sobhe-no.ir
107
جمعه، ۳۰ مهر ۱۳۹۵
1
همه آنانی‌که تا الان از وزارت ارشاد کناره گرفتند

بهارستان‌نشینان مستعفی

«چنان که انتظار می‌رفت دوره مسوولیت دوست فرهیخته و اهل نظر و انقلابی پیش از پیروزی انقلاب به سرانجام نرسید و با استعفای او موافقت شد. من هم در کارنامه‌ام چنین استعفای مصلحتی با توصیه مقام مافوق را دارم. تقدیم چنین استعفایی، حتی اگر از بالا مدیریت شود، در کشور ما امری قابل انتظار و البته منطقی و موجه است. بدون تردید، نام آقای جنتی به عنوان وزیر سابق فرهنگ و ارشاد، با احترام و خوش نامی در تاریخ فرهنگ ما یاد خواهد شد.» اینها بخش‌هایی از متنی است که آقای عطاءالله مهاجرانی، وزیر دوره اول دولت اصلاحات درباره آقای علی جنتی، وزیر سابق ارشاد نوشته است.

گفت‌وگوی «صبح نو » با عباس سلیمی نمین

تنها بادیگارد کافی نیست

دشمن در سال‌های اخیر با القاب و عناوین گوناگون به پیکره نظام اسلامی ما نفوذ کرده که این نفوذ در سایه بی‌بصیرتی عناصری رخ داده است که هیچ‌وقت نخواستند دشمن و خطر آن را جدی بگیرند. نفوذ نه فقط در عرصه و زمینه‌ای خاص بلکه در عرصه‌های متعدد صورت می‌پذیرد که یکی از انواع نفوذ نفوذ‌شخصی است.

گزینه‌های تکراری دولت دوباره به بهارستان معرفی می‌شوند

# روحانی-نژاد

خبرهای پیرامون دولت این روزها در صدر اخبار رسانه قرار دارد. ابتدا خبر استعفای سه وزیر با بهانه «ترمیم کابینه» آمد و عملاً موجب شد رسانه‌های داخلی از این ترمیم به عنوان یک نمایش انتخاباتی یاد کنند و حال هم جایگزین‌های این سه وزارتخانه بی‌وزیر.

چطور یکی از مهم‌ترین مراکز مسلمانان اروپا از دست رفت؟

سقوط «حلبِ اروپا» بدون شلیک یک فشنگ

صرب بوسنیایی ملادن گروجیچیچ به عنوان شهردار سربرنیستا انتخاب شد. این تیتر این چند روز در بسیاری از رسانه‌های جهان از جمله الجزیره، گاردین، نیوزویک و... دیده شد اما در ایران بازتابی نداشت چون به نظر مهم نمی‌آمد. اگر کمی با دقت بیشتری به خبر نگاه می‌شد شاید به راحتی از کنار آن رد نمی‌شدیم.

مدیر خبر شبکه خبر از تجربه پخش زنده مناظرات ریاست جمهوری آمریکا می‌گوید

باید ریسک می‌کردیم

شبکه خبر تنها شبکه کاملاً خبری فارسی رسانه ملی است که طی مدت زمان 17 ساله حیات خود اغلب کوشیده است بازتاب‌دهنده خبری وقایعی باشد که در ایران و سایر نقاط جهان روی می‌دهد. این شبکه برخلاف بسیاری از شبکه‌های دیگر که عمده مخاطب خود را به‌واسطه محصولات سرگرم‌کننده به‌دست می‌آورند شبکه‌ای است کاملاً جدی و موردپسند مخاطبانی که از یک رسانه فقط خبر می‌خواهند. شبکه خبر کارکردی دارد شبیه به رادیوپیام که هرچند زودتر از شبکه خبر راه افتاد اما شاید به خاطر محدودیت‌های مدیوم صدا نتوانست به اندازه شبکه خبر رشد کند.

جستاری در باب مفهوم امنیت انرژی و نسبت آن با تأمین منافع ملی

امنیت آیندگان در گرو مدیریت منابع

مقاوم‌سازی اقتصاد یعنی بالا بردن قدرت مقاومت اقتصاد ملی در برابر مخاطرات داخلی و بین‌المللی اعم از بحران‌های ناخواسته طبیعی مانند سیل و توفان و مخاطرات ناخواسته غیرطبیعی مانند بحران‌های مالی و مخاطرات خواسته غیرطبیعی مانند تحریم‌ها.

دانشجویانی که نمی‌دانند پایان‌نامه دزدی جرم است!

تنبلی تمام خواهد شد؟

هفته پیش بود که جمعی از دانشجویان و اساتید تحصیلات تکمیلی در نامه‌ای به حجت الاسلام حسن روحانی از او درباره جعل پایان‌نامه و مقالات علمی درخواست اقدام کردند.

سرمقاله

عدالت‌خواهی-عدالت‌خواری

امتداد خط نفاق از پادگان اشرف تا استودیوهای ماهواره‌ای در آنتالیا

جام تو خالی جِم

شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان جم‌تی‌وی از سال 2006 میلادی یعنی قریب به 10 سال پیش در عرصه رقابت شبکه‌های تلویزیونی وارد شد و کم‌کم توسعه یافت و امروز با بیش از 21 کانال، به یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای تبدیل شده است. در بسته تلویزیونی جم از کانال‌های آذری، عربی و کردی‌، کودک، نوجوان، سرگرمی، علمی، آموزش، خانوادگی، فیلم، سریال، ورزش، مستند، اقتصاد و هر چیز که فکرش را بکنید وجود دارد و از تنوع بسیار بالایی برخوردار است.

شماره‌های پیشین