sobhe-no.ir
1070
شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹
5
محمد باقر قالیباف از راهکارها و اقدامات مجلس برای حل مشکلات کشور گفت

7 سال انتظار 6 ماه امید

رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز مجلس شورای اسلام در گفت‌وگوی زنده با مردم ضمن تشریح عملکرد مجلس، برنامه‌های آتی خانه ملت را برای مردم تبیین کرد. قالیباف در ابتدای این گفت‌وگو ضمن تبریک و تسلیت شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای کشورمان گفت:‌ در این شب‌ها مردم در سیل خوزستان به‌خصوص اهواز و آبادان هستند، به آن‌ها خداقوت می‌گویم و امیدواریم نیروهای دولتی و مردمی کمک کنند تا آن‌ها از این شرایط سخت بگذرند. وی افزود: ما به‌عنوان نمایندگان مردم بدون شک نباید دغدغه‌ای به جز دغدغه مردم داشته باشیم و طبیعتا‌ با گرانی‌ها آشنا هستیم و در فرصت‌هایی که پیدا می‌شود در میان مردم حضور یافته و با مردم صحبت می‌کنیم و در این بخش به‌طور جد مردم گله‌مندند. قالیباف با بیان اینکه واقعا‌ مشکلات زیاد است، گفت: مردم از نان که ساده‌ترین موضوع است دچار مشکل است تا سایر موارد؛ اخیرا‌ در موضوع مرغ نیز دچار مشکل شدیم. رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود بیان کرد: طبیعتا‌ ما در مجلس کار اجرایی که نمی‌کنیم و نباید هم اینطور باشد بنده هم تأکید داریم ما به جای دولت ننشینیم مجلس اگر بخواهد به جای دولت بنشیند یک اشکال است.

بیژن مقدم در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

قالیباف سعی کرد میان مجلس و دولت روح تفاهم و همکاری ایجاد کند

محمد حسینی در گفت و گو با «صبح نو»:

مجلس اجازه فرصت طلبی به غرب را نمی دهد

صبح نو

بیژن مقدم در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

قالیباف سعی کرد میان مجلس و دولت روح تفاهم و همکاری ایجاد کند

بیژن مقدم، تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار «صبح‌نو»، با اشاره به ابراز همدلی قالیباف با دولت در اظهارات اخیرش، اظهار داشت: واقعیت این است که مسائل کشور امروز به نقطه‌ای رسیده که جز با همکاری و تعامل میان دولت و مجلس، پیش نمی‌رود. در بسیاری از موارد اگر دولت و مجلس درباره مسائل مهم با یکدیگر تفاهم نداشته باشند، کار روی زمین خواهد ماند؛ چه دولت بخواهد آن کار را پیش ببرد چه مجلس. وی با بیان اینکه همیشه این‌طور نیست که نظرات دولت و مجلس صد در صد یکی  باشد، گفت: کسی انتظار ندارد که نظرات این دو قوه همیشه مثل یکدیگر باشد و قانون اساسی و قانون‌گذار اصلی هم این ادعا را ندارند؛ برای همین است که ما الان در کشور دو مسیر قانون‌گذاری داریم، یکی تحت عنوان طرح نمایندگان و دیگری تحت عنوان لایحه دولت.
اگر قرار باشد درباره مسائل حیاتی کشور، کار عملیاتی و اجرایی انجام بشود، بهتر است تا میان قوا تفاهم باشد، تصریح کرد: با این حال البته برخی اختلافات جزئی مهم نیستند. به نظر من آقای قالیباف با وجود برخی تعریض‌ها به صحبت‌های آقای روحانی، در مجموع سعی کردند روح تفاهم و همکاری میان دو قوه را ایجاد کنند. وی افزود: جهت‌گیری اصلی این است که در هشت‌ماه باقی مانده از عمر دولت، به دولت کمک شود تا بعدا‌ بهانه‌ای روی بهانه‌های قبلی ایجاد نکنند و بگویند ما می‌خواستیم کارهایی انجام بدهیم اما مجلس اجازه نداد.
مقدم با اشاره به صحبت‌های همدلانه قالیباف با دولت و پیام آن به جبهه اصول‌گرایی، گفت: افرادی که در دو جریان سیاسی کشور حضور دارند، نگاه‌شان به مسوولان است. به همین صورت، اظهارات آقای قالیباف کمک می‌کند تا برخی نیروها    به سمت تفاهم بیشتر حرکت کنند. این تحلیلگر مسائل سیاسی اضافه کرد: در هفته‌های اخیر، برخی رویدادها از جمله مصوبه مربوط به ارائه بسته معیشتی یا مصوبه مربوط به لغو تحریم‌ها، باعث بروز برخی بحث‌ها میان دولت و مجلس شده بود اما اظهارات آقای قالیباف باعث می‌شود تا حدی این فضای تنش‌آلود به‌وجودآمده، کاهش یابد.

captcha
شماره‌های پیشین