sobhe-no.ir
1059
چهارشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۹
8
گزارش میدانی از وضعیت ترمینال شرق جدید و روند پیشرفت این پروژه که کاملا متوقف شده است

هدر رفت سرمایه در شرق پایتخت

زهرا اردشیری / هنوز خیلی از اهالی شرق تهران هم از ساخت مجموعه ترمینال شرق جدید اطلاعی ندارند. حتی راننده‌ای که ما را به اینجا را رساند نمی‌دانست جز ترمینالی که در نزدیکی سه راه تهرانپارس قرار دارد و به ترمینال شرق معروف است، ترمینال دیگری هم ساخته شده است. در حالی که برای ساخت ترمینال جدید شرق تهران هزینه‌های کلانی صرف شده و مدتی هم تبلیغات زیادی برای آن انجام می‌شد. ترمینال شرق جدید در اراضی مجاور جاده دماوند پس از سه راه آزمایش در کنار بیمارستان سرخه حصار قرار گرفته است و سال‌هاست مسوولان قول برای افتتاح آن می‌دهند اما خبری از تکمیل این پروژه نیست. این در حالی است که در دوره قبلی مدیریت شهری این پروژه پیشرفت زیادی کرده بود و حتی زمزمه‌های افتتاح قریب‌الوقوع آن نیز شنیده می‌شد. این در حالی است که در دوره مدیریت فعلی شهر تهران این ترمینال همچنان متروکه باقیمانده و گویا اراده‌ای هم برای راه‌اندازی و رفع مشکلات احتمالی آن وجود ندارد. البته راه‌اندازی این ترمینال ضمن کاهش بار ترافیکی در اطراف محل ترمینال قدیمی شرق تهران موجب کاهش چشمگیر آلودگی هوا از بابت تردد اتوبوس‌های بین شهری خواهد شد.

«صبح‌نو» از جدیدترین علل کاهش فرزندآوری در کشور گزارش می‌دهد

والدین مشغول کارند

برای زوج‌های امروزی داشتن فرزند وقت‌گیر است، آن‌ها باید کار کنند و پول دربیاورند؛ ارزش‌ها تحت تاثیر جریان‌های اقتصادی قرار گرفته است. همین موضوع باعث شده هرم سنی جمعیت ایران از جوانی به سمت سالخوردگی حرکت کند. مطالعات اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس نگرانی از آینده شغلی فرزند و وضعیت نابسامان اقتصادی را مهم‌ترین عامل عدم تمایل زوجین به فرزندآوری عنوان کرده است.

سنجش سلامت جسمانی ۹۹ درصد نوآموزان

صبح نو

سنجش سلامت جسمانی ۹۹ درصد نوآموزان

 رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گزارشی از روند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی جاری ارائه کرد و گفت: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در بدو ورود به دبستان با پوشش ۹۹ درصد انجام شده و تا پایان آبان نیز این برنامه ادامه دارد.
سید جواد حسینی اظهار کرد: با وجود شرایط کرونایی، برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در بدو ورود به دبستان با پوشش ۹۹ درصد انجام شد. وی افزود: این برنامه تا پایان آبان ادامه دارد.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به تصمیم برای ایجاد پایگاه‌های دائمی سنجش در استان‌ها گفت: در همین راستا ۳۲ اتاق عایق صدا برای سنجش نوآموزان در مراکز استان‌ها راه‌اندازی کرده‌ایم.
حسینی در ادامه به تحولات ایجادشده در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در بدو ورود به دبستان در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: تهیه بانک اطلاعات دقیق نیروی انسانی پایگاه‌‌‌های سنجش، استفاده از ظرفیت شوراها برای پوشش صددرصدی به ویژه در روستاها و مناطق صعب‌العبور، ایجاد پایگاه‌‌‌های ثابت و دائمی سنجش و به‌روز‌رسانی ابزارهای سنجش و شناسنامه‌دار‌‌کردن آنها از جمله این تحولات هستند.
وی افزود: ایجاد بستر پایایی و روایی در سنجش، تقویت بانک جامع آزمون‌ها، استفاده از نتایج غربالگری طلایی، استفاده از آزمون‌‌‌های به‌روز، تجهیز بیشتر پایگاه‌‌‌های سنجش و تحلیل‌‌‌های پژوهشی و داده‌کاوی از یافته‌‌‌های برنامه سنجش برای کاربردهای مداخله‌جویانه مدیریتی، ارائه یافته‌‌‌های سنجش به سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و پژوهشکده‌‌‌های مرتبط، شناسایی غایبان در سنجش و تهیه پیوست رسانه‌‌ای برنامه سنجش، از دیگر اقدامات انجام‌شده در این طرح در سال‌جاری 
هستند.

captcha
شماره‌های پیشین