sobhe-no.ir
1061
یکشنبه، ۰۲ آذر ۱۳۹۹
6
در طول تعطیلات دو هفته‌ای کرونا انجام می‌شود

نقل و انتقال اینترنتی خودرو در ایام محدودیت‌ها

«صبح‌نو» از استعفای پرحاشیه معاون وزیر بهداشت و درمان گزارش می‌دهد

علیه مردم

جمعه‌شب و درست در ساعت‌هایی که مردم منتظر اطلاعات تکمیلی و آگاه‌کننده درباره اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در کشور بودند، خبر رسید که دو معاون وزیر بهداشت از سمت خود استعفا داده‌اند؛‌ البته استعفای دکتر ملک‌زاده، از جایگاه معاونت تحقیقات وزارت بهداشت بیشتر از استعفای علی نوبخت مورد توجه قرار گرفت اما علی نوبخت که برادر رییس سازمان برنامه و بودجه نیز هست، چهار روز قبل از استعفا به عنوان «نایب‌رییس و دبیر شورای مشورتی بیماری کرونا» انتخاب شده بود. حالا افکار عمومی این سوال را دارد که پشت پرده استعفای معاون قدیمی وزارت بهداشت چه بود؟

معاون مستعفی وزیر بهداشت را بهتر بشناسیم

وزیری از تبار کاشان

صبح نو

در طول تعطیلات دو هفته‌ای کرونا انجام می‌شود

نقل و انتقال اینترنتی خودرو در ایام محدودیت‌ها


به‌دنبال تعطیلی دو هفته‌ای مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی، پلیس راهور ناجا از فراهم شدن امکان دریافت خدمات این حوزه به شکل اینترنتی در تهران خبر داد.
سرهنگ علی محمدی، رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در این خصوص به ایسنا گفت: برابر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در شهرهای قرمز که مراکز استان‌ها و سراسر استان تهران را نیز شامل می‌شود، دست‌کم به مدت دو هفته تعطیل اعلام شدند. وی با بیان اینکه بیشترین مراجعات مربوط به شماره‌گذاری و تعویض پلاک در استان تهران انجام می‌شود، گفـت: در همین راستا و با‌توجه به اینکه هوشمندسازی ارائه خدمات یکی از اولویت‌های اصلی پلیس راهور ناجاست، شرایطی ایجاد شد تا در فاز اول شهروندان تهرانی خدمات مربوط به نقل و انتقال خودرو در شهر تهران را به شکل اینترنتی انجام دهند.
رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه نقل و انتقال خودرو طی این دو هفته صرفاً از همین طریق قابل انجام است، درباره شرایط بهره‌مندی از این امکان گفت: متقاضیان باید نرم‌افزار موبایلی «پلیس‌من» را نصب کرده و از طریق دفاتر  پلیس‌+۱۰ اقدام به ثبت‌نام کنند. در ادامه انجام فرایند نقل و انتقال در سامانه اینترنتی شماره‌گذاری که در نرم‌افزار پلیس من بارگذاری شده انجام می‌شود و در نهایت با تعیین وقت مراجعه به مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک میثم ظرف مدت زمان حدود ۱۵‌دقیقه امور مربوطه انجام خواهد شد. محمدی درباره دیگر شروط برای استفاده از این خدمات نیز گفت: متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای نقل و انتقال اینترنتی وکالتنامه قابل قبول نیست و حتماً باید خریدار و فروشنده در مرکز تعویض پلاک حاضر شوند، پس افراد دارای وکالتنامه باید تا زمان بازگشایی مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک صبر کنند.
رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه خریدارو فرو شنده باید حساب بانکی با رمز دوم و تلفن همراه هوشمند داشته باشند، گفت: 6دانگ خودرو باید به نام فروشند باشد. به گفته وی بر‌اساس زمانبندی و برنامه‌ریزی انجام شده ارائه خدمات  نقل و انتقال به خودروهای سواری شخصی در این مرکز در زمانی بین ۱۰ تا ۱۵‌دقیقه و بدون پیاده شدن خریدار و فروشنده از خودرو انجام خواهد شد، اما لازم است طرفین در زمان اعلام شده در نوبت‌دهی اینترنتی به این مرکز 
مراجعه کنند.
 محمدی در عین حال به شهروندان توصیه‌کرد که در صورتی که نیاز و الزام فوری به خدمات تعویض پلاک و شماره‌گذاری ندارند، بهتر است مراجعه خود به مرکز میثم را به زمان دیگری موکول کرده و طی این مدت از انجام ترددهای غیرضروری در شهر خودداری کنند. محمدی درباره وکالتنامه‌هایی که طی این دو هفته تعطیلی مراکز شماره‌گذاری ممکن است موعدشان به پایان برسد نیز گفت: پلیس پیگیر این موضوع است که طول‌مدت تعطیلات را به اعتبار زمانی وکالتنامه‌ها اضافه شود، اما این موضوع در حال پیگیری
 است.

captcha
شماره‌های پیشین