sobhe-no.ir
1070
شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹
5
محمد باقر قالیباف از راهکارها و اقدامات مجلس برای حل مشکلات کشور گفت

7 سال انتظار 6 ماه امید

رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز مجلس شورای اسلام در گفت‌وگوی زنده با مردم ضمن تشریح عملکرد مجلس، برنامه‌های آتی خانه ملت را برای مردم تبیین کرد. قالیباف در ابتدای این گفت‌وگو ضمن تبریک و تسلیت شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای کشورمان گفت:‌ در این شب‌ها مردم در سیل خوزستان به‌خصوص اهواز و آبادان هستند، به آن‌ها خداقوت می‌گویم و امیدواریم نیروهای دولتی و مردمی کمک کنند تا آن‌ها از این شرایط سخت بگذرند. وی افزود: ما به‌عنوان نمایندگان مردم بدون شک نباید دغدغه‌ای به جز دغدغه مردم داشته باشیم و طبیعتا‌ با گرانی‌ها آشنا هستیم و در فرصت‌هایی که پیدا می‌شود در میان مردم حضور یافته و با مردم صحبت می‌کنیم و در این بخش به‌طور جد مردم گله‌مندند. قالیباف با بیان اینکه واقعا‌ مشکلات زیاد است، گفت: مردم از نان که ساده‌ترین موضوع است دچار مشکل است تا سایر موارد؛ اخیرا‌ در موضوع مرغ نیز دچار مشکل شدیم. رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود بیان کرد: طبیعتا‌ ما در مجلس کار اجرایی که نمی‌کنیم و نباید هم اینطور باشد بنده هم تأکید داریم ما به جای دولت ننشینیم مجلس اگر بخواهد به جای دولت بنشیند یک اشکال است.

بیژن مقدم در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

قالیباف سعی کرد میان مجلس و دولت روح تفاهم و همکاری ایجاد کند

محمد حسینی در گفت و گو با «صبح نو»:

مجلس اجازه فرصت طلبی به غرب را نمی دهد

صبح نو

محمد حسینی در گفت و گو با «صبح نو»:

مجلس اجازه فرصت طلبی به غرب را نمی دهد

سیدمحمد حسینی، فعال و تحلیلگر سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار «صبح‌نو»، با اشاره به مانع‌تراشی دولت برای مجلس، اظهار داشت: به نظر می‌رسد که دولت و به‌خصوص شخص آقای روحانی با حضورنیافتن در مجلس و جلسات سران سه قوه و نیز چوب لای چرخ طرح‌ها و اقدامات مجلس گذاشتن تمام تلاش خود را به کار بسته تا مجلس را ناموفق جلوه دهد و نگذارد قوه مقننه برنامه‌های اساسی خود را پیش ببرد.
استاد دانشگاه تهران با اشاره به همراهی نکردن رییس‌جمهوری با مجلس به‌خصوص درباره طرح‌های معیشتی، افزود: وقتی مجلس برای معیشت مردم پیش قدم می‌شود، دولت می‌گوید که این طرح‌ها بار مالی دارد و با این بهانه همراهی نمی‌کند و بعد بلافاصله خود حمایت‌هایی را از برخی اقشار تا پایان سال اعلام می‌کند تا اقدام مثبتی به نام مجلس ثبت نشود.
حسینی با اشاره به خسارت‌های هسته‌ای دولت، تصریح کرد: ملت ایران چقدر باید دست روی دست بگذارد تا آمریکا و رژیم اسرائیل جنایت کنند و پاسخی از سوی دولت نبینند؟ وقتی مجلس با مصوبه خود اعلام کرد که باید اقدام متقابل جدی صورت بگیرد، حامیان دولت و اصلاح‌طلبان همنوا با سیاستمداران غربی دوباره همه را به خویشتن‌داری و انفعال دعوت کردند. دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس برای لغو تحریم‌ها، در واقع تاکید بر نظرات دولت و شورای‌عالی امنیت است، گفت: طبق برجام قرار نبود عمل به تعهدات، یک طرفه و صرفا‌ از سوی ایران باشد بلکه آن‌ها(آمریکا و اروپا) هم امضا کرده بودند که تحریم‌ها برداشته شود. وی با اشاره به اتهام همراهی مجلس با نیروهای تندرو در آمریکا و رژیم صهیونیستی، افزود: اصلاح‌طلبان در همراهی کامل با مواضع شبکه‌هایی مانند بی‌بی‌سی، منووتو و صدای آمریکا، از مصوبه مجلس انتقاد کردند چون نمی‌خواهند در زمینه برجام، اقدام جدی از سوی ایران صورت بگیرد.
حسینی ادامه داد: دولت به‌خاطر تعلل و کوتاهی در مواجهه با نقض عهد غربی‌ها، آن‌ها را جسور کرده و اکنون عملکردش به جد زیر سؤال است. دولت و حامیانش در شرایطی که مجلس با روحیه انقلابی پای کار آمده و اجازه فرصت‌طلبی به غربی‌ها را نمی‌دهد، اینچنین  نمایندگان را متهم به تندروی می‌کنند در حالی‌ که این حنا دیگری رنگی ندارد.
وزیر ارشاد دولت دهم در ادامه تصریح کرد: مجلس با کار کارشناسی کامل، مصوبه لغو تحریم‌ها را پیش برد و صراحتا‌ اعلام کرد که اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکند، ما هم اجباری نداریم که غنی‌سازی 20‌درصد را انجام ندهیم یا متحمل بقیه محدودیت‌ها شویم. حسینی با بیان اینکه مصوبه مجلس کاملا‌ منطبق با مفاد برجام است، افزود: با این حال، دولت طی سال‌های گذشته نشان داده که عزم و اراده‌ای برای مقابله با دهن‌کجی غربی‌ها ندارد و خواستار حفظ برجام به هر قیمتی است، این‌گونه در برابر مجلس موضع‌گیری می‌کند!
حسینی با بیان اینکه اگر مجلس کار را با اقتدار پیش ببرد، حتما‌ نتیجه خواهیم گرفت، تصریح کرد: در سیاست خارجی لازم است در کشور، یک صدا وجود داشته باشد. طبق قانون اساسی دولت حق ندارد دلبخواه عمل کند و سیاست‌های کلی و چارچوب‌های قانونی را نادیده بگیرد. دولت قانون‌گذار نیست، بلکه صرفا‌ باید مجری مصوبات مجلس باشد، لذا مخالفت با قانون بعد از طی مراحل رسمی، قانون‌گریزی و تخلف آشکار محسوب می‌شود. وزیر ارشاد دولت دهم افزود: در آمریکا دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان با وجود اختلافاتی که با یکدیگر دارند، در سیاست خارجی مثل حمایت از رژیم صهیونیستی و ضدیت با جمهوری اسلامی ایران، یکپارچه هستند و هیچ اختلافی با هم ندارند، اما مع‌الاسف یک روز بعد از بیانات منطقی و مستدل رهبر حکیم انقلاب در خصوص نحوه مقابله با اروپا و آمریکا، شاهد موضع متفاوتی از سوی رییس‌جمهوری بودیم که این چند‌صدایی دشمن را برای ضربه زدن گستاخ‌تر می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین