sobhe-no.ir
1084
چهارشنبه، ۰۳ دی ۱۳۹۹
1
مستندی متفاوت از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبر انقلاب پخش می‌شود

روایت «غیررسمی» از پنجشنبه‌ها

قسمت دوم مستند «غیررسمی»، روایتی از دیدارهای غیررسمی فعالان فرهنگی، هنری و علمی کشور با رهبر انقلاب روی آنتن شبکه سه سیما می‌‌رود. یکی از برنامه‌های مستمر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که از سال‌های گذشته برقرار بوده، برگزاری جلسات گوناگون با طیف‌های مختلف علمی، اجتماعی، فرهنگی و هنری است؛ جلساتی که در فضایی متفاوت از دیدارهای رسمی برگزار شده و رهبر انقلاب پای صحبت‌ها و درددل‌‌های حاضران می‌نشینند که بخشی از این جلسات، از سال ۹۵ در قالب جلسات «پنجشنبه‌ای» برگزار شده است.

سیاست اصلاح‌طلبان برای فرار از مسوولیت دولت روحانی و آغاز کمپین 1400 چیست؟

سه‌گانه تخریب، تحریف، تحذیر

مثلث «تخریب، تحریف، تحذیر» نقطه کانونی کنشگری اصلاح‌طلبان در قبال رقیب، در آستانه انتخابات ‌1400 است. سه‌گانه‌ای که البته محدود به این روزها نبوده و سابقه‌ای بس طولانی در میان تجدیدنظرطلبان دارد.

سرمقاله

پکن هراسی، لندن دوستی!

رسانه‌های فارسی‌زبان، پنهان‌کاری دولت جانسون درباره نوع جهش یافته کرونا را مسکوت باقی گذاشته‌اند

لندن گیت

شناسایی گونه جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس، هراس زیادی را در میان کشورهای همسایه این کشور و در میان سایرین ایجاد کرده است. انگلیس که پیش از مرحله پاندمی، به همراه تبلیغات ضدشرقی، کشورهای بلوک شرق از جمله ایران و چین را به سوءمدیریت و فریب افکار عمومی متهم می‌کرد، حالا خود در تیررس انتقادها قرار دارد.

در شرایطی که مردم غرق در آلودگی هوا هستند

شورا و محیط‌زیست یکدیگر را به بی‌عملی متهم می‌کنند

تهران در ۱۰ روز گذشته هوای ناسالم داشته است و شاخص کیفیت آلودگی هوا بالای عدد ۱۰۰ بوده است. در حال حاضر ضریب آلودگی ۱۰۴ و شرایط ناسالم است. این در حالی است که شورای شهری‌ها انگشت اتهام به سمت سازمان محیط‌زیست گرفته‌اند. سازمان محیط‌زیست مسوولیت اصلی در آلودگی هوا را بر عهده دارد اما شرایط کنونی موید آن است که این سازمان در صدد توجیه است و رفتار دولتی‌ها و غیردولتی‌ها و انتظار از مردم برای کاهش آلودگی حاکی از آن است. شدت‌‌گرفتن این آلودگی‌ها در روز جمعه و ایجاد پدیده «مه‌دود» باعث شد که اعضای شورای شهر تهران نیز به شرایط موجود لب به اعتراض باز کنند و با مخاطب قراردادن سازمان محیط‌زیست و وزارت نیرو، سوخت نیروگاه‌ها را علت آلودگی هوای تهران عنوان کنند.

گزارش «صبح‌نو» از مراسم بهره‌برداری از ۲۸ هزار پروژه اقتصادی در مناطق محروم کشور را بخوانید

ريیس مجلس: کار باید برای محرومان باشد

روز گذشته مراسم بهره‌برداری از 28 هزار پروژه زیربنایی، اقتصادی و اشتغالزایی برکت همزمان با چهاردهمین سال فعالیت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ؟رح؟ و با حضور رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. آقای دکتر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی که در این مراسم حضور داشت، به فعالیت‌های صورت‌گرفته از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟رح؟ اشاره کرد و گفت: فعالیت این عزیزان را در میدان یعنی در مناطق مختلف و مناطق محروم کشور، چه در حوادث رخ‌داده در اقصی نقاط کشور و چه در توسعه کشور با یک تلاش جهادی، علمی و کاربردی با همان فرهنگ دوران دفاع مقدس دیده‌ام و امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد این روند را ادامه دهید. رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس کار به ویژه باید برای نیازمندان، محرومان و مستضعفانی باشد که صدا و داد آن‌ها به کسی نمی‌رسد، افزود: امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد که در این مجموعه به نام امام خمینی ؟رح؟به این عزیزان یاری رسانید.

اظهارات صالحی درباره رابطه ایران با آمریکا، چین و روسیه بیانگر احیای سیاست غرب‌گرایانه دولت است

تـــــــکـــــــرار اشتباه

اظهارات تازه علی‌اکبر صالحی، معاون رییس‌جمهوری با واکنش‌های زیادی همراه بوده است، اظهاراتی که به گفته بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان ارسال پالس ضعف به غرب بود. صحبت‌هایی در ادامه رویکرد خوشبینانه و ذوق‌زدگی جریانی خاص به روی کار آمدن «جو بایدن» در انتخابات امریکا، که می‌تواند هزینه ایران در مذاکرات را افزایش دهد.

شماره‌های پیشین