزه و شهادت و ایثار جذب این مکتب شدند و به این خودباوری رسیدند که می‌توانند در برابر استکبار نبرد و مبارزه کنند.
اگر روزی حاج قاسم در جبهه جنگ تحمیلی علیه صدام، جوانان عاشق پیشه و شهادت‌طلب را بر علیه نظام دیکتاتوری صدام هدایت و رهبری می‌کرد، این تجربه را به‌عنوان تجربه بزرگتری در سطح جهان اسلام هم انجام کرد و توانست در راه استکبار‌ستیزی پیروز باشد
سلیمانی علاوه بر این که یک فرمانده برجسته و زبردست نظامی بود که به اعتراف دوست و دشمن وژنرال های آمریکایی صهیونیستی که به آن اذعان کردند، در سبک مبارزه و ایده‌های نو وخلاقانه یک فرمانده‌ای بزرگ بود که مردم سراسر جهان اسلام در زمان شهادتش به او سردار دلها لقب دادند.
هم و غمش این بود که به نیروهای زیردستش رسیدگی کند و هیچگونه خلافی در صحنه نبرد صورت نگیرد و احکام اسلامی و رضایت الهی باشد. با اخلاص و ایثاری که داشت سوء‌استفاده نمی‌کرد و هیچ‌وقت آن را به رخ کسی نمی‌کشید و خالصانه خدمت می‌کرد و شخصا‌ حضور می‌یافت. با بینش بلندی که داشت نقشه‌های دشمن را شناسایی می‌کرد و همانگونه که اخیرا‌ رهبری در دیدار خانواده ایشان نیز اعلام کردند نقشه‌های آینده دشمن را پیش‌بینی می‌کرد.
 
شهید سلیمانی در این مدتی که در جبهه مقاومت فعالیت داشت، چرا به چهره‌ای جهانی و بی‌مرز تبدیل شد؟
هرگاه فردی با فطرت انسان‌ها صبحت می‌کند و ضمیر آگاه را داشته باشد این پیام را می‌گیرد.  شهید سلیمانی با فطرت خودآگاه و آزادی‌خواه مردم در منطقه صحبت می‌کرد یا در عمل نشان می‌داد که نسبت به ظلم و تبعیض نژادی یا جنایت سکوت نباید کرد. برای انسان‌ها یاد می‌داد که برای گرفتن حق خودتان ایستادگی و مجاهده در راه خدا انجام دهید و این را در عرصه عمل به مردم نشان می‌داد. صفوف اول مبارزه خودش را حاضر می‌کرد از معدود فرماندهان نظامی بود که هیچ‌گاه دراتاق فرماندهی‌اش ننشست و در عرصه میدان مبارزه فرماندهی می‌کرد و خطرات جنگ را با جان و دل می‌خرید و با شجاعت و استقامت در میدان حاضر بود. در کوره حوادث سیقل یافته بود و بی‌شک وقتی مردم در کشورهای مختلف چنین فرمانده ای را می‌دیدند عاشقش می‌شدند چرا‌که شیران روز و شاهدان شب بود. او با رفتار و عملش میلیون‌ها انسان را جذب خودش کرد و اینگونه است که مردم دیگر کشورهای جهان شیفته شخصیت جهادی او هستند.
 
چرا سردار سلیمانی را به صورت آشکار و علنی به شهادت رساندند. چرا آمریکا احساس خطر می‌کرد؟ شهادت او چه تاثیری در جهان اسلام و مقاومت داشته و خواهد داشت؟
 وقتی که تکفیری‌ها می‌خواستند جان بگیرند. ایشان این موضوع را پیش‌بینی کرد و به رهبری گزارش داده بود و این نشان می‌داد که ابعاد نظامی و سیاسی را به خوبی می‌دانست. بسیار متواضع و خاکی بود و در صحنه‌های مختلف این را دیدیم. وقتی تمام دستگاه‌های امنیتی تروریست‌های دنیا به‌دنبال این بودند سایه او را بزنند، او با قامتی استوار در خط اول مبارزه بود و به نیروهایی که تحت فرماندهی‌اش بود صحبت می‌کرد و با آگاهی بخشیدن به نیروهای زیردستش آن‌ها را به عمق توطئه و ترفندهای دشمن آگاه می‌کرد که آگاهانه در صحنه نبرد حضور داشته باشند.
او بیشتر از هر‌کس دیگری فرمانده تدوینگر وایدئولوک و صاحب سبک و ایدئولوژی بود که آرمان‌های انقلاب اسلامی و منویات رهبری را دنبال و پیاده می‌کرد و به این نتیجه رسیده بود که جریان مقاومت باید از نظر ساختاری تکثیر‌سازی شود که موفق عمل کرد. یک روزی با حزب‌الله در جنوب لبنان یا حماس و جهاد درغزه و یا محورهای یمن یا سوریه را به خوبی دنبال می‌کرد و هلال مقاومت را شکل داد. این هلال تا آنجا کشیده شد که دشمن فهمید در محاصره است و این جریان مقاومت روز‌به‌روز تر قوی‌تر و موثرتر از قبل شده‌است. نباید فراموش کرد که با تلاش‌ها و مجاهدت شهید سلیمانی و دیگر همرزمانش اکنون جریانات وموضوعات جاری منطقه به نفع مقاومت در منطقه رقم خورده است که این امر نتیجه مقاومت و تلاش‌ها و ایثارگری‌های جبهه مقاومت و فرماندهان آن است.

captcha
شماره‌های پیشین