sobhe-no.ir
1062
دوشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  احساس خطر  
آدمخوار آلمانی دستگیر شد. به گزارش رسانه‌ها، پلیس آلمان پس از پیداشدن استخوان‌های یک شخص مقتول در پارکی در شمال برلین، فردی را که مظنون به قتل با ‌‌انگیزه جنسی و آدم‌خواری بود، دستگیر کرد. بر اساس گزارش‌ها، کارشناسان پزشکی‌قانونی تشخیص دادند که این استخوان‌ها بقایای مرد ۴۴ساله‌ای است که دو ماه پیش مفقود شده بود. همچنین رسانه‌های آلمانی گزارش دادند که سگ‌های ردیاب پلیس، آپارتمان فرد مظنون در برلین را که یک معلم ریاضی ۴۱ ساله است، پیدا ‌‌کردند. بر اساس گزارش‌رسانه‌های آلمانی، رهگذرانی که در پارک مشغول قدم‌‌زدن بودند، در تاریخ ۸ نوامبر استخوان‌ها را پیدا ‌‌کردند. در پی انتشار این خبر، تنی چند از مردم‌شناسان اظهار نگرانی ‌‌کردند. این مردم‌شناسان که بعضی از آنها واقعا مردم را می‌شناسند، با بیان اینکه تصور می‌کردیم آدمخواری از اروپا رخت بربسته است، از اینکه بعضی از مردم به خوردن همدیگر روی آورده‌اند، اظهار نگرانی ‌‌کردند. یکی از این مردم‌شناسان در گفت‌وگو با یک رسانه آلمانی گفت: جای آن دارد که انسان احساس خطر کند.
 
 دستگیری  
پدران عروس و داماد رعایت‌نکننده پروتکل‌های بهداشتی دستگیر شدند. به گزارش رسانه‌ها، دادستان شهرستان سامان در استان چهارمحال‌و‌بختیاری از بازداشت پدران عروس و دامادی خبر داد که در مراسم عروسی‌شان پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا را رعایت نکرده بودند. این دادستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت این خانواده‌ها اقدام به برگزاری یک جشن عروسی با جمعیت بالا و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرده بودند، در حالی‌که بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، برگزاری هر گونه تجمع تا اطلاع ثانوی ممنوع است. گفتنی است مأموران در پی باخبر‌شدن از برگزاری این مجلس عروسی، نخست قصد دستگیرکردن عروس و داماد را داشتند که پس از آنکه دل‌شان سوخت، به دستگیرکردن پدران آنها اقدام ‌‌کردند. در پی این اتفاق، کادر درمان از مردم خواستند اگر رعایت نمی‌کنند، لااقل چیز هم نکنند.
 
 تراکتورها   
کشاورزان دانمارکی با تراکتور اعتراض ‌‌کردند. به گزارش رسانه‌ها، جمعی از کشاورزان دانمارکی در اعتراض به اقدام دولت برای کشتار میلیون‌ها راسو در این کشور، چندصد تراکتور را به خیابان‌های مرکز کپنهاگ ‌‌‌‌آوردند. کشتار این حیوانات به دلیل پیداشدن زنجیره‌ای از ویروس کرونا در مزارع پرورش راسو در دانمارک انجام شد. گفتنی است کشاورزان دانمارکی اظهار كرده‌اند این کار را به‌طور خودجوش انجام داده‌اند و هرگونه اثرپذیری از فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا را رد ‌‌کردند.

captcha
شماره‌های پیشین