sobhe-no.ir
1058
سه شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۹
2
خبر

قالیباف : بودجه بدون کسری تدوین و تصویب شود

تهیه مانیفست انتخاباتی و بی‌لیدری اصلاحات، فقط بخشی از موانع این جریان برای 1400 است

چالش‌های بزرگ اصلاحات

در شرایطی که چند ماهی بیشتر تا انتخابات ریاست‌‌جمهوری باقی نمانده است، اصلاح‌طلبان با موانع و چالش‌‌‌های زیادی برای حضور در آن مواجه هستند؛ از تهیه مانیفست گرفته تا رقابت چپ‌ها و راست‌‌‌های اصلاح‌‌‌طلب برای به‌دست‌‌گرفتن قدرت از سوی اصلاح‌طلبان، فقط گوشه‌‌ای از این چالش‌هاست.

آخرین خبر

هیچ نقطه‌ای از کشور برای تروریست‌ها امن نیست

بازتاب روز

نقش ستودنی ولید معلم در مبارزه با تروریست‌ها

خبر برتر

تروریست‌های وهابی در شمال مرزهای ایران ناکام خواهند ماند

صبح نو

خبر

قالیباف : بودجه بدون کسری تدوین و تصویب شود

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در دوازدهمین نشست شورای هماهنگی رؤسای کمیسیون‌ها و هیأت‌رییسه مجلس شورای اسلامی که صبح دیروز (دوشنبه، ۲۶‌آبان‌ماه) برگزار شد، با اشاره  به پیشنهاد ۵۰نفر از نمایندگان مجلس که روز گذشته تحت عنوان برخی احکام بودجه در صحن علنی به تصویب رسید، اشاره کرد و گفت: این طرح به‌عنوان احکامی از بودجه سال‌۱۴۰۰ نبوده و اصلاح ساختار بودجه نیست بلکه مواد این طرح برای تکمیل احکام سابق در قانون بودجه تدوین شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه احکام بودجه قرار است اصلاح ساختار بودجه را تسهیل کند، افزود: اصلاح ساختار بودجه نیز مبحث مهمی است و بودجه باید بدون کسری تدوین و تصویب شود تا منابع و هزینه‌ها با هم هماهنگ باشد.
رییس مجلس تاکید کرد: باید توجه کرد در شرایط حاضر، فروش نفت خام و فرآورده‌های آن نمی‌تواند به‌عنوان درآمد مطمئنی باشد که در بودجه کشور لحاظ شود لذا باید گام‌های جدی در بحث اصلاح ساختار بودجه برداشته شود.
قالیباف ادامه داد: ظرفیت مالیاتی کشور بسیار بالاست و کمیسیون اقتصادی در حوزه CGT کاری را آغاز کرده که می‌تواند به‌عنوان گامی در حوزه اصلاح ساختار بودجه باشد و واردات و صادرات را تعیین تکلیف کند پس مجلس نباید خود با قرار دادن مأموریت‌های اضافی در زمان بررسی لایحه بودجه، بر کسری بودجه بیفزاید.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه ارز نیز علی‌رغم وجود ارز ۴۲۰۰‌تومانی، هیچ تأثیری در تأمین کالاهای اساسی مردم نداشته است و مجلس باید نظارت جدی 
بر آن داشته باشد.
رییس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تفاوت نرخ فروش ارز باعث ایجاد درآمدی برای دولت شده که محل هزینه آن را نیز بر‌اساس اولویت‌های خود تعیین می‌کند که باعث بی‌عدالتی در بخش‌هایی می‌شود که بازنشستگان نمونه آن هستند.
گفتنی است؛ در این نشست رؤسای کمیسیون‌ها و برخی اعضای هیأت رییسه مجلس نیز به ارائه پیشنهاداتی درباره موضوعات مطرح شده پرداختند.

captcha
شماره‌های پیشین