sobhe-no.ir
1088
سه شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۹
3
دبیر کل حزب الله لبنان از پروژه ترورش پرده برداشت

پروژه بن سلمان- ترامپ برای ترور نصرالله

«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌‌الله لبنان یکشنبه‌شب در برنامه «حوار العام» (گفت‌وگوی سال) با شبکه المیادین این کشور به مناسبت نخستین سالگرد سردار سلیمانی به گفت‌وگو نشست. صحبت‌های سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مصاحبه با المیادین صحبت‌هایی صریح و همه‌جانبه و دارای استراتژی، اطلاعات و آینده‌نگری بود. آنچه در صحبت‌های وی قابل توجه بود، این بود که عربستان از مدت‌ها پیش بعد از جنگ یمن خواهان ترور وی بوده است.

قرار قضایی برای عاملان ترور شهیدان سلیمانی و المهندس صادر می‌شود

نقش انگلیس در ترور سردار مقاومت

صبح نو

دبیر کل حزب الله لبنان از پروژه ترورش پرده برداشت

پروژه بن سلمان- ترامپ برای ترور نصرالله

«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌‌الله لبنان یکشنبه‌شب در برنامه «حوار العام» (گفت‌وگوی سال) با شبکه المیادین این کشور به مناسبت نخستین سالگرد سردار سلیمانی به گفت‌وگو نشست. صحبت‌های سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مصاحبه با المیادین صحبت‌هایی صریح و همه‌جانبه و دارای استراتژی، اطلاعات و آینده‌نگری بود. آنچه در صحبت‌های وی قابل توجه بود، این بود که عربستان از مدت‌ها پیش بعد از جنگ یمن خواهان ترور وی بوده است.

تحرکات آمریکا، جنگ روانی است
سیدحسن نصرالله درباره احتمال اینکه رییس‌جمهور فعلی آمریکا در روزهای آینده دست به اقدام بزند، اظهار كرد: همه احتمالات در این‌باره به ویژه به دلیل نوع شخصیت ترامپ که جنون بزرگی و عظمت دارد، وارد است ولی همه این اظهارات و اقدامات در قالب جنگ روانی آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت است.
او گفت: باید در مدت زمان باقیمانده از زمان ریاست‌‌جمهوری دونالد ترامپ با هشیاری و احتیاط رفتار کرد. سیدحسن نصرالله همچن‌ین گفت: همین که صهیونیست‌ها جار و جنجال رسانه‌ای در این مدت راه انداختند، نشان می‌دهد که پشت این جار و جنجالها، اقدامات واقعی وجود ندارد. دبیرکل حزب‌الله ادامه  داد: «شواهد و قرائن نشان می‌دهند که احتمالا ترامپ در روزهای باقیمانده ریاست خود دست به اقدامی بزند؛ البته اگر قدرت را تحویل بدهد.»
 
«بن‌سلمان» و طرح ترور رهبران مقاومت
سید حسن نصرالله گفت: هدف قرار دادن رهبران و فرماندهان حزب‌الله، هدف مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی است و درباره احتمال ترور وی نیز طی مدت اخیر هشدارها و تأکید‌های‌ی از سوی منابع صادر شد. دبیرکل حزب‌الله لبنان تاك‌ید كرد كه چه قبل از شهادت سردار سلیمانی و چه بعد از ترور ایشان جزو اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده و قبل از انتخابات ریاست‌‌جمهوری تلاش‌ها در این راستا بیشتر شده است چراکه ترامپ برای تأثیرگذار‌ی بر انتخابات كشورش به چنین اقداماتی نیاز داشت. سیدحسن نصرالله ادامه داد: حتی عربستان‌سعودی نیز جزو کسانی است که به دنبال ترور وی بوده و «محمد بن‌سلمان»، ولیعهد سعودی در سفری که به آمریکا داشته، از آن‌ها خواسته این کار را برای او انجام دهند. او گفت: «اطلاعات به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که عربستان‌سعودی از سال‌ها پیش به‌ویژه بعد از جنگ علیه یمن تشویق به ترور من کرده است.»
سایت اینترنتی النشره در این زمینه نوشته است که ترامپ در جواب این خواسته بن‌سلمان گفته بود «اسرائیلی‌ها این درخواست را انجام خواهند داد»؛ این درحالی است که عربستانی‌ها تأکید ‌کردند حاضرند هزینه کامل جنگی را که بعد از ترور وی رخ خواهد داد، بپردازند. سیدحسن نصرالله در این گفت‌وگو، ماهیت پاسخ رژیم صهیونیستی به این پیشنهاد را مشخص نکرد، ول‌ی شواهد تاریخی نشان داده که ترور سیدعباس موسوی، دبیرکل سابق حزب‌الله لبنان کاملا تأثیری عکس آن چیزی داشت که اسرائیلی‌ها انتظارش را می‌کشیدند. این اقدام به افزایش قدرت حزب‌الله منجر شد و حزب‌الله در دوره سید حسن نصرالله قدرتمندتر از دوره موسوی شد.
 
