sobhe-no.ir
1077
دوشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  حکم  
یک قاضی در اهواز حکم جایگزین صادر کرد. به گزارش رسانه‌ها یک قاضی در اهواز با صدور حکم جایگزین برای دو متهم دست به فرهنگسازی زد. بر‌اساس گزارش‌ها این قاضی طی حکمی که صادر کرد دو پزشک را که پسماندهای مطب خود را در معابر عمومی شهر کوت‌عبدالله رها می‌کردند به ویزیت رایگان محرومانِ تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به مدت دو سال و تا سقف ۴۰۰‌نفر محکوم کرد. صدور این حکم مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. کاربران ضمن تقدیر از این قاضی از سایر قضات درخواست کردند این شیوه را مطمح نظر قرار دهند. گفتنی است؛ برخی کاربران نیز با اشاره به اینکه اگر این منطق مورد استناد قرار گیرد شرکت نفت با میزان آلودگی تولیدی خود باید تا دویست‌سال به مردم خوزستان و بوشهر خدمات رفاهی رایگان بدهد، تلاش کردند به تعمیم ماجرا بپردازند که موفق نشدند. در این زمینه همچنان هم گفتنی است.
 
 کتک   
پانصد نوجوان کتک‌کاری کردند. به گزارش پایگاه‌های خبری پانصد نوجوان ایتالیایی با قرار قبلی به کتک زدن یکدیگر پرداختند. بر‌اساس گزارش‌ها این پانصد نوجوان ایتالیایی که طی یک فراخوان اینستاگرامی در رم در پیاتزا پوپولو جمع شده بودند، به صورت دسته‌جمعی کتک‌کاری کردند و یکدیگر را مورد اصابت قرار دادند. بر‌اساس گزارش‌های منتشرشده پس از این واقعه رسانه‌های ایتالیایی به‌طور گسترده به این مساله پرداختند و در مورد چرایی آن گمانه‌زنی کردند. یکی از گمانه‌ِزنان با بیان اینکه کار بشریت به جاهای باریک کشیده است از والدین خواست بیشتر مراقب باشند. یکی دیگر از گمانه‌زنان نیز ضمن اظهار نگرانی در مورد سرنوشت نوجوانان این عصر با طرح این پرسش که والدین کجا پای‌شان را کج گذاشته‌اند، از والدین خواستند گام‌های بعدی را راست بردارند.

 اوففف   
یک روزنامه طرح پرسش کرد. به گزارش رسانه‌ها در پی پخش گسترده یک پایگاه فضای مجازی، یک روزنامه به طرح پرسش در مورد هزینه‌های این پایگاه پرداخت. بر‌اساس گزارش‌ها روزنامه یادشده نوشت: آگهی تبلیغاتی این پایگاه طی یک ماه اخیر از ۹‌شبکه تلویزیونی شامل شبکه یک، دو، سه، شبکه تهران، آی‌فیلم، ورزش، نمایش، نسیم و تماشا پخش‌شده است و اگر میانگین طول پخش این آگهی‌های تبلیغاتی را ۳۰‌ثانیه در نظر بگیریم و همچنین با توجه به کاهش پخش این آگهی‌ها در روزهای اخیر، می‌توان برآورد کرد این آگهی‌ها به‌طور متوسط روزانه ۱۲‌بار از هر شبکه تلویزیونی پخش می‌شود و از آنجا که پخش ۳۲۴۰‌ثانیه آگهی در روز، معادل روزانه ۱۹‌میلیارد و ۴۴۰‌میلیون تومان برای مالکان بایا آب می‌خورد؛ این مبلغ در ماه چیزی حول‌وحوش ۵۸۳‌میلیارد و ۲۰۰‌میلیون تومان خواهد شد. این روزنامه در پایان گفت: اوفففف. در این زمینه واقعا‌‌ چه چیز گفتنی است؟

captcha
شماره‌های پیشین