sobhe-no.ir
1087
دوشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۹
6
گزارش

چرا سردار سلیمانی «شهید قدس» نامیده شد؟

دکتر راشد عباس‌نقوی رییس العارف آکادمی پاکستان

نگاه

هشدار انصارالله به رژیم صهیونیستی

همواره رفتارها و اقدامات رییس‌جمهور ترکیه در مساله فلسطین با تناقض همراه بوده است

اردوغان هنرپیشه

روح‌الله فرقانی / اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، که هرازگاهی سخنانی آتشین در حمایت از مساله فلسطین سر می‌داد در حالی این روزها از توسعه روابط با رژیم صهیونیستی سخن می‌گوید که گویا راه نجاتش از انزوای سیاسی را در رابطه با رژیم صهیونیستی می‌داند؛ رابطه‌ای که سال‌هاست به‌طور سنتی با تل‌آویو داشته و با سیاست پارادوکسی که دارد از موضوع فلسطین سوء‌استفاده می‌کرد تا مگر جایگاهی در میان افکار عمومی مسلمانان به دست آورد؛ موضوعی که «حسن هانی‌زاده» در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» بر آن تاکید می‌کند و می‌گوید اردوغان هنرپیشه سیاسی است که می‌داند چگونه در افکار عمومی مسلمانان نفوذ کند. اردوغان به‌دلیل انزوای سیاسی که در لیبی، عراق، یونان و قبرس به آن گرفتار شده‌است، به دنبال لابی صهیونیستی است؛ راهی اشتباه که موجب انزوای بیشتر او در جهان اسلام و منطقه می‌شود.

صبح نو

نگاه

هشدار انصارالله به رژیم صهیونیستی

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن اعلام کرد: ما هشدار می‌دهیم که هرگونه اقدام گستاخانه رژیم صهیونیستی در منطقه جنگی شامل را به‌دنبال خواهد داشت. این وزارتخانه افزود: رژیم صهیونیستی باید مراقب اوضاع در مناطق تحت سیطره غیرقانونی خود بوده و دست از تهدید کشورهای منطقه بردارد. وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد، در صورتی که رژیم صهیونیستی اقدام گستاخانه‌ای انجام دهد که بر یمن تأثیر بگذارد، منافع رژیم اسرائیل و شرکای آن در دریای سرخ مورد هدف ماست.
روز گذشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت که امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی در جزیره سقطری (واقع در جنوب یمن) قصد ایجاد پایگاه نظامی مشترکی دارند تا کشتی‌ها را در دریای مَکران و تنگه باب‌المندب و شاخ آفریقا رصد کنند. در همین زمینه «جلال الرویشان» معاون نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیتی با تاکید بر اینکه هر‌گونه حماقتی از سوی ائتلاف عبری-عربی در دریای سرخ آتش جنگ بزرگی را در آنجا شعله‌ور خواهد کرد، گفت که رژیم اسرائیل و رژیم‌های سازشگر هرگز به مقاصد خود دست نمی‌یابند. معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن افزود: رژیم صهیونیستی از همان ابتدا از جنگ علیه یمن با پشتیبانی لوجستیکی حمایت کرد. آن‌ها اکنون سعی دارند با ایجاد خطر و تهدید برای رژیم‌های سازشکار رابطه سران آن‌ها را برای تأمین تجهیزات نظامی جذب خود کنند.
پیش از این نیز، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی نوشت که رژیم اسرائیل می‌تواند از پایگاه نظامی‌ای که امارات برای ایجاد آن در جزیره «سقطری» یمن برنامه‌ریزی کرده است، استفاده کند. به‌نظر می‌رسد که هدف امارات از این اقدام خلاص‌شدن از تهدیدهای کنگره آمریکا در زمینه تحریم طرف‌های درگیر در جنگ یمن و استفاده آن‌ها از سلاح‌های آمریکایی ضد غیرنظامیان بود. در همین زمینه وب‌سایت‌های صهیونیستی گزارش دادند که امارات و رژیم اسرائیل قصد دارند به‌منظور تحت نظر قرار دادن کشتی‌ها در دریای سرخ و دریای عرب یک پایگاه نظامی - اطلاعاتی در جزیره سقطری ایجاد کنند.
 

captcha
شماره‌های پیشین