تهدید‌های توخالی آمریکا
سیدحسن نصرالله گفت: «مقاومت عراق در رویارویی با اشغالگران آمریکایی و داعش، حمایت واقعی را از نیروی قدس و شهید سلیمانی دریافت می‌کرد.» وی ادامه داد: «ارتش آمریکا،  شهید سلیمانی و نیروی قدس را به هدف قراردادن مراکزشان در ایران تهدید کرد و گفت که اگر این حمایت‌ها از مقاومت عراق ادامه داشته باشد، تهدید را عملی خواهد کرد، ولی نتوانستند.»
 
محور مقاومت با ترور به پایان نمی‌رسد
دبیرکل حزب‌الله لبنان ادعای رییس‌جمهور آمریکا در توجیه ترور سردار سلیمانی را رد کرد و گفت: چنین ادعاهایی صحت ندارد و یکی از ژنرال‌های سیاه‌پوست ارتش آمریکا بعد از ترور سردار شهید با انتقاد از این اقدام، گفت: «جناب رییس! سربازان ما در عراق مگر چه می‌کنند که کسی به آن‌ها حمله کند؟ مگر نه این است که ما در آنجا اشغالگر هستیم و پرونده‌هایی از کشتار و جنایت‌ها در کارنامه‌های خود داریم.» سید نصرالله نقش مقاومت عراق در مقابله با داعش را مهم دانست و گفت: «اگر مقاومت نبود، گروه تروریستی داعش بر منطقه سیطره پیدا می‌کرد و سفارت آمریکا در بغداد، همه‌کاره عراق می‌شد. همچن‌ین آمریکا معتقد بود که با ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، محور مقاومت به پایان خواهد رسید؛ حال آنکه این محور محدود به یکی، دو نفر نبوده و نخواهد بود.» سید حسن نصرالله خواستار محاکمه کسانی شد که اقدام به ترور شهیدان مقاومت در عراق ‌کردند. او تأکید کرد: «پاسخ ترور شهید سلیمانی و المهندس، مساله امروز و فرداست؛ خون‌شان روی زمین نمی‌ماند.»
او گفت: «کسانی که برای سوریه و بحران این کشور طی سال‌های گذشته از جنگ جهانی سوم استفاده ‌کردند، اشتباه نکردند، چراکه این کشور دشمنان زیادی در منطقه و دنیا داشت و جنگ علیه سوریه یک تصمیم بین‌المللی و منطقه‌ای بود و معارضان و مخالفان، آلت دست این دشمنان بودند و ارزیابی آن‌ها از شرایط سوریه اشتباه از آب درآمد و آن‌ها پیشنهاد دولت سوریه مبنی بر گفت‌وگو و ایجاد راه‌حل را رد ‌کردند.
 
