sobhe-no.ir
1059
چهارشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۹
9
اظهار نظرهای مسوولان درباره تمهیدات کرونایی همچنان مبهم است

آغاز محدودیت با راه‌های بسته

قرار بود با نزدیک شدن به روز شنبه از حجم سردرگمی‌های مردم برای ایجاد محدودیت‌های کرونایی کاسته شود اما روز گذشته اظهار نظرهای مختلف مسوولان به این مساله کمکی نکرد. غروب روز دوشنبه جدولی منتشر شد که بر‌اساس آن بیشتر مشاغل مجاز به فعالیت اعلام شدند اما صبح دیروز اعلام شد که این جدول مورد تائید نیست. همچنین وزیر بهداشت از هشدارهایی گفت که قبلا اعلام کرده بود. ربیعی، سخنگوی دولت هم در نشست خبری خود گفت که حتی وزیر بهداشت هم موافق تعطیلی و قرنطینه نیست چراکه در هیچ جای جهان این مساله تجربه نشده است. با این وجود مردم منتظر صبح چهارشنبه هستند تا محدودیت‌ها به مرور به اطلاع آن‌ها برسد.

خبر

فوتی‌های کرونا از 42 هزار نفر عبور کرد ۵۶۹۱ تن در وضعیت شدید بیماری

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان خواستار تغییر در ساختار کمیته علمی کرونا شد

درمان بیماران بدون نگاه سیاسی

صبح نو

خبر

فوتی‌های کرونا از 42 هزار نفر عبور کرد ۵۶۹۱ تن در وضعیت شدید بیماری


آمار بیماران و قربانیان کرونایی کشور در آستانه اعمال محدودیت‌های شدید در استان‌های کشور همچنان رو به فزونی است و این امر موجب نگرانی و هراس بسیاری از مردم شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت دیروز از شناسایی 13352 بیمار جدید در فاصله ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه، 26 آبان خبر داد. خانم سیماسادات لاری اعلام کرد كه با این حساب، مجموع بیماران کرونایی کشور به 788 هزار و 473 نفر رسید. وی در ادامه با بیان اینکه 482 نفر از هموطنان نیز در همین فاصله زمانی جان خود را از دست دادند، مجموع جان‌باختگان کرونایی در کشور را
 42 هزار و 461 نفر اعلام کرد. این در حالی است که از بیماران جدیدی که شناسایی شدند، 3079 نفر در مراکز درمانی بستری شدند و البته 5691 نفر از بیماران بستری در بیمارستان‌ها نیز در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت هستند. لاری همچنین گفت: تاکنون پنج میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۴۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان‌شرقی، خراسان‌جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان‌رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان‌غربی، مرکزی، کرمان، خراسان‌شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. وی افزود: استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.
 

captcha
شماره‌های پیشین