sobhe-no.ir
1059
چهارشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۹
13
ارزیابی شبکه‌های اجتماعی از نگاه یک تحلیلگر

رتبه‌بندی تاکسی‌های آنلاین

دکتر محسن فینی‌زاده / در دهه‌های اخیر، نقش و اهمیت دارایی‌های نامشهود همزمان با افزایش سطح رقابت بین شرکت‌ها افزایش یافته است. یکی از دارایی‌های نامشهودی که مهم‌ترین عامل متمایزکننده یک شرکت و ایجاد مزیت رقابتی برای آن است، برند است. از آنجایی که عملکرد برند رابطه مستقیمی با عملکرد یک سازمان دارد، سنجش و پایش مستمر آن می‌تواند به‌عنوان ابزار مدیریتی قدرتمندی به مدیران در جهت نیل به اهداف کلی و استراتژیک سازمان‌ها کمک نماید. از آنجایی که عملکرد برند ماهیتی چند بعدی دارد تا‌کنون محققان مختلف معیارها و شاخص‌های مختلفی را با‌توجه به نیاز و دیدگاه خود برای ارزیابی برند معرفی کرده‌اند، ولی متأسفانه رویکرد یگانه و استانداردی در این زمینه وجود نداشته است. از این رو در این پژوهش سعی خواهد شد تا با بررسی افکار عمومی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ، شاخص‌ها و سنجه‌هایی که تا‌کنون برای سنجش عملکرد برند معرفی شده‌اند به صورت منسجمی مورد بررسی قرار گیرد.

گزارش

«شبکه کوچک» خانوادگی است

صبح نو

گزارش

«شبکه کوچک» خانوادگی است

تهیه‌کننده «شکرستان» معتقد است كه «مردم ما حق‌شان است برنامه خوب ببینند و استانداردهای جهانی در برنامه‌‌‌سازی برایشان رعایت شود، زیرا خوش‌سلیقه‌ و فرهیخته هستند و پیشینه ادبیاتی بزرگی دارند. برای همین هر کسی که می‌خواهد برنامه‌‌‌سازی کند باید این انتظار را برآورده کند و دم‌دستی برنامه‌‌‌سازی نکند.»
مسعود صفوی در جدیدترین فعالیت خود، ساخت مجموعه «شبکه کوچک» (شهرک کوچک) را برای شبکه دو بر عهده گرفته است؛ برنامه‌‌ای با ترکیبی از شخصیت‌های زنده، عروسکی و انیمیشن که در دکوری 
3 هزار متری در حال ساخت برای خانواده‌هاست. این تهیه‌کننده درباره ساختار «شبکه کوچک» به ایسنا توضیح داد: حدود یک‌سال است که پیش‌تولید و ساخت دکور این برنامه آغاز شده است. ساختار کلی برنامه به این صورت است که تعدادی کاراکتر انیمیشن، عروسکی و شخصیت‌های زنده دور هم جمع می‌شوند و یک شبکه راه می‌اندازند و اسمش را «شبکه کوچک» می‌گذارند. این برنامه در ۶۰ دقیقه، فرمت یک شبکه را دارد. پشت صحنه‌های شبکه، برنامه‌سازی، خبر و سریال را در «شبکه کوچک» می‌بینیم. کاراکتر‌ها با هم این شبکه را می‌چرخانند.
صفوی با اشاره به تاثیر بسیار کرونا بر روند ساخت این برنامه، درباره زمان 
پخش «شبکه کوچک» گفت: دکور تقریبا تمام شده است. طراحی عروسک‌ها به پایان رسیده و صداپیشه‌ها انتخاب شده‌ و الان در مرحله روخوانی متن و تمرین هستند. تمام تلاش‌مان این است که در سال جاری «شبکه کوچک» به پخش برسد.
او درباره حفظ سلامتی عوامل پروژه در روزهای اوج گیری کرونا، عنوان کرد: خوشبختانه لوکیشن بزرگ است و تمام پروتکل‌ها رعایت می‌شود. دکور 3 هزار متر مربع است و فاصله‌گذاری به خوبی رعایت می‌شود. صفوی که تهیه‌کنندگی «شکرستان» را در کارنامه دارد، با یاد‌آوری شخصیت‌‌‌های این انیمیشن، خاطرنشان کرد: در «شکرستان» مخاطب با خیلی از کاراکتر‌ها ارتباط برقرار کرد. تجربه سال‌ها فعالیت در این زمینه به ویژه تجربه‌‌ای که در «شکرستان» پیدا کردیم، باعث شده تا بتوانیم آن فضا را ترسیم کنیم. ۱۰، ۱۵ قسمت ابتدایی کار خیلی مهم است که بازخوردها گرفته شده و کار به مرور برای دیده‌شدن بهتر شود.به گفته این تهیه کننده در «شبکه کوچک» از شخصیت‌های «شکرستان» استفاده‌نشده است. همچنین این مجموعه، یک برنامه کاملا خانوادگی بوده و فقط مختص کودکان نیست. مسعود صفوی با بیان اینکه تاکنون در روند ساخت این برنامه با مشکل مالی مواجه نشده‌اند، درباره دکور «شبکه کوچک» گفت: زیرساخت‌ها و استودیویی که ساخته شده به صورتی است که می‌تواند سال‌های سال برای برنامه‌های مختلف استفاده شود. خدا را شکر تاکنون جلو آمده‌ایم و مشکلی نبوده است.

captcha
شماره‌های پیشین