موشک‌های مقاومت دوبرابر شده‌اند
دبیرکل حزب‌الله آمادگی این حزب برای مقابله با دشمن صهیونیست را خوب دانست و گفت: شمار موشک‌های نقطه‌زن مقاومت اسلامی در لبنان دو برابر سال قبل شده است و هر هدفی در امتداد مساحت فلسطین اشغالی را می‌تواند با دقت هدف قرار دهد. او به توانمندی‌های حزب‌الله برای مقابله با پهپادهای مهاجم و متجاوز رژیم صهیونیستی در آسمان لبنان اشاره کرد و گفت: «این رژیم می‌داند که حزب‌الله از سلاح مناسب برای هدف قرار دادن این پهپادها استفاده می‌کند ولی این موضوع علنی نشده است.» سیدحسن نصرالله گفت: «درخصوص توان پدافندی، ما تا حد مشخصی -در سطح پهپادها- قدرت‌مان را به اسرائیل نشان داده‌ایم؛ بیش از این را باید مخفی نگه داشت تا عنصر غافلگیری برای دشمن حفظ شود؛ اما قطعا چیزهایی داریم که اسرائیل از آن خبر ندارد. امشب اسرائیل برود دنبالش بگردد.»
 وضعیت فلسطین اشغالی از زبان سیدحسن نصرالله
او با بیان اینکه در اسرائیل بحران اعتماد، بحران رهبری و بحران فساد و فرسایش حکومت هست، اظهار كرد: «مشکل داخل این رژیم، ریشه‌ای است. الان انتخابات چهارم [طی یک سال و اندی] است. بعدش چه؟ من روز شهادت حاج قاسم گفتم که این رژیم به طور مصنوعی به وجود آمده و به طور مصنوعی نگه داشته شده است. الان توافق‌های سازش نشانه موفقیت یا هوش نتانیاهوست؟ خیر. نشانه فشار ترامپ و آمریکاست و نه موفقیت خود اسرائیل و اسرائیل الان کاملا بحران‌زده است.» سیدحسن نصرالله تأکید کرد: «حزب‌الله باید معادله بازدارندگی در برابر این رژیم را اجرا کند و انتقال رزمنده خود را بگیرد چرا که اگر این پاسخ صرفا به زدن تانک و خودرو و هدف قرار دادن آهن‌آلات باشد، بازدارنده نخواهد بود و بازگرداندن هیبت خدشه‌دارشده، لازمه‌اش داشتن صبر و بردباری برای پاسخ مناسب است.»
 
ایران به نیابت از کسی مذاکره نمی‌کند
دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه به شرایط آمریکا بعد از پیروزی بایدن در انتخابات اشاره کرد و گفت: «ایران کشوری نیست که در مسائل و پرونده‌های مختلف خریده یا فروخته شود یا اینکه به نیابت از ملت‌‌های منطقه با آمریکایی‌ها مذاکره کند، کمااینکه به اروپایی‌ها نیز گفته است که مذاکره و گفت‌وگو به نیابت از یمنی‌ها یا دیگران در منطقه به ا‌ین كشور مربوط نمی‌شود.» سیدحسن نصرالله گفت: «برخی کشورها می‌خواستند پرونده‌هایی باز کنند و به نیابت مذاکره کنند. ایران اینطور نیست؛ ایران هیچ‌وقت دنبال مذاکره به نیابت از کسی نبوده و نیست.» او گفت: «واشنگتن اصرار داشت که با تهران بر سر میز نشسته و پرونده عراق را بررسی کند. وقتی خیلی اصرار ‌کردند، ایران پاسخ داد با عراقی‌ها صحبت کنید، اگر آن‌ها صلاح دیدند، ما مانعی نداریم اما به دو شرط: مذاکره با حضور طرف عراقی بوده و دوم اینکه دیدار علنی باشد.» سیدحسن نصرالله ادامه داد: «حتی در پرونده سوریه هم ایران همینطور است؛ مسائل را برای طرف سوری مطرح می‌کند تا خودشان تصمیم بگیرند. این مکانیزم ایران است. اگر کسی در منطقه منتظر مذاکره و سازش ایران و آمریکاست  سخت در اشتباه است.. اگر کسی منتظر است که ایران به ضرر پرونده‌های منطقه مذاکره کند، باز هم در اشتباه است.»

captcha
شماره‌های پیشین