sobhe-no.ir
1061
یکشنبه، ۰۲ آذر ۱۳۹۹
3
یادداشت

بسیج به‌مثابه فرهنگ و مدیریت

دکتر علی دارابی

نگاه

حملات کابل خطری را متوجه سفارت ایران نکرد

امیرعلی ا بوالفتح : ممکن است بایدن منتظرنتایج انتخابات ایران و انتخابات کنگره آمریکا بماند

بازی بایدن با برجام

همزمان با جدی‌شدن احتمال ریاست‌جمهوری جو بایدن، بحث‌ها درباره بازگشت آمریکا به برجام در محافل رسانه‌‌ای و اظهارنظرهای رسمی مقامات دو کشور داغ‌‌تر و جدی‌‌تر شده است. روحانی می‌‌گوید آمریکا ناچار است تحریم را کنار بگذارد و ظریف اعتقاد دارد بایدن می‌تواند با سه فرمان اجرایی، تحریم‌ها را لغو کند، اما مشاوران سیاست خارجی بایدن نظر دیگری دارند.

صبح نو

نگاه

حملات کابل خطری را متوجه سفارت ایران نکرد

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر اصابت چندین راکت به شهر کابل و از جمله اصابت یک راکت به بخشی از محوطه حیاط سفارت جمهوری اسلامی ایران، با محکوم کردن هرگونه اقدام تروریستی که مردم افغانستان و اماکن غیر نظامی را مورد حمله قرار می‌دهد و همچنین با ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده قربانیان این اقدام تروریستی اظهار داشت: در حمله تروریستی موشکی روز جاری به نقاط مختلف شهر کابل و از جمله محله دیپلماتیک این شهر، طبق بررسی‌های به عمل آمده تا این لحظه حداقل یک راکت به محوطه داخلی سفارت ایران در کابل اصابت کرده که در نتیجه آن آسیب‌های جزیی به برخی تاسیسات و تجهیزات سفارت وارد شده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی یادآور شد: در عین حال خوشبختانه هیچ خطری متوجه پرسنل سفارت کشورمان نشده است.
وی این حمله تروریستی را نمونه‌ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان ذکر کرد و مسوولیت مستقیم آن را متوجه این کشور دانست.
بنابراین گزارش، (شنبه)اول آذر ماه چندین راکت به بخش‌هایی از کابل اصابت کرد که بر اثر آن تعدای کشته و زخمی شدند. بر اثر این حمله یکی از موشک ها به محوطه سفارت ایران اصابت کرده است. در همین خصوص، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل هم دیروز (شنبه) در صفحه توئیترش در پی شلیک موشک صبح شنبه در کابل اعلام کرد: یکی از موشک‌های شلیک شده صبح امروز (دیروز)اول آذر ماه ۱۳۹۹ در محوطه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل فرود آمده و ترکش‌های متعددی به ساختمان اصلی، شیشه‌ها، تأسیسات و تجهیزات سفارت اصابت کرد. خوشبختانه این حادثه تلفاتی در بر‌نداشت و کلیه پرسنل سفارت در سلامت کامل به سر می‌برند.

captcha
شماره‌های پیشین